Polecamy
Salsation – na czym polega gorący taneczny fitness i czym różni się od zumby?
FitnessTrenuj z namiZumba

Salsation – na czym polega gorący taneczny fitness i czym różni się od zumby?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Salsation to zdobywająca popularność forma treningu dla kobiet, która łączy w sobie kilka różnych stylów muzycznych i energiczną muzykę. Na czym dokładnie polega i jakie przynosi korzyści dla naszej sylwetki?

Salsation – połączenie fitnessu i tańca

Salsation to trening składający się z elementów ćwiczeń funkcjonalnych oraz podstaw kilku stylów tanecznych. Podczas zajęć uczestniczki mają okazję nauczyć się najważniejszych kroków salsy, samby czy flamenco. Głównym założeniem treningu jest realizowanie przygotowanych układów choreograficznych, wyczucie rytmu muzyki i emocjonalne interpretowanie jej poprzez ruch.

Nazwa salsation pochodzi od dwóch słów: hiszpańskiego salsa oznaczającego sos oraz angielskiego sensation, czyli uczucie. Według twórcy tego typu treningów, wenezuelskiego choreografa i tancerza Alejandro Anguli, etymologia ta odnosi się do połączenia dynamicznej muzyki z gorących zakątków świata oraz emocji, jakie towarzyszą podczas tańca. Zajęcia salsation mają angażować do pracy nie tylko ciało, ale także umysł.

Jak wyglądają zajęcia salsation?

Salsation ma nauczyć uczestników nie tylko kontroli ruchów, świadomości ciała, ale także dopracować ich poczucie rytmu i wyczucie muzyki, dlatego odgrywa ona kluczową rolę podczas każdych zajęć.

Standardowo lekcja rozpoczyna się od dynamicznej rozgrzewki, która przygotowuje organizm do wysiłku fizycznego oraz wprowadza w energetyczny klimat zajęć. We właściwej części treningu wyspecjalizowany instruktor pokazuje choreografię, której będą uczyć się podczas tych zajęć uczestnicy. Układ taneczny ma pomóc wyrażać emocje i interpretować muzykę za pomocą ruchów zaczerpniętych z latynoamerykańskich tańców oraz ćwiczeń fitnessowych.

Zazwyczaj każda z choreografii jest dopasowana do tempa muzyki oraz słów prezentowanych w tekście utworu, tak aby za pomocą tańca można było opowiedzieć konkretną historię z życia. Każdy z uczestników indywidualnie interpretuje muzykę, jednak wspólnie grupa powinna oddać się energetycznym rytmom i zrelaksować zmęczony umysł. Podczas zajęć unika się intensywnego wysiłku fizycznego, skomplikowanych kroków czy gwałtownych ruchów, dlatego na salsation mogą wchodzić osoby w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej.

Co daje trening salsation?

Zajęcia łączące w sobie taniec i fitness poprawiają koordynację ciała, wpływają na wydolność oddechową, zwiększają kondycję fizyczną, wzmacniają mięśnie i pomagają zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki dynamicznej muzyce organizm ma okazję podszkolić poczucie rytmu i muzykalność. Dobra energia panująca na zajęciach umożliwia zrelaksowanie się, zmniejszenie odczuwanego stresu i wprowadzenie się w dobry nastrój.

Salsation wpływa pozytywnie nie tylko na aspekty fizyczne organizmu, ale także dobrze oddziałuje na psychikę. Podczas treningów grupa integruje się ze sobą, co sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i poznawaniu osób o podobnych zainteresowaniach. Salsation nie wymaga przygotowania fizycznego, dlatego na zajęciach można spotkać osoby w każdym wieku, które wspólnie uczą się wyrażania emocji i odprężenia całego ciała za pomocą tańca i aktywności fizycznej.

Salsation-to zajecia nie tylko dla ciała ale i ducha 🙂
Efekty :
👉 poprawa kondycji i sprawności fizycznej
👉 zastrzyk…

Opublikowany przez Fit4All Gym&Fitness Czwartek, 11 kwietnia 2019

Salsation a zumba

Najważniejszą różnicą między tymi dwoma dyscyplinami tanecznymi jest poziom zaawansowania uczestników. W przypadku zumby przygotowane ćwiczenia wymagają dobrej kondycji i sprawności fizycznej, dlatego mogą być zniechęcające dla osób rozpoczynających aktywność fizyczną. Salsation jest mniej angażująca, a poziom jej trudności jest dostosowany do umiejętności każdego członka grupy treningowej.

Zumba jest także skoncentrowana na pracy mięśni i zmęczeniu organizmu, podczas gdy salsation skupia się na interpretacji muzyki i wyrażaniu emocji poprzez skoordynowany ruch. Obie te aktywności dostarczają sporo dobrej zabawy, pozwalają na spalenie nawet do 850 kalorii i naukę podstaw tańca, dlatego cieszą się dużą popularnością wśród osób zainteresowanych dynamicznym treningiem w stylu fitness.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Cyklaminian sodu – czy jest bezpieczny dla zdrowia?
Cyklaminian sodu – czy jest bezpieczny dla zdrowia?
Cyklaminian sodu jest jednym z często stosowanych słodzików. Czy należy się go obawiać?
Na udanym weselu nie obejdzie się bez słodkiej tradycji – czyli przepis na tort idealny
Na udanym weselu nie obejdzie się bez słodkiej tradycji – czyli przepis na tort idealny
Cukiernia Williams w Jastkowie to miejsce, w którym można znaleźć różne rodzaje słodkości i ciast. W ofercie cukierni zazwyczaj występują […]
Krótkie spodenki sportowe damskie – od tradycji po awangardę
Krótkie spodenki sportowe damskie – od tradycji po awangardę
Zastanawiasz się, jak skompletować strój sportowy? Sprawdź nasze propozycje najbardziej komfortowych i najmodniejszych spodenek w tym sezonie!
Tagi
Ostatnie wpisy