Polecamy
Marsz w miejscu – domowy sposób na spalenie kalorii dla początkujących i kobiet w ciąży
FitnessTrenuj z nami

Marsz w miejscu – domowy sposób na spalenie kalorii dla początkujących i kobiet w ciąży

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Początek przygody z regularnymi ćwiczeniami nie zawsze należy do najłatwiejszych. Niektóre treningi są dla nas zbyt wymagające, inne natomiast nie przynoszą pożądanych efektów. Jeśli więc poszukujesz aktywności, która będzie skuteczna, ale nie przeciąży jednocześnie naszego organizmu, to koniecznie powinnaś wypróbować marsz w miejscu!

Chodzony trening dzięki swojej specyfice stanowi doskonałą alternatywę dla początkujących oraz kobiet w ciąży. Całość jest możliwa do wykonania w domowym zaciszu i – co istotne – nie obciąży zanadto naszych stawów ani innych partii ciała. Podczas tego typu ćwiczeń nieustannie pozostajemy w marszu, co pozwala na spalenie pokaźnej liczby kalorii.

Dodatkowo chodzenie w miejscu wcale nie musi być nudne! Trening można podzielić na interwały, wśród których znajdą się różnorodne aktywności – od zwykłego marszu po nieco bardziej zaawansowane ćwiczenia, takie jak marsz z wykopem czy spokojny trucht w miejscu. Pamiętajmy przy tym, aby cały czas utrzymywać narzucone tempo. Panie w ciąży i młode mamy z pewnością docenią fakt, że całość zajmie im nie więcej niż 20 minut.

Jeśli perspektywa zrobienia formy za sprawą różnych wariantów marszu w miejscu zaczęła do nas przemawiać, warto odwiedzić kanał prowadzony na YouTube przez popularną trenerkę Johannę Sophię. Znajdziemy tam całe zestawy poprawnie wykonywanych ćwiczeń, z których możemy zaczerpnąć niezbędną wiedzę – wszak odpowiednia technika to klucz do sukcesu!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zadbaj o silne plecy i brzuch z Halle Berry!
Zadbaj o silne plecy i brzuch z Halle Berry!
Unikanie rutyny stanowi jeden z fundamentów efektywnych a jednocześnie przyjemnych sesji treningowych. Wie o tym Halle Berry, która stale poszukuje […]
Ćwicz w domu – bez sprzętu i bez wydawania pieniędzy!
Ćwicz w domu – bez sprzętu i bez wydawania pieniędzy!
Sport jest niezwykle ważny w codziennym życiu, lecz nie każdy wie, jak właściwie się do tego zabrać. Sprawdź, jakie ćwiczenia możesz wykonywać i w jakim kierunku możesz pójść, by zwiększyć swoją kondycję, masę mięśniową lub po prostu poprawić samopoczucie!
Szybki trening dla zabieganych z Martą Hennig (Codziennie Fit)
Szybki trening dla zabieganych z Martą Hennig (Codziennie Fit)
Zdarza się, że w natłoku naszych codziennych obowiązków nie potrafimy znaleźć odpowiedniego momentu na aktywność fizyczną. W takiej sytuacji warto […]
Ostatnie wpisy