Polecamy
Ginekolog online – czy to działa? Poznaj sposób na szybką poradę i e-receptę
Healthy lifestyle

Ginekolog online – czy to działa? Poznaj sposób na szybką poradę i e-receptę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kolejki do ginekologa to codzienność dla wielu Polek. W dzisiejszym zabieganym świecie nie każda z pań ma czas na długie oczekiwanie przed gabinetem np. po receptę czy zwolnienie. Jeśli Ty także cenisz swój czas, pomyśl o konsultacjach ginekologicznych online.

W trakcie wirtualnego spotkania lub rozmowy telefonicznej uzyskasz wsparcie dotyczące antykoncepcji hormonalnej, potrzebnej „tabletki po”, a nawet uzyskasz skierowanie na niezbędne badania. W artykule przybliżamy zalety takiej wizyty, a także jak wygląda spotkanie z lekarzami Halomed.

Jak umówić się na wizytę u ginekologa online?

Zdarzają się sytuacje, że konsultacja ginekologiczna jest pilnie potrzebna. Bywa, że prezerwatywa zawodzi i wówczas trzeba szybko sięgnąć po „tabletkę po”. Innym razem możesz zauważyć, że kończą się tabletki antykoncepcyjne i potrzebujesz uzupełnić swoje zapasy. Co w sytuacji, gdy objawy infekcji intymnej nie ustępują pomimo stosowania maści? W powyższych sytuacjach potrzebna jest opinia lekarza specjalisty.

Jeżeli Twój lekarz prowadzący jest trudno dostępny, ma odległe terminy lub zwyczajnie wyjechał na urlop, to sytuacja się komplikuje. Nawet jeśli uda Ci się umówić do kogoś innego, to czas spędzony w poczekalni, prywatnej lub na NFZ, zawsze można spożytkować lepiej. Co więcej, godzina wejścia do gabinetu może się wydłużyć, jeśli poprzednie wizyty nie kończyły się terminowo.

Jeżeli chcesz uniknąć tego typu sytuacji, to ginekolog online będzie dobrym rozwiązaniem. Przychodnie oferują takie usługi w formie zdalnej, zapewniają szybkie rezerwacje, nawet tego samego dnia. Prosty formularz, opłata i gotowe, a Ty oszczędzasz czas i nerwy.

Co załatwisz podczas konsultacji ginekologicznych online?

Ginekolog online zapewnia szeroki zakres pomocy. Oto główne usług, jakie można uzyskać podczas konsultacji online:

  • konsultacje dot. problemów ginekologicznych – opóźnione dojrzewanie, nieprawidłowe cykle miesiączkowe, bóle w okolicy narządów intymnych;
  • wystawianie e-recept – na tabletki antykoncepcyjne, leki przeciwgrzybicze, antybiotyki;
  • zalecenia dot. zdrowia intymnego – porady dotyczące środków, które możesz stosować bez recepty;
  • wystawianie zwolnień lekarskich – w nagłych sytuacjach jak np. złe samopoczucie w ciąży;
  • interpretacja wyników badań – ocena i pomoc w zrozumieniu wyników badań laboratoryjnych;
  • skierowania na badania stacjonarne – jeśli jest to konieczne, ginekolog może wysłać na badania np. w gabinecie lub wykonanie USG.

Wizyty online mają ograniczenie, a mianowicie brak możliwości fizycznej oceny dobrostanu płodu podczas ciąży. W takich sytuacjach najczęściej trzeba umówić się na osobistą wizytę w gabinecie.

Ginekolog online – sposób na komfortową współpracę z lekarzem

Współczesna technologia ułatwia kontakty z lekarzem, w tym ze specjalistą ginekologiem. Wizyty online można zaplanować w dogodnym dla siebie czasie, co przydaje się szczególnie w przypadku rutynowych wizyt, np. w celu uzyskania recepty na tabletki antykoncepcyjne. Jeśli zależy Ci na szybkości działania i chcesz uniknąć dojazdów oraz czekania w kolejkach, to ginekolog online rozwiąże tego rodzaju problemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na ćwiczenia w outdoorze
Pomysły na ćwiczenia w outdoorze
Szukasz inspiracji do ćwiczenia na zewnątrz? Zmotywuj się czekającymi na Ciebie korzyściami i wybierz ulubioną aktywność, którą przeniesiesz do pleneru. Korzystaj z lata i uprawiaj sport z radością!
Co spożywać przed treningiem?
Co spożywać przed treningiem?
Jak układać dietę przy regularnych treningach? Co jeść, żeby wspomagać rzeźbienie sylwetki i prawidłową pracę organizmu? Odpowiadamy na podstawowe pytania związane z posiłkami towarzyszącymi ćwiczeniom!
Zakupy online – wygoda nie tylko dla zapracowanych
Zakupy online – wygoda nie tylko dla zapracowanych
Zakupy online to bez wątpienia bardzo wygodna opcja, jeśli chodzi o nabywanie różnorodnych produktów. Mowa tutaj nie tylko o ubraniach, elektronice czy wielu innych gadżetach. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się obecnie zakupy spożywcze online. To świetny sposób na uzupełnienie domowych zapasów przez zapracowane osoby, ale nie tylko.
Ostatnie wpisy