Polecamy
Gorsety fitness – zbawienie czy przekleństwo?
Sportowa modaSprzęt i akcesoria

Gorsety fitness – zbawienie czy przekleństwo?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dla szczupłej sylwetki potrafimy zrobić naprawdę wiele. Diety o ścisłym reżimie, męczące treningi, a nawet specjalistyczna odzież – to wszystko ma pomóc nam schudnąć. Gdzie jednak leży granica?

Szczupła sylwetka – moda, która nie mija

Moda na szczupłą sylwetkę lansowana jest już od kilku dziesięcioleci. W reklamach, filmach czy na okładkach kolorowych czasopism można zobaczyć kobiety o idealnej figurze. Owszem, warto zdawać sobie sprawę, że przynajmniej w przypadku części zdjęć, za efekt „wow” odpowiada w dużej mierze wprawna ręka fotografa oraz specjalistyczna obróbka graficzna. Nie zmienia to jednak faktu, że spora grupa kobiet jest w stanie zrobić naprawdę wiele, aby choć zbliżyć się wyglądem do wymarzonego ideału. Na przysłowiowy pierwszy ogień idzie dieta, bo w zakresie odżywiania najłatwiej jest wprowadzić zmiany (przy stosunkowo niewielkim wysiłku). Kolejny krok, to mocne postanowienie ćwiczeń. Siłownia, trening w domu, bieganie to tylko niektóre z coraz popularniejszych aktywności. Producenci odzieży treningowej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kobiet i próbują tworzyć ubrania mające pomóc w wypracowaniu szczupłej sylwetki. Hitem ostatnich sezonów jest gorset do ćwiczeń.

Gorset do ćwiczeń – co to takiego?

Gorset fitness, gorset do ćwiczeń i pas modelujący to różne nazwy tego samego gadżetu. Ma on jeden cel, jakim jest modelowanie sylwetki podczas ćwiczeń. Opinie na temat tego, czy rozwiązanie to faktycznie spełnia pokładane w nim nadzieje, czy bardziej szkodzi niż pomaga, są podzielone. W tej sprawie szczególnie iskrzy na linii braffiterki vs fizjoterapeuci.

Widzieliście w naszym asortymencie Gorsety Fitness?

➡️ Dedykowane są przede wszystkim pasjonatom sportów sylwetkowych -…

Opublikowany przez Next-Level.pl Sobota, 2 lutego 2019

Pas modelujący – jakie ma zalety?

Wymodelowana sylwetka jest tak dużą pokusą, że sporo kobiet decyduje się na ogromne poświecenia. Bo jak inaczej nazwać noszenie pasa ściskającego talię w taki sposób, że organy wewnętrzne mają problem z normalnym funkcjonowaniem? Choć to rozwiązanie ma wady, to trzeba przyznać, że efekt wizualny można określić jako zadowalający. Nie jest to zresztą nowy pomysł. Gorsety zwężające talię towarzyszą nam już od kilku wieków.

Gorset fitness – na co trzeba uważać?

To nie idealna sylwetka powinna być priorytetem, lecz zdrowie. Warto dążyć do zachowania prawidłowej wagi, gdyż otyłość jest jedną z przyczyn rozwoju wielu chorób i dolegliwości wpływających negatywnie na komfort codziennego życia. Jednak w pogoni za płaskim brzuchem warto zachować umiar, w przeciwnym razie, wszelkie nasze wysiłki obrócą się przeciw nam. Zanim sięgniesz po nowość na rynku sportowym, zastanów się, jakie są potencjalne korzyści i zagrożenia wynikające ze stosowania konkretnego rozwiązania. Masz wątpliwości, czy stosowanie gadżetu będzie dobre nie tylko dla Twojej figury, ale też nie przyniesie negatywnych skutków dla Twojego zdrowia? Skonsultuj się z fizjoterapeutą lub lekarzem. To osoby, które w tej tematyce mają największą wiedzę.

Przeglądając opinie w sieci na temat gorsetów sportowych, można spotkać wiele negatywnych wypowiedzi osób mocno związanych ze środowiskiem fizjoterapeutów. Wśród niekorzystnych skutków, jakie mogą być efektem długotrwałego używania gorsetu do ćwiczeń, wymieniane są przede wszystkim takie aspekty, jak wady postawy czy nieprawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych wynikające ze zbyt dużego ciśnienia powstałego na skutek ściśnięcia pasem.

Zdrowy trening – o czym pamiętać?

Czy to oznacza, że należy porzucić marzenia o szczupłej, wysportowanej i odpowiednio wymodelowanej sylwetce? Oczywiście, że nie! Walcz o swoje marzenia, bo tylko Ty możesz je spełnić. Nie wybieraj jednak dróg na skróty, bo to właśnie one są najczęściej najeżone różnymi pułapkami. Redukcja wagi to proces długotrwały. Maksymalnie wykorzystaj potencjał drzemiący w zbilansowanej diecie oraz w programie treningowym, który będzie dopasowany do możliwości Twojego organizmu. Postaw na trening cardio i ćwiczenia modelujące sylwetkę. Efekt, jaki z czasem wypracujesz sprawi, że z pewnością będziesz z siebie dumna. Pamiętaj, że tylko konsekwentnie realizując postanowienia, osiąga się sukces!

Foto wyróżniające: Suho226 / Wikimedia Commons

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fitness na łyżwach – kobiecy sposób na zimowy relaks
Fitness na łyżwach – kobiecy sposób na zimowy relaks
Godną polecenia alternatywą dla klasycznej jazdy na łyżwach są popularne w ostatnim czasie zajęcia z fitnessu na łyżwach. Sprawdź, jakie korzyści przynoszą!
Aerial silk – powietrzne ewolucje w kobiecym wydaniu
Aerial silk – powietrzne ewolucje w kobiecym wydaniu
Aerial silk to ćwiczenia wykonywane w powietrzu przy pomocy specjalnych chust wertykalnych. Poznaj ich zalety!
Ciche Cardio, czyli domowy trening na całe ciało bez podskoków (Monika Kołakowska)
Ciche Cardio, czyli domowy trening na całe ciało bez podskoków (Monika Kołakowska)
Jeśli zamierzasz przeprowadzić trening cardio w swoim mieszkaniu albo w domu, a jednocześnie nie chcesz zakłócać spokoju współdomowników czy sąsiadów, […]
Ostatnie wpisy