Polecamy
Powrót do aktywności fizycznej po długiej przerwie – od jakich ćwiczeń warto zacząć?
Healthy lifestyle

Powrót do aktywności fizycznej po długiej przerwie – od jakich ćwiczeń warto zacząć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych aspektów profilaktyki zdrowia. Pozwala na zachowanie optymalnej kondycji organizmu, sprawności ruchowej i umysłowej oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na poważne choroby cywilizacyjne. Dodatkowo ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała. Chcesz wrócić do regularnego uprawiania sportu? W artykule podpowiemy, jaka aktywność fizyczna sprawdzi się najlepiej!

Od jakiej aktywności fizycznej zacząć przygodę ze sportem?

Należy pamiętać o tym, że zmianę stylu życia warto przeprowadzać stopniowo i rozsądnie. Nieprzygotowany organizm może mieć problem z większym obciążeniem treningowym, co może doprowadzić do kontuzji i przetrenowania. Jeśli do tej pory nie byłeś zbyt aktywny fizycznie, zacznij od większej aktywności fizycznej w codziennym życiu. Zrezygnuj z jeżdżenia windą oraz pokonywania małych odległości samochodem lub transportem zbiorowym. Na początek doskonale sprawdzą się regularne spacery, które pozytywnie wpłyną na wydolność naszego organizmu.

Następnie wybierz swoją ulubioną dyscyplinę sportu i staraj się wdrożyć treningi do codziennego planu dnia, przynajmniej 3 razy w tygodniu. Na początek wystarczy nawet 15 minut dziennie. Bardzo szybko zauważysz różnicę oraz poczujesz się lepiej. Stawiaj na różnorodne ćwiczenia, które pomogą w budowaniu kondycji, wytrzymałości i wydolności mięśni. Najlepiej sprawdza się połączenie treningów aerobowych i siłowych. Kluczowe znaczenie w budowaniu formy ma także prawidłowo zbilansowana dieta. W życiu pacjentów w okresie rekonwalescencji doskonale sprawdzi się Fresubin Protein POWDER, który kompleksowo wzmocni organizm.

Jaka aktywność fizyczna sprawdzi się w przypadku nadwagi?

Szczególnym wyzwaniem może okazać się wybór aktywności fizycznej w przypadku nadwagi i otyłości. Podwyższona masa ciała negatywnie wpływa na kręgosłup oraz stawy kolanowe. Właśnie dlatego należy unikać aktywności, które dodatkowo obciążają wspomniane tkanki. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się marsz, pływanie oraz jazda na rowerze. Pomogą w budowaniu kondycji, zmniejszając ryzyko kontuzji i dolegliwości bólowych.

Warto wrócić do treningów kardio. Dopiero po kilku tygodniach możesz zdecydować się na wprowadzenie treningów siłowych. Na początek stawiaj na mniejsze obciążenia, które będziesz stopniowo zwiększać w miarę postępów. Pamiętaj przy tym o odpowiednim odżywianiu. Jeśli dopiero wracasz do aktywności fizycznej po chorobie, sprawdź ofertę żywności dostępnej na stronie: zywieniemaznaczenie.pl.

Jak zadbać o ogólną sprawność organizmu?

Skoro wiemy już, jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie, odpowiedzmy teraz na pytanie, o czym jeszcze warto pamiętać podczas wzmacniania organizmu. Przede wszystkim zadbaj o zdrową dietę bogatą w witaminy i inne składniki odżywcze. Jeśli zaczynasz treningi, nie zapomnij o właściwym bilansie kalorycznym posiłku. W ten sposób skutecznie schudniesz lub zbudujesz masę mięśniową.

Kluczowe znaczenie ma także regeneracja. Zadbaj o odpowiednią dawkę codziennego snu. To właśnie wtedy następuje odnowa komórkowa. Nie zapominaj również o przerwach od treningu. W ten sposób unikniesz przetrenowania, zmniejszysz ryzyko występowania zakwasów i kontuzji. Odpoczynek wpłynie na ciągłe polepszanie osiąganych wyników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bakteryjne a grzybicze zapalenie pochwy
Bakteryjne a grzybicze zapalenie pochwy
Jak je od siebie odróżnić? Które jest bardziej niebezpieczne i jakie leki trzeba wybrać, aby zwalczyć zapalenie? Dowiedz się więcej, żeby w razie problemu wiedzieć, jak zareagować.
Balet dla dorosłych – jak to wygląda w praktyce?
Balet dla dorosłych – jak to wygląda w praktyce?
Marzysz o tym, aby poznać tajniki baletu, jednak myślisz, że takie zajęcia organizowane są wyłącznie dla dzieci? Sprawdź, co możesz zyskać uczestnicząc w kursie baletowym dla dorosłych!
Taniec brzucha – poczuj się jak gwiazda Bollywood!
Taniec brzucha – poczuj się jak gwiazda Bollywood!
Taniec brzucha – wypróbuj go. Przekonasz się, że warto.
Ostatnie wpisy