Polecamy
Spacer – trening dla ciała i duszy. Anna Lewandowska wylicza szereg korzyści!
Healthy lifestyle

Spacer – trening dla ciała i duszy. Anna Lewandowska wylicza szereg korzyści!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W kontekście zdrowego stylu życia najczęściej podkreśla się rolę zbilansowanego jadłospisu, który w połączeniu z intensywnymi ćwiczeniami na siłowni ma nam pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki i dobrego samopoczucia. Pomimo że dieta oraz treningi rzeczywiście stanowią niezwykle ważną część naszej codzienności, nie można również zapominać o prostych aktywnościach, jak choćby zwykły spacer na łonie natury. Taką formę ruchu poleca czytelniczkom swojego bloga Anna Lewandowska, która w przerwie pomiędzy kolejnymi zajęciami często wybiera się na spokojne przechadzki.

Za oknem coraz bardziej sprzyjająca pogoda, zatem warto opuścić domowe zacisze i udać się na spacer. Ta pozornie błaha aktywność w rzeczywistości niesie za sobą szereg korzyści dla zdrowia oraz samopoczucia, o czym przekonuje Anna Lewandowska. Na spacerze przynajmniej na chwilę zapomnimy o różnych trudach dnia codziennego, dzięki czemu wydatnie zredukujemy poziom stresu, a także będziemy cieszyć się lepszym snem.

Popularna trenerka fitness w swoim nowym wpisie dodaje, że regularne wędrówki pomogą również zbudować kondycję oraz poprawić metabolizm. Gdy połączymy to z faktem, że częste spacerowanie obniża ciśnienie krwi i zapobiega chorobom układu krążenia, otyłości i cukrzycy, w mgnieniu oka okaże się, że jest to jedna z najbardziej skutecznych aktywności, jakie możemy podjąć bez większego przygotowania czy specjalistycznego sprzętu!

Lewandowska na swoim blogu wyróżnia coraz chętniej praktykowaną przez miłośniczki aktywności fizycznej formę spaceru, czyli nordic walking. Wędrówki ze specjalnymi kijkami będą co prawda zdecydowanie większym wyzwaniem aniżeli tradycyjna przechadzka, ale odpłacą nam się doskonałą koordynacją ruchową i nienaganną wydolnością oddechową.

„Czy spacer faktycznie jest dobry na wszystko? Uważam, że tak! Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że jest bardzo niedocenianą formą aktywności, a jest idealny dla każdej osoby – niezależnie od wieku, stanu fizycznego i miejsca, w którym aktualnie jesteście. Nic nie kosztuje, dlatego nikt z Was nie powinien mieć żadnych wymówek” – czytamy na blogu healthy plan by Ann.

Spacer to aktywność nadal często lekceważona przez osoby regularnie uprawiające inne dyscypliny sportu, tymczasem nie wymaga wielkiego nakładu sił, a potrafi posłużyć za skuteczną formę treningu. Wystarczy tylko pamiętać, aby na wędrówkę zabrać wygodne obuwie, dobry humor i najbliższych. Połączenie ruchu z relaksem czasami będzie bardziej korzystne dla naszego zdrowia od kolejnej wizyty na siłowni!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką odzież zabrać na żagle?
Jaką odzież zabrać na żagle?
Jak spakować się na pierwsze wakacje na żaglach? Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć!
Jazda na rolkach jako nowe oblicze treningu
Jazda na rolkach jako nowe oblicze treningu
Jazda na rolkach szybko staje się nowym obliczem treningu, ponieważ oferuje unikalne połączenie korzyści sercowo-naczyniowych i siłowych.
Spadek libido – czy sport może temu zaradzić?
Spadek libido – czy sport może temu zaradzić?
Miewasz kłopoty z popędem seksualnym? Sport może być remedium na Twój problem! Sprawdź, jak regularnie trenowanie wpływa na pożądanie!
Ostatnie wpisy