Polecamy
Seksowne i jędrne ramiona – jak je wyrzeźbić?
Trenuj z nami

Seksowne i jędrne ramiona – jak je wyrzeźbić?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Obawa przed zbytnim rozbudowaniem ramion sprawia, że jest to najrzadziej ćwiczona część ciała u kobiet. Kilka prostych, regularnie wykonywanych treningów na wzmocnienie mięśni i ujędrnienie skóry poprawi ich wygląd i doda im wysportowanego charakteru.

Dlaczego warto zadbać o ramiona?

Ręce należą do najczęściej odkrywanych części ciała u kobiety. Zadbanie o ich seksowny wygląd może poprawić ogólna aparycję i pozytywnie wpłynąć na samopoczucie. Najbardziej atrakcyjne są ramiona jędrne i smukłe, których mięśnie mają wyraźnie zarysowany kształt.

Wypracowanie atletycznej sylwetki i szerokiego rozbudowania ramion jest u kobiet zdecydowanie bardziej wymagające niż w przypadku mężczyzn, gdyż włókna damskich mięśni są mniej podatne na rozbudowę, za to bardziej elastyczne. Co więcej, układ hormonalny w kobiecym organizmie hamuje proces tworzenia nowych tkanek mięśniowych, dlatego widoczne rozbudowanie ramion wymaga dużo pracy, wysiłku, suplementów białkowych oraz wysokobiałkowej diety.

Praca nad rzeźbą ramion nie oznacza zatem szerokiej, muskularnej budowy, a ujędrnienie skóry i wypracowanie estetycznego kształtu rąk, które podkreślają kobiecy wygląd.

Marzą Ci się ładne i delikatnie wyrzeźbione kobiece ramiona? Jeśli tak – bierz się za hantle. Kobiety też powinny…

Opublikowany przez Zakład Energetyczny Wtorek, 28 lutego 2017

Jak powinien wyglądać trening ramion?

Plan ćwiczeń poprawiających wygląd ramion powinien obejmować wszystkie partie mięśniowe ręki. W praktyce oznacza to, że trening musi angażować do pracy mięsień ramienny, ramienno-promieniowy, biceps, triceps oraz mięsień naramienny wraz z tkankami znajdującymi się na wysokości obręczy barkowej. Tylko równomiernie rozłożony wysiłek przyniesie oczekiwane efekty, wysmukli rękę i podkreśli jej kształt.

Największym problemem, psującym atrakcyjność kobiecych ramion, jest znajdujący się w nich nadmiar tłuszczu. Odpowiednio przygotowany trening siłowy, fitness, cardio lub aerobik w zestawie ze zbilansowaną dietą powinien w krótkim czasie zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej i nadać ramionom atrakcyjny wygląd. W pracy nad rzeźbą ramion pomocne mogą okazać się także hantle fitnessowe, których waga powinna się wahać od 0,5 kilograma do maksymalnie 5 kilogramów. Ćwiczenia wykonywane z obciążeniem poprawią kształt mięśni, zwiększa siłę i ujędrnią skórę ramion.

Domowe warunki wystarczą do wykonywanie regularnych treningów rąk. Nawet jeśli w wyposażeniu domowej siłowni nie znajdują się sportowe przyrządy, takie jak gumy gimnastyczne, wyciąg treningowy czy dyski poślizgowe, to proponowane zestawy ćwiczeń powinny w pełni wystarczyć do uzyskania seksownego wyglądu ramion. Efekty systematycznego wysiłku mogą nadejść już po kilku tygodniach! Oto lista przykładowych, najskuteczniejszych ćwiczeń, które można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu.

Wyciskanie hantli w siadzie

Ćwiczenie można wykonywać w siadzie, ale dobrze sprawdzi się także pozycja stojąca lub w przysiadzie. Praca mięśni obciążonych ciężarem hantli angażuje do pracy wszystkie tkanki mięśniowe ramion, co sprawia, że jest to ruch równomiernie rozkładający nakład wysiłku.

Podczas wyciskania łokcie należy trzymać dość blisko głowy i maksymalnie kontrolować ich stabilną pozycję. Ćwiczenie powinno obejmować pełen zakres ruchu – od pełnego zgięcia w łokciach po całkowity wyprost ramion. Liczbę powtórzeń należy dopasować do indywidualnych możliwości, ponieważ wyciskanie to jedno z ćwiczeń, które szybko obciąża stawy łokciowe i może powodować bolesne zakwasy, a nawet mikrourazy.

Unoszenie obciążonych ramion w bok

Podnoszenie ramion z hantlami w dłoni powinno odbywać się w pozycji lekkiego rozkroku i z wyprostowanym kręgosłupem. Ramiona należy unosić od wysokości bioder do obręczy barkowej. Obie ręce powinny pracować równocześnie. Liczbę wykonanych powtórzeń można systematycznie zwiększać, wraz z osiąganymi postępami i ogólnym samopoczuciem. Podobne ćwiczenie można wykonać, unosząc ramiona przed siebie.

Prostowanie ramion z ciężarkiem

Pozycją wyjściową do wykonania ćwiczenia jest lekki rozkrok, umieszczenie dłoni na biodrze i umieszczenie hantla w drugiej ręce. Obciążoną rękę należy wyprostować w górze, a następnie zgiąć w łokciu za głową do kąta 90 stopni. Seria powtórzeń powinna wynosić co najmniej 10 na każde ramię. Podczas ćwiczenia pracują mięśnie całej ręki, a szczególnie rozbudowywana jest tkanka mięśniowa tricepsu.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni system do malowania proszkowego dla swojej firmy?
Jak wybrać odpowiedni system do malowania proszkowego dla swojej firmy?
Przeczytaj poradnik, który poprowadzi Cię przez proces wyboru idealnego systemu do malowania proszkowego, dopasowanego do potrzeb Twojej firmy. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę.
15-minutowy trening brzucha z Moniką Kołakowską
15-minutowy trening brzucha z Moniką Kołakowską
Skuteczny trening wcale nie musi trwać długo! Wystarczy zaledwie kwadrans dziennie, by w szybkim tempie pozbyć się tkanki tłuszczowej z […]
Marsz w miejscu – domowy sposób na spalenie kalorii dla początkujących i kobiet w ciąży
Marsz w miejscu – domowy sposób na spalenie kalorii dla początkujących i kobiet w ciąży
Początek przygody z regularnymi ćwiczeniami nie zawsze należy do najłatwiejszych. Niektóre treningi są dla nas zbyt wymagające, inne natomiast nie […]
Ostatnie wpisy