Polecamy
5 ćwiczeń, które pokochasz na siłowni!
FitnessTrenuj z nami

5 ćwiczeń, które pokochasz na siłowni!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Największą zaletą klubów fitness jest profesjonalne wyposażenie siłowni, które pozwala na realizację różnego rodzaju treningów. Dzięki temu z powodzeniem można pracować zarówno nad swoją sylwetką i siłą, jak i sprawnością oraz kondycją.

Dzisiaj poznasz 5 ćwiczeń, które z powodzeniem pomogą Ci spalić zbędne kalorie, poprawić swoją formę i popracować nad mięśniami. Co najważniejsze w trakcie ich wykonywania nie tylko porządnie się spocisz, ale też będziesz się dobrze bawił! Zapraszamy!

1. Indoor cycling

Rowerek stacjonarny to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalny sprzęt, jeśli chodzi o profesjonalne wyposażenie siłowni. Trening na nim nie musi jednak być nudny. Wystarczy, jeśli zdecydujemy się na indoor cycling, określany także jako spinning, czyli aerobik na rowerku stacjonarnym. Taki trening jest bardzo intensywny. Jazda na rowerku stacjonarnym jest wtedy dynamiczna i odbywa się w rytmie muzyki. Niektóre ćwiczenia wymagają unoszenia się na pedałach, co angażuje większą partię mięśni. W trakcie treningu pracują również ręce (podnoszenia, wymachy itp.) – często w takiej sytuacji stosuje się specjalne obciążniki na nadgarstki, które zwiększają efektywność treningu.

2. Trening z TRX

Taśmy TRX to idealny sposób na trening funkcjonalny. Za ich pomocą można wykonywać szereg różnego rodzaju ćwiczeń, które wpłyną pozytywnie na stabilizacje stawów, wzmocnienie mięśni i poprawę naszej gibkości. Zazwyczaj na siłowni taśmy TRX znaleźć można przy drabinkach, bramach czy klatkach funkcjonalnych.

Ćwiczeń z taśmami TRX jest wiele, do najpopularniejszych zaliczyć można przysiady z jedną nogą podpartą na taśmie TRX, opuszczanie tułowiu na taśmach TRX czy podciąganie tułowiu w podporze z TRX. Warto zaznaczyć, że taśmy TRX to nie tylko profesjonalne wyposażenie siłowni, ale także dość tani sprzęt, który z powodzeniem możemy sobie sprawić do użytku domowego.

3. Wyciskanie hantli na ławce

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego wyciskania sztangi, jest wyciskanie hantli na ławce. Jest to ćwiczenie na klatkę piersiową, które nieco lepiej angażuje do pracy mięśnie stabilizacyjne i pozwala na uzyskanie lepszego rozciągnięcia i spięcia mięśni.

4. Trening z linami (Battle rope)

Trening z linami jest elementem crossfitu, czyli połączenia treningu siłowego z kondycyjnym. Są to ćwiczenia wywodzące się ze sportów walki, ponieważ służyły one początkowo do przygotowania sportowców pod względem wytrzymałościowym i siłowym. Trening z linami angażuje bowiem praktycznie wszystkie mięśnie w sposób bardzo dynamiczny. Polega na ruszaniu grubą i ciężką liną (lub dwoma linami). Battle rope obejmuje szeroki zakres ruchów, takich jak kręcenie, biczowanie, przeciąganie czy wyciąganie. Przy ich wykonywaniu można robić również przysiady i podskoki, zwiększając intensywność ćwiczeń.

5. Martwy ciąg

Jedno z najbardziej uniwersalnych ćwiczeń oporowych, które angażuje praktycznie wszystkie partie mięśni. Patrząc na wykonywanie martwego ciągu, może nie być to tak widoczne, jednak robiąc go, nie będziemy mieć wątpliwości, że pracuje całe nasze ciało. Martwy ciąg jest jednak ćwiczeniem, które trzeba robić bardzo ostrożnie i poprawnie, w innym razie możemy doprowadzić do poważnej kontuzji.

Martwy ciąg warto jednak włączyć do swojego treningu na siłowni, początkowo z mniejszym obciążeniem, skupiając się na jego poprawnym wykonywaniu. W trakcie wykonywania tego ćwiczenia należy utrzymać proste plecy. Samo ćwiczenie skonstruowane jest z trzech głównych sekwencji ruchowych wykonanych z obciążeniem, na które składa się odepchnięcie piętą, wyprost kolan oraz wypchnięcie bioder do przodu i tym samym wyprostowanie ciała.

Zdj: materiały od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trening dolnych partii brzucha – jak to robią gwiazdy i trenerki fitness?
Trening dolnych partii brzucha – jak to robią gwiazdy i trenerki fitness?
Podczas układania planu treningowego zależy nam na tym, by był on jak najbardziej wartościowy. Ćwiczenia na dolne partie brzucha nie […]
Być jak Iga Świątek i „Aniołki Matusińskiego”. Które dyscypliny sportu są najpopularniejsze wśród kobiet?
Być jak Iga Świątek i „Aniołki Matusińskiego”. Które dyscypliny sportu są najpopularniejsze wśród kobiet?
O wzroście popularności żeńskich dyscyplin sportu w dużej mierze decydują sukcesy osiągane przez ich czołowe przedstawicielki. Tak było w przypadku […]
Depresja – czym może się objawiać?
Depresja – czym może się objawiać?
Czym może objawiać się depresja?
Ostatnie wpisy