Polecamy
Jak schudnąć z brzucha – ćwiczenia na poprawę sylwetki
FitnessTrenuj z nami

Jak schudnąć z brzucha – ćwiczenia na poprawę sylwetki

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ogromna część z nas stara się prowadzić higieniczny tryb życia, dbając o swoje zdrowie oraz nienaganną sylwetkę. Jedną z najtrudniejszych części naszego ciała, która wymaga od nas największych pokładów pracy, są mięśnie naszego brzucha. Jakie ćwiczenia wykonać, by móc cieszyć się spaleniem tkanki tłuszczowej z okolic brzucha? Jak poprawić wygląd sylwetki? Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy! 

Podpór przodem

Jednym z najbardziej skutecznych ćwiczeń na mięśnie brzucha jest podpór przodem. To ćwiczenie, które angażuje dużą ilość mięśni brzucha (prosty, skośne czy stabilizujące). Z pozycji wyjściowej, podpierając się na dłoniach i stopach, ustawimy dłonie pod barkami, stopy są złączone, wyprostowane, w jednej linii z tułowiem. Staramy się poprawnie utrzymać taką pozycję przez jak najdłuższy czas. Jak wykonywać ćwiczenia w sposób efektywny? Należy kontrolować oddech. Nie powinniśmy „bujać” tułowiem oraz pozwalać na zapadanie się odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Rowerek

Bardzo wiele osób błędnie uważa, że jedynie ćwiczenia z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu bądź akcesoriów do ćwiczeń, pozwolą na efektywny trening mięśni brzucha. Jak schudnąć z brzucha bez dodatkowych narzędzi? Wystarczy wykonać znany i popularny rowerek. To ćwiczenie, które angażuje mięsień prosty, skośny oraz biodrowo- lędźwiowy brzucha. Kładziemy się na plecach, uginamy nogi pod kątem 90°. Odcinek lędźwiowy kręgosłupa dociskamy do podłogi. Lewe kolano przyciągamy do klatki piersiowej, a prawą nogę prostujemy. Wykonujemy pracę nóg naprzemiennie. Podczas ćwiczeń powinniśmy dbać o właściwe napięcie mięśni brzucha podczas trwania serii. 

Zwisanie i przyciąganie kolan do brzucha

Przyciąganie kolan do brzucha w zwisie jest ćwiczeniem nieco bardziej zaawansowanym. Na samym początku naszej przygody w osiągnięciu idealnego wyglądu brzucha, takie zadanie może być dla nas problematyczne. Jest to ćwiczenie bardzo mocno angażujące mięśnie proste oraz skośne. Stajemy tyłem do drabinki, chwytając się drążka i charakterystycznie zwisając. Łączymy kończyny dolne. Następnie musimy wykonać dynamiczny ruch koncentryczny. W praktyce jest to przyciągnięcie ud do brzucha na jedną ze stron. Taki ruch należy wykonywać naprzemiennie na każdą ze stron. Dużą rolę odgrywa chwyt rękami drążka. Powinien być to chwyt zamknięty. 

Skłony tułowia

Skłony tułowia, a więc słynne „brzuszki”, to najpopularniejsze ćwiczenie na partię mięśni brzucha. To ćwiczenie, które angażuje mięśnie proste. Można wykonywać je na wiele sposobów – leżąc na plecach, z uniesionymi nogami, na ławce ujemnej lub na specjalistycznych maszynach – wybór zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Wraz z upływem czasu powinniśmy zwiększać poziom trudności ćwiczeń, w celu osiągnięcia spektakularnych efektów. Skłony tułowia wraz z innymi ćwiczeniami, wykonywane w odpowiedniej liczbie powtórzeń i serii, pozwolą nam schudnąć z okolic brzucha, a pierwsze efekty będzie można zauważyć już po pierwszych tygodniach pracy i treningów.

Regularność kluczem do osiągnięcia spektakularnych efektów

By móc cieszyć się mniejszym obwodem w pasie, czy doskonale wyrzeźbionymi mięśniami brzucha, kluczowym czynnikiem będzie regularność. Jak schudnąć, czy istnieje jakiś doskonały sposób, magiczna metoda, która pozwoli nam cieszyć się perfekcyjną sylwetką?. Regularność ćwiczeń wraz z odpowiednio zbilansowaną dietą to sekret dobrego zdrowia oraz doskonałego wyglądu. Wyżej wymienione przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to sprawdzona „recepta” na doskonały wygląd.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega Ashtanga, czyli dynamiczna odmiana jogi?
Na czym polega Ashtanga, czyli dynamiczna odmiana jogi?
Nuda i joga to dla Ciebie synonimy? To znaczy, że jeszcze nie spotkałaś się z odmianą jogi Ashtanga. Poznaj zasady tego rodzaju treningu, a przekonasz się, że joga może być dynamiczna!
Brzuszki a płaski brzuch – czy kobiety powinny wykonywać to popularne ćwiczenie?
Brzuszki a płaski brzuch – czy kobiety powinny wykonywać to popularne ćwiczenie?
Sprawdź, jaki wpływ na organizm kobiety mogą mieć systematycznie wykonywane brzuszki!
Breaking – taneczny sport, w którym nie brakuje charyzmatycznych kobiet
Breaking – taneczny sport, w którym nie brakuje charyzmatycznych kobiet
Breaking to forma tańca, która narodziła się w nowojorskim Bronksie. Okazuje się, że kobiety trenują go równie często, co mężczyźni!
Ostatnie wpisy