Polecamy
Szukasz nowych wyzwań treningowych? Zacznij przygodę z trampoliną!
FitnessTrenuj z nami

Szukasz nowych wyzwań treningowych? Zacznij przygodę z trampoliną!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naturalną reakcją na rutynę treningową jest poszukiwanie nowych alternatyw na urozmaicenie codziennego zestawu ćwiczeń. Jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, istnieje na szczęście mnóstwo różnorodnych możliwości, a jedną z najpopularniejszych aktywności stał się w ostatnim czasie trening z użyciem trampoliny. To świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym, co doceniają również gwiazdy światowego formatu – Eva Longoria czy Kate Hudson.

Jumping fitness, czyli w wolnym tłumaczeniu po prostu fitness na trampolinach, stanowi istny hit ostatnich miesięcy. Grono zwolenniczek tego rodzaju ćwiczeń stale się poszerza, co – jeśli weźmiemy pod uwagę zalety takiej aktywności – nie powinno nikogo dziwić. Największą siłą skakania na trampolinie fitness jest niewątpliwie jego intensywność, dzięki której będziemy w stanie spalić niemal dwukrotnie większą liczbę kalorii niż np. podczas biegania. Wyliczono, że po godzinnym treningu przy użyciu trampoliny pozbędziemy się nawet do 1000 kcal!

Aktywność znajdująca się obecnie na absolutnym topie wśród najchętniej wybieranych zajęć fitness poprawia również pracę układu krwionośnego, dzięki czemu nasze organy będą lepiej dotlenione, a funkcjonowanie płuc stanie się bardziej wydajne. Dodatkowo regularnie skacząc na trampolinie nabędziemy świetną koordynację ruchową, a przy tym wymodelujemy sylwetkę. Wisienką na torcie jest fakt, że jumping fitness ma doskonały wpływ na samopoczucie i powoduje wzrost poziomu energii w ciągu dnia.

Poza aspektami związanymi ze zdrowiem i samopoczuciem, trening na trampolinach to również świetna zabawa oraz sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu z przyjaciółkami. Nic więc dziwnego, że znalazł on uznanie również wśród gwiazd z różnych zakątków świata. Na trampolinie regularnie szaleją choćby znana aktorka i modelka Eva Longoria, czy jej popularna koleżanka po fachu Kate Hudson. Celebrytki nie wyobrażają sobie sesji treningowej bez wartościowego cardio, a właściwości jumping fitness czynią zeń obowiązkową pozycję dla każdej aktywnej kobiety!

Zdjęcie wyróżniające: Marco Verch / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Relaksacja mięśni dna miednicy – najlepsze sposoby
Relaksacja mięśni dna miednicy – najlepsze sposoby
Dno miednicy jest siecią mięśni, które podtrzymują pęcherz, jelita i macicę. Wiele kobiet doświadcza problemów, takich jak nietrzymanie moczu, w wyniku porodu, otyłości, przewlekłych zaparć lub innych obciążeń dna miednicy.
Przydatna odzież do ćwiczeń w outdoorze
Przydatna odzież do ćwiczeń w outdoorze
Źle dobrane ubranie sportowe lub ćwiczenie w ubraniu, które nosimy na co dzień, potrafi zniechęcić do uprawiania sportu. Wygodna odzież sportowa to podstawa. Sprawdź, co warto mieć w szafie.
Zdrowe odżywianie – o czym pamiętać?
Zdrowe odżywianie – o czym pamiętać?
Dowiedz się, jakie są korzyści zdrowego odżywiania i zmień swoje nawyki na lepsze.
Ostatnie wpisy