Polecamy
Flow Stretching – rozciąganie & mobility (Paula Piotrzkowska)
Video

Flow Stretching – rozciąganie & mobility (Paula Piotrzkowska)

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Której z nas nie zdarzyło się przynajmniej kilka razy zapomnieć o rozciąganiu lub – co gorsza – świadomie je pominąć? Tymczasem to właśnie odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń rozciągających pomaga przygotować ciało do wytężonego wysiłku fizycznego oraz ogranicza ryzyko odniesienia kontuzji. Wykonywany regularnie zwiększa elastyczność całego ciała, a to z kolei przekłada się na lepsze efekty treningowe. Można również potraktować go jako oddzielny trening rozluźniająco-odprężający, do czego zachęca w swoim najnowszym programie na kanale Trening Fitness Paula Piotrzkowska.

„Flow Stretching – rozciąganie & mobility” to trwający nieco ponad 20 minut zestaw uniwersalnych ćwiczeń rozciągających, który pozwala zwiększyć zakres ruchu w stawach oraz obniżyć napięcie mięśniowe. Jeśli zatem chcesz odprężyć się po całodziennej gonitwie, a przy okazji popracować nad elastycznością swojego ciała, to sesja z Paulą Piotrzkowską będzie właściwie zagospodarowanym czasem wyłącznie dla Ciebie!

„W tej sesji skupimy się na rozciąganiu dynamicznym. Niech ta nazwa Cię nie zwiedzie – oznacza to, że zamiast zatrzymywać ciało w jednej pozycji (stretching statyczny), wykonujemy prostą sekwencję płynnych ruchów – flow” – wyjaśnia Paula Piotrzkowska na swoim Instagramie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mama na nartach – jak odpowiednio zabezpieczyć się na czas zimowego urlopu?
Mama na nartach – jak odpowiednio zabezpieczyć się na czas zimowego urlopu?
Sezon zimowy zbliża się do nas wielkimi krokami. Zastanów się, czy to nie jest dobry czas, by zacieśnić więzi z dziećmi i zabrać je na wypad na narty. W tym tekście opowiemy Ci, jak możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i rodziny.
Joga Kundalini – korzyści i zagrożenia
Joga Kundalini – korzyści i zagrożenia
Wyjątkowo kojąca joga Kundalini jest doskonałą odpowiedzią na zabiegany tryb życia. Pozwala zwolnić i zdystansować się od problemów. Dowiedz się więcej o Kundalinjodze!
Co zabrać w góry jesienią? Poradnik dla każdej miłośniczki turystyki
Co zabrać w góry jesienią? Poradnik dla każdej miłośniczki turystyki
Jesień to niebywale piękna i kolorowa pora roku, a więc idealnie pasuje do górskiej scenerii. Każdy miłośnik gór wie, iż to najpiękniejsze miejsca na ziemi, w których czujemy się jakbyśmy byli wolni i pozbawieni trosk życia codziennego.
Tagi
Ostatnie wpisy