Artykuł sponsorowany
Fizjoterapia jest idealnym rozwiązaniem, jeśli zmagasz się z różnego rodzaju schorzeniami i bólami mięśni oraz stawów lub po prostu chcesz zwiększyć swoją mobilność ruchową. Jednak kiedy dokładnie udać się do gabinetu fizjoterapeuty? Dowiedz się, w jakich przypadkach może fizjoterapia może mieć zbawienny wpływ.
Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest fizjoterapia i czym konkretnie zajmuje się fizjoterapeuta. Fizjoterapia obejmuje całość zagadnień związanych z leczeniem ruchem. Oznacza to, że celem fizjoterapii jest nic innego jak przywrócenie lub poprawienie sprawności ruchowej, czy też zwiększenie mobilności. Dzięki niej osoby zmagające się z różnego rodzaju schorzeniami dostają szansę na wznowienie codziennych czynności, w tym pracy, szkoły, zajęć rekreacyjnych i opieki osobistej.
Warto także mieć na uwadze, że fizjoterapia to nie to samo co rehabilitacja. Fizjoterapia jest podstawową składową rehabilitacji medycznej, rehabilitacja zaś oznacza dosłownie przywrócenie sprawności. Oznacza to, że rehabilitacja jest całokształtem powrotu do zdrowia – nie tylko fizyczną i ruchową częścią, ale także tą psychiczną.
Jeśli mieszkasz w stolicy i potrzebujesz pomocy specjalistów w powrocie do zdrowia, to z pewnością zainteresuje Cię rehabilitacja Warszawa oraz fizjoterapia Warszawa.
Mimo że mogłoby się wydawać, że fizjoterapia skierowana jest głównie do osób po wypadkach lub kontuzjach oraz do sportowców, którzy muszą nadzwyczaj dbać o swoją mobilność i sprawność, to być może również Ty potrzebujesz wizyty w gabinecie fizjoterapeutycznym. Jakie mogą być objawy, że fizjoterapia jest właśnie dla Ciebie?
Jednym z symptomów, które mogą wskazywać na konieczność poddania się fizjoterapii, jest ciągły ból pleców, zwłaszcza siedząc przy biurku. Jest to problem, z którym zmaga się wiele osób, jednak nie oznacza to, że należy go bagatelizować.
Innym symptomem mogą być również problemy z utrzymaniem równowagi. Może to wynikać między innymi z problemów z uchem wewnętrznym. Struktury wewnątrz ucha są istotną częścią systemu równowagi organizmu. Aby pozbyć się tych problematycznych objawów, możesz zastosować fizjoterapię zwaną rehabilitacją przedsionkową.
Fizjoterapeuta Warszawa pomoże Ci także, jeśli zmagasz się z ciągłym bólem w konkretnym miejscu lub czujesz, że nie jesteś w stanie poruszać się z taką łatwością jak wcześniej. Podczas wizyty wykonasz szereg ćwiczeń wzmacniających tkanki podporowe i rozluźniających mięśnie, co pozwoli Ci na zwiększenie elastyczności.
Zdj. główne: Terry Shultz/unsplash.com