Polecamy
Tradycyjne metody czy narzędzia cyfrowe? Anna Lewandowska namawia do monitorowania efektów treningu!
Trenuj z nami

Tradycyjne metody czy narzędzia cyfrowe? Anna Lewandowska namawia do monitorowania efektów treningu!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Świat nieustannie idzie do przodu, dlatego nie dziwi fakt, że wciąż pojawiają się nowe metody regularnego monitorowania rezultatów osiąganych na treningach. Coraz większą popularnością cieszą się narzędzia cyfrowe, których skuteczność została udokumentowana badaniami. Do ich wypróbowania zachęca zresztą sama Anna Lewandowska!

Kontrolowanie uzyskiwanych wyników powinno stanowić integralną część życia każdej osoby uprawiającej sport regularnie. Monitorowanie własnego progresu nie tylko posłuży bowiem za świetną motywację, ale również znacząco ułatwi odpowiedni dobór ćwiczeń. Pomogą nam w tym różnorakie narzędzia – dla jednych najlepszy będzie klasyczny notatnik, inni natomiast skuszą się na sięgnięcie w tym celu po zaawansowaną technologię.

Temat monitorowania aktywności poruszyła ostatnio za pośrednictwem swojego bloga Anna Lewandowska. Popularna trenerka fitness postanowiła wziąć pod lupę coraz chętniej stosowane przez miłośniczki aktywności fizycznej narzędzia cyfrowe. Według przeprowadzonego przez amerykańskich naukowców badania, były one pomocne w samokontroli procesu odchudzania aż w 74% przypadków! W narzędziach używanych przez uczestników eksperymentu prym wiodły strony internetowe i aplikacje, jak na przykład dziennik treningowy.

Następnie Lewandowska przytoczyła wynik kolejnego badania, mającego na celu porównanie skuteczności tradycyjnych metod kontrolowania postępów z nowoczesną technologią. Okazało się, że narzędzia cyfrowe okazały się efektywniejsze dla większości osób (56%). Kluczem do ich sukcesu okazały się cechy takie, jak przenośność oraz szeroki zakres możliwości.

Anna Lewandowska zachęca też czytelniczki do monitorowania aktywności przy użyciu jej autorskiej aplikacji Diet & Training By Ann, która do tej pory może pochwalić się solidnymi recenzjami. Efektywne treningi dzięki cyfryzacji nigdy nie były prostsze, co niewątpliwie ma także wpływ na naszą wzmożoną chęć do działania!

„Z doświadczenia wiem, że kiedy spojrzymy na dotychczas poczynione kroki, łatwiej jest pozostać na drodze do upragnionego celu” – radzi Lewandowska.

JESTEŚCIE?💪 Już jutro STARTUJEMY Z #FIGHTERSUMMERCHALLENGE!🔥

Nowe WYZWANIE, nowy GOTOWY PLAN działania i zupełnie NOWE…

Opublikowany przez Anna Lewandowska Niedziela, 9 maja 2021

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak biegać zimą, aby uniknąć przeziębienia? 5 sprawdzonych rad
Jak biegać zimą, aby uniknąć przeziębienia? 5 sprawdzonych rad
Dowiedz się, jak skutecznie zadbać o swoje zdrowie w czasie zimowych treningów biegowych i zabezpiecz się przed nieprzyjemnymi dolegliwościami!
Jak wybrać odpowiednią matę do jogi?
Jak wybrać odpowiednią matę do jogi?
Maty do jogi są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach, grubościach i materiałach, co może sprawić, że wybór może być przytłaczający.
Jak wybielanie zębów wpływa na twoje samopoczucie?
Jak wybielanie zębów wpływa na twoje samopoczucie?
Dowiedz się, jak wybielanie zębów może poprawić twoją pewność siebie i samopoczucie, wpływając na sposób, w jaki postrzegasz siebie i jak jesteś postrzegany przez innych.
Ostatnie wpisy