Polecamy
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Healthy lifestyle

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jak utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji? Dzięki profilaktyce! Warto rozpocząć dbanie o siebie już od dziś, ponieważ im później, tym więcej negatywnych konsekwencji dla ciała i sfery ducha. 

Wielu specjalistów, jak wybrać najlepszego?

W dużych miastach znajduje się mnóstwo przychodni i prywatnych gabinetów lekarskich, gabinetów fizjoterapeutów oraz podologów. Jak wybrać najlepszego specjalistę? Jest na to kilka sposobów:

  • warto zapytać o rekomendację rodzinę, znajomych;
  • warto przeczytać opinie w Internecie;
  • dobrym zwyczajem jest sprawdzanie kompetencji danej osoby w różnych źródłach, można poszukać artykułów medycznych, sprawdzić prawo wykonywania zawodu.

Oprócz szukania opinii na stronach ogólnodostępnych można znaleźć też rekomendacje na grupach zamkniętych w mediach społecznościowych. Na takich grupach ludzie stają się bardziej otwarci i chętniej dzielą się szczegółami wizyty i zachowania osoby, która wykonywała usługę. Można naprawdę sporo się dowiedzieć. Wśród specjalistów znajdują się osoby, które świetnie wykonują swoją pracę, ale są też tacy, którzy zbytnio się do niej nie przykładają. Tak bywa w każdej branży, w każdym zawodzie. 

Podolog Wrocław, czyli profilaktyka zdrowia stóp w dużym mieście

O swoje zdrowie warto dbać, zarówno mieszkając w małym, jak i w wielkim mieście, niezależnie od wykonywanego zawodu. Oczywiście, osoby, które wykonują codziennie wiele kroków, powinny zadbać o stopy bardziej. Fizjoterapeuta Wrocław świetnie współdziała z podologiem, aby kompleksowo zadbać o pacjenta. Profilaktyka w zdrowiu stóp to na przykład unikanie obuwia na wysokich obcasach, ale nie tylko szpilki szkodzą. Szkodzi także obuwie zbyt ciasne, źle dobrany rozmiar. Należy uważać na ten aspekt szczególnie u dzieci, które jeszcze samodzielnie nie potrafią powiedzieć, jaki rozmiar będzie dla nich odpowiedni i rodzice muszą przejąć całą odpowiedzialność za wybór właściwego obuwia. To trudne zadanie. Jeśli buty będą uciskać stopę przez wiele godzin dziennie, może doprowadzić to do poważnych problemów w przyszłości. Warto zatem poświęcić więcej czasu i zaangażowania na dobór właściwych butów u najmłodszych. Trzeba będzie wykazać się sporą cierpliwością. 

Fizjoterapeuta, czyli jak wrócić do pełnej sprawności

Powrót do pełnej sprawności po wypadku zajmuje wiele czasu. Nic nie dzieje się w mgnieniu oka. To normalne, że pacjent przeżywa kryzysy i momenty załamania. Świetnie, jeśli może liczyć na wsparcie psychologa, który będzie nadzorował cały proces dochodzenia do pełni sił. Rola wsparcia psychicznego jest zresztą bardzo niedoceniana w Polsce. Fizjoterapia Wrocław każdego dnia pomaga dziesiątkom ludzi w ich powrocie do zdrowia. Warto docenić również pracę innego personelu medycznego, oprócz lekarzy. Gdyby nie codzienna ciężka praca pielęgniarek, położnych, dietetyków, fizjoterapeutów, podologów, wielu chorych nie mogłoby wrócić do pełni sił. Warto mieć tego świadomość. Oczywiście zaraz po urazie czy wypadku potrzebna jest pomoc lekarzy i nierzadko jest to pomoc udzielana na SOR-ze, czyli na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Fizjoterapeuta na wagę złota!

Czasem zagrożone jest życie danego człowieka i trzeba działać szybko. Kiedy jednak sytuacja zostaje opanowana, pacjent zostaje wypisany ze szpitala z zaleceniem fizjoterapii i specjalistycznych zabiegów, masaży. Wtedy wkracza fizjoterapeuta z całą swoją wiedzą i doświadczeniem, aby dać pacjentowi wszystko to, co najlepsze. Nie chodzi o to, aby prześcigać się i licytować, kto zrobił więcej dla pacjenta, lekarz czy fizjoterapeuta. Jednak prawdą jest, że bez fizjoterapii człowiek nie ma szansy wrócić do pełnej sprawności.

Fot.: ANTONI SHKRABA/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kolor ma znaczenie. Picie różowych napojów zwiększa wydajność naszych ćwiczeń!
Kolor ma znaczenie. Picie różowych napojów zwiększa wydajność naszych ćwiczeń!
Większość z nas nie wyobraża sobie udanego treningu bez ulubionego napoju. Zazwyczaj wybieramy go na podstawie składu, nie zwracając większej […]
Dlaczego kobiety aktywne fizycznie powinny spożywać zielone warzywa?
Dlaczego kobiety aktywne fizycznie powinny spożywać zielone warzywa?
Zielone warzywa świetnie wpływają na organizm kobiety i wspomagają jej ciało, nie tylko w czasie menopauzy Sprawdź, jakie produkty najlepiej spożywać!
Joga hormonalna – na czym polega?
Joga hormonalna – na czym polega?
Dowiedz się, jakie korzyści płyną z uprawiania jogi hormonalnej i sprawdź, kto w szczególności powinien zainteresować tego typu zajęciami!
Ostatnie wpisy