Polecamy
Kiedy przydatna jest fizjoterapia?
Healthy lifestyle

Kiedy przydatna jest fizjoterapia?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Fizjoterapia jest idealnym rozwiązaniem, jeśli zmagasz się z różnego rodzaju schorzeniami i bólami mięśni oraz stawów lub po prostu chcesz zwiększyć swoją mobilność ruchową. Jednak kiedy dokładnie udać się do gabinetu fizjoterapeuty? Dowiedz się, w jakich przypadkach może fizjoterapia może mieć zbawienny wpływ.

Czym jest fizjoterapia?

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest fizjoterapia i czym konkretnie zajmuje się  fizjoterapeuta. Fizjoterapia obejmuje całość zagadnień związanych z leczeniem ruchem. Oznacza to, że celem fizjoterapii jest nic innego jak przywrócenie lub poprawienie sprawności ruchowej, czy też zwiększenie mobilności. Dzięki niej osoby zmagające się z różnego rodzaju schorzeniami dostają szansę na wznowienie codziennych czynności, w tym pracy, szkoły, zajęć rekreacyjnych i opieki osobistej.

Warto także mieć na uwadze, że fizjoterapia to nie to samo co rehabilitacja. Fizjoterapia jest podstawową składową rehabilitacji medycznej, rehabilitacja zaś oznacza dosłownie przywrócenie sprawności. Oznacza to, że rehabilitacja jest całokształtem powrotu do zdrowia – nie tylko fizyczną i ruchową częścią, ale także tą psychiczną.

Jeśli mieszkasz w stolicy i potrzebujesz pomocy specjalistów w powrocie do zdrowia, to z pewnością zainteresuje Cię rehabilitacja Warszawa oraz fizjoterapia Warszawa

Kiedy potrzebujesz fizjoterapii?

Mimo że mogłoby się wydawać, że fizjoterapia skierowana jest głównie do osób po wypadkach lub kontuzjach oraz do sportowców, którzy muszą nadzwyczaj dbać o swoją mobilność i sprawność, to być może również Ty potrzebujesz wizyty w gabinecie fizjoterapeutycznym. Jakie mogą być objawy, że fizjoterapia jest właśnie dla Ciebie?

Jednym z symptomów, które mogą wskazywać na konieczność poddania się fizjoterapii, jest ciągły ból pleców, zwłaszcza siedząc przy biurku. Jest to problem, z którym zmaga się wiele osób, jednak nie oznacza to, że należy go bagatelizować.

Innym symptomem mogą być również problemy z utrzymaniem równowagi. Może to wynikać między innymi z problemów z uchem wewnętrznym. Struktury wewnątrz ucha są istotną częścią systemu równowagi organizmu. Aby pozbyć się tych problematycznych objawów, możesz zastosować fizjoterapię zwaną rehabilitacją przedsionkową.

Fizjoterapeuta Warszawa pomoże Ci także, jeśli zmagasz się z ciągłym bólem w konkretnym miejscu lub czujesz, że nie jesteś w stanie poruszać się z taką łatwością jak wcześniej. Podczas wizyty wykonasz szereg ćwiczeń wzmacniających tkanki podporowe i rozluźniających mięśnie, co pozwoli Ci na zwiększenie elastyczności.

Zdj. główne: Terry Shultz/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne zastosowanie tranzystorów: od podstaw do zaawansowanych projektów na physicsforelectronics.com
Praktyczne zastosowanie tranzystorów: od podstaw do zaawansowanych projektów na physicsforelectronics.com
Dowiedz się więcej o różnych zastosowaniach tranzystorów w praktyce. Od najprostszych schematów po zaawansowane projekty - wszystko w jednym miejscu na physicsforelectronics.com.
Rodzaje zumby – jaka sprawdzi się dla Ciebie?
Rodzaje zumby – jaka sprawdzi się dla Ciebie?
Zastanawiasz się, jak dobrać zajęcia do swoich potrzeb i poziomu umiejętności? Sprawdź nasze propozycje i wybierz idealny trening dla siebie!
Detoks nerek – jak oczyścić nerki za pomocą ziół i diety?
Detoks nerek – jak oczyścić nerki za pomocą ziół i diety?
Dowiedz się, które produkty pomagają oczyścić nerki i w jaki sposób bezpiecznie przeprowadzić detoks nerkowy!
Ostatnie wpisy