Polecamy
Gdzie warto wyjechać na narty w Polsce?
Healthy lifestyle

Gdzie warto wyjechać na narty w Polsce?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Powiedzenie „cudze chwalicie, a swego nie znacie” znajduje swoje zastosowanie również w przypadku wyjazdów na narty. Nie trzeba lecieć do Włoch czy Francji, aby cieszyć się radością związaną z wypoczynkiem w najwyższej jakości zimowych kurortach. Polska to kraj, w którym znaleźć można szereg ośrodków narciarskich niczym nieustępujących tym zagranicznym, dlatego, zamiast zdecydować się na wielogodzinną podróż w Alpy czy Pireneje może lepiej odwiedzić Karkonosze, Tatry albo Beskidy?

Jaki ośrodek narciarski w Polsce wybrać?

Zimowe kurorty w naszym kraju obfitują w szereg atrakcji. Rozrywkę znajdą w nich zarówno wielbiciele pieszych, górskich wędrówek, jak i fascynaci zimowych sportów. Decydując się na wakacje w polskich górach, posmakować można również specjałów kuchni góralskiej, takich jak owcze sery, kwaśnica czy placek po zbójnicku. Wakacje spędzone na południu mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń, dlatego warto sprawdzić najlepsze ośrodki narciarskie w Polsce.

Czarna Góra

Wśród tych najpopularniejszych kierunków narciarskich wyróżnić można, chociażby ośrodek Czarna Góra Resort. Ten położony na Dolnym Śląsku obiekt cechuje się nowoczesnym wyposażeniem i niezwykle zróżnicowanymi trasami, dzięki czemu miejsce to idealnie wpasowuje się w potrzeby rodzin. Czyste powietrze, masa atrakcji i nartostrady o łącznej długości 14 kilometrów sprawiają, że w ośrodku tym nie ma miejsca na nudę.

Szklarska Poręba

Sprawa wygląda podobnie w przypadku Ski Areny Szrenica Szklarska Poręba. Ośrodek ten położony jest w Karkonoszach, a otaczają go malownicze lasy. Miejsce to dostosowane jest do potrzeb miłośników snowboardu, jak i klasycznego narciarstwa czy narciarstwa biegowego. Znaleźć w nim można trasy o różnym poziomie trudności, od tych dla początkujących, przez średniozaawansowanych na zaawansowanych kończąc. 

Wśród innych ośrodków godnych polecenia wymienić możemy Szczyrk Mountain Resort, Zieleniec Ski Arena czy Białkę Tatrzańską, czyli największy ośrodek na Podhalu. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy miłośnik narciarstwa może znaleźć miejsce dla siebie.

Podczas wyjazdu na narty warto zadbać o ubezpieczenie

Niezależnie od tego, który ośrodek narciarski wybierzemy, niezwykle ważne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas wakacji sobie i swoim najbliższym. Na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń ubezpieczyć nas może odpowiednio dobrana polisa, która pozwoli pokryć niekiedy wielkie koszty leczenia w prywatnych klinikach czy też długiej rekonwalescencji oraz rehabilitacji.

Ubezpieczenie wakacyjne to opcja dla tych, którzy podczas wypoczynku nie chcą martwić się o bezpieczeństwo. Zgubiony bagaż czy uszkodzony sprzęt narciarski to częsty problem, jednak polisa pozwoli pokryć koszty w takich oraz innych wypadkach. Dodatkowo, decydując się na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to gwarancja wypłaty odszkodowania na skutek zdarzeń losowych, z kolei ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni sprawcę niefortunnej sytuacji.

Aby wybrać najlepszą możliwą opcję ubezpieczenia, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń na wakacje, chociażby takiej jak WakacyjnaPolisa. Na tej stronie znaleźć można oferty 43 ubezpieczeń i dobrać najlepszą opcję. Polisy różnią się od siebie dostępnymi pakietami oraz kosztami, dlatego korzystając z porównywarki, wybrać możemy tą najkorzystniejszą. 

Narzędzie to pozwala na zakup odpowiedniego ubezpieczenia w zaledwie kilka minut, bez potrzeby wychodzenia z domu czy rozmów z przedstawicielami. Dzięki temu ubezpieczyć możemy się również w trakcie podróży. W ofercie porównywarki Wakacyjna Polisa znajdziemy ubezpieczenia wakacyjne, wyjazdu do pracy za granicę, na narty, a także polisę turystyczną dla sportowców. 

Fot. Patrick Hodskins/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wzmocnić i chronić stawy podczas aktywności fizycznej?
Jak wzmocnić i chronić stawy podczas aktywności fizycznej?
Uprawianie sportu jest w obecnych czasach czymś niezwykle istotnym. Ze względu na siedzący tryb życia, jaki prowadzi wiele osób, niezbędne jest wprowadzenie do codziennej rutyny ćwiczeń.
Zdrowa dawka sportu jako naturalny detoks dla twojego organizmu
Zdrowa dawka sportu jako naturalny detoks dla twojego organizmu
Odkryj moc regularnej aktywności fizycznej dla oczyszczania organizmu. Poznaj zdrowy detoks prowadzący do lepszego samopoczucia i wydajności organizmu.
Padel Żory – gdzie zagrać w padel w Żorach i na Śląsku?
Padel Żory – gdzie zagrać w padel w Żorach i na Śląsku?
Kiedy i gdzie możesz chwycić za rakietę i rywalizować z innymi pasjonatami tego sportu?
Ostatnie wpisy