Polecamy
Jak zachęcić dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu?
Healthy lifestyle

Jak zachęcić dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kiedyś dzieci spędzały większość wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale dzisiaj coraz częściej całą ich uwagę pochłaniają telefony i komputery. Nie ma w tym nic złego tak długo, jak najmłodsi regularnie wychodzą na zewnątrz i dbają o aktywność fizyczną. Problem w tym, że nie każde dziecko ma na to ochotę. Wyjaśniamy, jak możesz skutecznie zachęcić swoją pociechę do spędzania czasu na świeżym powietrzu!

Dlaczego warto spędzać czas na świeżym powietrzu?

Regularna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest niezbędna do utrzymania organizmu w dobrej kondycji fizycznej. Co istotne, nie musi to być sport – zamiast tego możesz postawić na zwykły spacer lub wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy. W przypadku dzieci ruch na świeżym powietrzu jest szczególnie istotny. Okazuje się, że regularna aktywność fizyczna na zewnątrz wspomaga ich rozwój i znacząco polepsza samopoczucie. Do tego spełnia ona istotną funkcję socjalizującą, czyli pomaga rozwijać więzi rodzinne oraz znajomości z innymi dziećmi.

Pomysły na aktywność fizyczną dla dzieci

Choć większość dzieci lubi sport i aktywną zabawę, to niektóre formy spędzania czasu na świeżym powietrzu mogą okazać się zbyt nudne. Oto najciekawsze pomysły na aktywność fizyczną dla dzieci!

Zabawa na trampolinie

Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym lub masz wolną przestrzeń na świeżym powietrzu, to rozważ postawienie trampoliny ogrodowej: https://sportano.pl/gry-i-zabawy/trampoliny-ogrodowe. Dzieci uwielbiają skakanie, zarówno samotnie, jak i w mniejszym gronie. W sprzedaży znajdziesz modele o różnych rozmiarach – im większa średnica maty, tym lepsza zabawa, a do tego na trampolinie może się zmieścić więcej osób. Wybierz model z siatką ochronną, która znacząco zmniejszy ryzyko kontuzji. Sprawdź też, jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie – z większości modeli mogą swobodnie korzystać również dorośli!

Poszukiwanie skarbów

Szukasz pomysłowego sposobu na spędzenie czasu z dzieckiem? Zorganizuj poszukiwanie skarbów lub inną grę terenową! Ciekawy pomysł oraz kilka prostych zagadek wystarczą do zaangażowania w zabawę. Warto wymyślić kilka wyzwań, które wymagają wysiłku fizycznego – za pomyślne ukończenie każdego z nich dziecko powinno otrzymać wskazówkę lub fragment mapy prowadzącej do skarbu!

Wycieczka rowerowa

Nie wszystkie pomysły muszą być kreatywne, a zwykła wycieczka rowerowa to doskonała okazja do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dzieci uwielbiają rower – to prosty i wygodny środek transportu. W trakcie wyprawy można zobaczyć ciekawe miejsca lub po prostu pojeździć po najbliższej okolicy. Pamiętaj, żeby dobrać właściwy rodzaj roweru do trudności trasy. Przykładowo w mieście najlepiej sprawdzi się zwykły rower miejski, ale trudniejsze trasy wymagają już roweru crossowego, trekkingowego lub gravelowego. Sprawdź szeroką ofertę rowerów od firmy Cipollini i innych marek: https://sportano.pl/marki/cipollini.

Jazda na hulajnodze elektrycznej

Dzieci uwielbiają hulajnogi elektryczne – to prosty i wygodny środek transportu, a jazda nim sprawia dużo przyjemności. Jeśli chcesz, aby dziecko spędzało dużo czasu na świeżym powietrzu, to rozważ zakup hulajnogi elektrycznej! Alternatywnie możesz postawić na nieco droższy rower eklektyczny: https://sportano.pl/rowery/rowery-elektryczne/rowery-elektryczne-romet

Spacer po okolicy

Innym, ciekawym pomysłem na wspólnie spędzony czas z dzieckiem jest spacer po najbliższej okolicy. Brzmi to banalnie, ale zwykła, piesza wycieczka może sprawić dużo radości, szczególnie jeśli wykorzystasz ją do rozmowy lub odwiedzisz interesujące, nietypowe miejsce. Ostatecznie zawsze możesz wybrać się na łono natury – krótki spacer po parku lub lesie powinien mieć dobry wpływ na samopoczucie dziecka!

Pomysły na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu: podsumowanie

Nie wszystkie pomysły na spędzanie czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu muszą być kreatywne. Zwykły spacer lub wycieczka rowerowa sprawdzają się doskonale, choć warto też postawić na nietypowe pomysły – dziecko na pewno pokocha przejażdżkę na hulajnodze elektrycznej, skakanie na trampolinie ogrodowej lub grę terenową!

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Domowy trening interwałowy bez sprzętu z Martą Nowak (FitDoncia)
Domowy trening interwałowy bez sprzętu z Martą Nowak (FitDoncia)
Nic tak skutecznie nie rozprawia się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, jak intensywny trening HIIT! Do jego przeprowadzenia nie potrzeba specjalistycznego […]
Pomysły na sportowy weekend wakacyjny w plenerze
Pomysły na sportowy weekend wakacyjny w plenerze
Brak Ci pomysłów na sportowy weekend w plenerze? Sprawdź, jak aktywnie spędzić lato!
Pole dance zdobył serca Polek. Dlaczego warto spróbować sił w akrobatyce na rurze?
Pole dance zdobył serca Polek. Dlaczego warto spróbować sił w akrobatyce na rurze?
Przełam swoje bariery, rozciągnij swoje ciało i dodaj siły swoim mięśniom! Poznaj zalety Pole dance!
Ostatnie wpisy