Polecamy
Spacer – trening dla ciała i duszy. Anna Lewandowska wylicza szereg korzyści!
Healthy lifestyle

Spacer – trening dla ciała i duszy. Anna Lewandowska wylicza szereg korzyści!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W kontekście zdrowego stylu życia najczęściej podkreśla się rolę zbilansowanego jadłospisu, który w połączeniu z intensywnymi ćwiczeniami na siłowni ma nam pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki i dobrego samopoczucia. Pomimo że dieta oraz treningi rzeczywiście stanowią niezwykle ważną część naszej codzienności, nie można również zapominać o prostych aktywnościach, jak choćby zwykły spacer na łonie natury. Taką formę ruchu poleca czytelniczkom swojego bloga Anna Lewandowska, która w przerwie pomiędzy kolejnymi zajęciami często wybiera się na spokojne przechadzki.

Za oknem coraz bardziej sprzyjająca pogoda, zatem warto opuścić domowe zacisze i udać się na spacer. Ta pozornie błaha aktywność w rzeczywistości niesie za sobą szereg korzyści dla zdrowia oraz samopoczucia, o czym przekonuje Anna Lewandowska. Na spacerze przynajmniej na chwilę zapomnimy o różnych trudach dnia codziennego, dzięki czemu wydatnie zredukujemy poziom stresu, a także będziemy cieszyć się lepszym snem.

Popularna trenerka fitness w swoim nowym wpisie dodaje, że regularne wędrówki pomogą również zbudować kondycję oraz poprawić metabolizm. Gdy połączymy to z faktem, że częste spacerowanie obniża ciśnienie krwi i zapobiega chorobom układu krążenia, otyłości i cukrzycy, w mgnieniu oka okaże się, że jest to jedna z najbardziej skutecznych aktywności, jakie możemy podjąć bez większego przygotowania czy specjalistycznego sprzętu!

Lewandowska na swoim blogu wyróżnia coraz chętniej praktykowaną przez miłośniczki aktywności fizycznej formę spaceru, czyli nordic walking. Wędrówki ze specjalnymi kijkami będą co prawda zdecydowanie większym wyzwaniem aniżeli tradycyjna przechadzka, ale odpłacą nam się doskonałą koordynacją ruchową i nienaganną wydolnością oddechową.

„Czy spacer faktycznie jest dobry na wszystko? Uważam, że tak! Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że jest bardzo niedocenianą formą aktywności, a jest idealny dla każdej osoby – niezależnie od wieku, stanu fizycznego i miejsca, w którym aktualnie jesteście. Nic nie kosztuje, dlatego nikt z Was nie powinien mieć żadnych wymówek” – czytamy na blogu healthy plan by Ann.

Spacer to aktywność nadal często lekceważona przez osoby regularnie uprawiające inne dyscypliny sportu, tymczasem nie wymaga wielkiego nakładu sił, a potrafi posłużyć za skuteczną formę treningu. Wystarczy tylko pamiętać, aby na wędrówkę zabrać wygodne obuwie, dobry humor i najbliższych. Połączenie ruchu z relaksem czasami będzie bardziej korzystne dla naszego zdrowia od kolejnej wizyty na siłowni!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Modelowanie ciała z pomocą medycyny estetycznej
Modelowanie ciała z pomocą medycyny estetycznej
Modelowanie ciała jest popularną procedurą medycyny estetycznej, której celem jest poprawa wyglądu i kształtu sylwetki.
Czas na profesjonalne biuro rachunkowe — Twoja droga do sukcesu
Czas na profesjonalne biuro rachunkowe — Twoja droga do sukcesu
Twoja księgowość jest w dobrych rękach, zdecyduj się na współpracę z profesjonalnym biurem rachunkowym.
Jak znaleźć dobrego logopedę? Kluczowe kroki w poszukiwaniu pomocy dla Twojej mowy
Jak znaleźć dobrego logopedę? Kluczowe kroki w poszukiwaniu pomocy dla Twojej mowy
Poszukiwanie dobrego logopedy może być kluczowym krokiem w poprawie zdrowia swojej mowy i komunikacji. Logopeda jest specjalistą, który pomaga w […]
Ostatnie wpisy