Polecamy
Crossfit a kobieca sylwetka – czy jest się czego obawiać?
CrossfitTrenuj z nami

Crossfit a kobieca sylwetka – czy jest się czego obawiać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Trening siłowy z obciążeniem to świetny sposób na wyrzeźbienie sylwetki i pozbycie się zbędnych kilogramów. Nie inaczej jest w przypadku kobiet zajmujących się crossfitem!

Wymagająca aktywność fizyczna 

Rozpoczynając swoją przygodę z crossfitem, należy pamiętać, że jest to sport łączący w sobie kilka elementów. Oprócz popularnego podnoszenia ciężarów zawiera w sobie ćwiczenia gimnastyczne oraz wydolnościowe. Takie połączenie pozwala na wszechstronne rozwijanie mięśni całego ciała. Owy rozwój często staje się kwestią problematyczną dla kobiet, które interesują się crossfitem. Warto jednak wiedzieć, że charakterystycznie rozbudowane ciało i atletyczna budowa to domena profesjonalistek, które treningiem tego wymagającego sportu zajmują się zawodowo. 

Jak podkreślają specjaliści, rozbudowanie ciała do tego stopnia jest niemożliwe przy kilku treningach tygodniowo, nawet w perspektywie kilku czy kilkunastu miesięcy. Taka częstotliwość rozwija organizm, wzmacnia mięśnie i pomaga wyrzeźbić sylwetkę, jednak nie do poziomu profesjonalistek.

Jak crossfit wpływa na organizm? 

Ten wymagający trening to przede wszystkim propozycja dla kobiet, które nie boją się sportowych wyzwań. Crossfit nie należy do najłatwiejszych i najlżejszych treningów, dlatego zaleca się, aby osoby początkujące rozpoczęły od nieco lżejszych i rzadszych treningów. 

Najważniejszą kwestią  jest opieka profesjonalnego trenera. Crossfit wymaga oprócz zaangażowania, siły, systematyczności i regularności, precyzji w wykonywanych ćwiczeniach. Najmniejszy błąd, chwila nieuwagi czy nieprawidłowe ułożenia ciała może prowadzić  do bolesnych kontuzji, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. 

Crossfit to jedna z tych aktywności fizycznych, która równomiernie rozwija ciało. Ćwiczenia gimnastyczne, biegowe oraz siłowe mają za zadanie równomiernie rozkładać obciążenie i zwiększać pracę mięśni rąk, pośladków, brzucha, pleców oraz nóg. Ze względu na duże obciążenie i wysoki poziom intensywności ćwiczeń, crossfit to  efektywny sposób na szybkie spalenie tkanki tłuszczowej, rozbudowanie mięśni i wymodelowanie sylwetki.

Czy crossfit to sport dla kobiet? 

Choć początkowo sport ten był uznawany głównie jako aktywność fizyczna mężczyzn, to z czasem do wymagających treningów dołączyły również panie. Nic w tym dziwnego, crossfit wszechstronnie rozwija organizm, poprawia wydolność oddechową i doskonale wpływa na ogólną sprawność fizyczną zawodnika. Choć podnoszenie ciężarów może być dla początkujących kobiet nieco przerażające, to są to zbędne obawy. Obciążenie można dopasować do możliwości i poziomu umiejętności. Co więcej, choć kobiety często nie zdają sobie z tego sprawy, to podczas codziennych czynności podnoszą cięższe rzeczy niż sztangę na siłowni w trakcie treningu. Ćwiczenia crossfitowe są wykonywane w obwodzie, co znacznie urozmaica i uatrakcyjnia cały trening. Prawidłowo wykonywane pod okiem doświadczonego instruktora mogą stać się przepustką do wymarzonej sylwetki i dobrym sposobem na szybkie spalenie tkanki tłuszczowej.

Zdj. główne: John Arano/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aktywność fizyczna sposobem na negatywne skutki pandemii. Dołącz do akcji #rozRUSZAMY!
Aktywność fizyczna sposobem na negatywne skutki pandemii. Dołącz do akcji #rozRUSZAMY!
Ze względu na kolejny lockdown przygotowanie wymarzonej formy już na pierwsze tygodnie wiosny stało się nieco utrudnione, jednak czasowe zamknięcie […]
10 najlepszych treningów tabata z Moniką Kołakowską
10 najlepszych treningów tabata z Moniką Kołakowską
Poznaj najbardziej efektywne zestawy ćwiczeń od popularnej trenerki!
Jak wybrać odpowiednią matę do jogi?
Jak wybrać odpowiednią matę do jogi?
Maty do jogi są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach, grubościach i materiałach, co może sprawić, że wybór może być przytłaczający.
Ostatnie wpisy