Polecamy
10 najlepszych treningów tabata z Moniką Kołakowską
TabataTrenuj z nami

10 najlepszych treningów tabata z Moniką Kołakowską

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Serie intensywnych ćwiczeń wykonywanych w kilkuminutowych interwałach to szybki i skuteczny sposób na spalenie tkanki tłuszczowej, a także polepszenie kondycji całego organizmu. Polska trenerka od lat pokazuje, jak prawidłowo wykonywać takie ćwiczenia. Oto lista jej najlepszych materiałów! 

Tabata z butelkami wody 

Jeden z najkrótszych treningów przygotowanych przez Monikę Kołakowską trwa 25 minut. Materiał jest idealny dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tabatą i intensywnym wysiłkiem fizycznym. Ćwiczenia wykonywane są w 3 interwałach trwających po 4 minuty. Jako dodatkowe obciążenie mięśni wykorzystano półlitrowe butelki wody, ale równie dobrze sprawdzą się niewielki ciężarki. 

Tabata + deska na łokciach 

Kolejnym zestawem ćwiczeń, na który warto zwrócić uwagę, jest 30-minutowy trening przygotowany w 4-minutowych interwałach. Charakterystyczne dla tego treningu jest to, że zamiast odpoczynku między poszczególnymi seriami wykonuje się dodatkowe ćwiczenie, popularnie nazywane deską, które wzmacnia mięśnie brzucha oraz kręgosłupa. 

Tabata z dala od obszarów problemowych 

Trening przygotowany z myślą o osobach, które zmagają się z mikrourazami oraz leczonymi kontuzjami. Do realizacji treningu wykorzystane zostaje tylko obciążenie własnego ciała. Dodatkowo 35-minutowy zestaw ćwiczeń pozwala na maksymalne spalanie kalorii w krótkim czasie. 

Tabata + trening ramion

Ostatni z krótszych bloków treningowych przygotowanych przez polską trenerkę to tabata skupiona na treningu ramion. Ćwiczenia interwałowe wzmacniają mięśnie całych rąk oraz barków. 

Tabata na stojąco, bez maty 

Wśród materiałów Moniki Kołakowskiej można znaleźć także programy treningowe trwające około godziny. Kolejny trening to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią za często zmieniać pozycji i nie korzystają podczas ćwiczeń z maty. 55-minutowy zestaw ćwiczeń pomaga spalić nawet do 900 kalorii. 

Tabata – powtarzane rundy 

Propozycja dla osób, które w krótkim czasie chcą zrealizować bardzo intensywny wysiłek fizyczny. Przygotowany zestaw ćwiczeń realizowany jest w 8 interwałach trwających po 4 minuty. Cały trening trwa ponad 45 minut i pomaga w spaleniu nawet do 500 kalorii. 

Tabata + mocny brzuch 

Podobnie jak w przypadku kilku poprzednich propozycji treningi tabaty można sprawnie łączyć z ćwiczeniami konkretnych partii mięśniowych. Tym razem w niemal 50-minutowym nagraniu trenerka pokazuje, w jaki sposób ćwiczeniami interwałowymi wzmacniać mięśnie brzucha i skutecznie modelować jego kształt.

Tabata – ćwiczenia w podporze 

W licznych programach treningowych Moniki Kołakowskiej można także znaleźć wymagające zestawy ćwiczeń, w których nieodłącznym elementem wyposażenia będzie mata. To właśnie na niej zawodnik będzie mógł wykonywać kilka prostych, ale męczących ćwiczeń w podporze, które angażują do pracy kilka partii ciała jednocześnie. 

Tabata modelująca sylwetkę 

Jedną z najbardziej interesujących propozycji treningowych jest zestaw, który jednocześnie pomaga w modelowaniu sylwetki całego ciała i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Trwający 50 minut trening pomaga w spalaniu nawet do 700 kalorii. 

Tabata całego ciała 

Niemal godzinny trening przygotowany przez polską trenerkę to zestaw ćwiczeń dla nieco bardziej wprawionych miłośników tabaty. Różnorodne ćwiczenia oraz ich intensywność równomiernie rozkładają obciążenie na wszystkie partie mięśniowe, pozwalając na intensywny i efektywny wysiłek fizyczny.

Zdj. główne: Chase Kinney/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego karate to zajęcie dobre dla kobiet?
Dlaczego karate to zajęcie dobre dla kobiet?
Karate to sztuka walki, która z powodzeniem może być uprawiana także przez kobiety. Sprawdź, dlaczego warto spróbować swoich sił na macie!
Jak dbać o regularne dostarczanie organizmowi witamin i minerałów?
Jak dbać o regularne dostarczanie organizmowi witamin i minerałów?
Nie wiesz, jak najlepiej dostarczyć niezbędnych składników odżywczych, takich jak witaminy? Sprawdź!
6 najskuteczniejszych ćwiczeń na brzuch bez sprzętu od Kasi Dziurskiej
6 najskuteczniejszych ćwiczeń na brzuch bez sprzętu od Kasi Dziurskiej
Odpowiednio dobrane ćwiczenia w połączeniu ze zbilansowaną dietą to sprawdzony przepis na płaski i pięknie wyrzeźbiony brzuch. Jako że wiosna […]
Ostatnie wpisy