Polecamy
Co może obejmować ubezpieczenie turystyczne?
Inne

Co może obejmować ubezpieczenie turystyczne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Osoby podróżujące, czy to w obrębie kraju zamieszkania, czy za granicę, narażone są na wiele niebezpiecznych lub niekomfortowych sytuacji. Wiele z nich można rozwiązać samodzielnie, ale w niektórych przypadkach konieczna jest interwencja lekarza. Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie turystyczne i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto wykupić je przed podróżą?

Kiedy wypoczywamy na wakacjach, nie myślimy o tym, że nam lub naszym bliskim może przytrafić się coś złego. Jednak przezorne osoby wiedzą, że zawsze warto dodatkowo się zabezpieczyć. Obywatele Unii Europejskiej lub krajów zrzeszonych w Europejskim Stowarzyszeniu Wolnego Handlu, jeśli tylko są ubezpieczeni w jednym z państw członkowskich, mogą korzystać z karty EKUZ. Zapewnia ona podstawową opiekę zdrowotną i w wielu przypadkach, w zupełności to wystarcza.

Jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że w bardziej kryzysowych sytuacjach, które wymagają interwencji zespołu ratunkowego, transportu do placówki medycznej lub hospitalizacji, karta EKUZ nie pokryje wszystkich wydatków. Dlatego właśnie podróżnym zaleca się wykupienie dodatkowej polisy, która obejmuje szerszy zakres usług niż karta. Więcej informacji o obu tych rodzajach zabezpieczenia znajdziesz pod linkiem: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-za-granica-o-czym-warto-pamietac.

Polisa zabezpiecza w przypadku nagłych sytuacji zdrowotnych

Większość podróżnych decyduje się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego głównie z myślą o zapewnieniu sobie wsparcia medycznego. Jak wspomnieliśmy wcześniej, karta EKUZ pokrywa jedynie część kosztów związanych z leczeniem poza granicami Polski. Nie wliczają się w nie m.in. zabiegi chirurgiczne, usługi stomatologiczne, transport medyczny lub ratownictwo.

Dodatkowa polisa to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które wolny czas spędzają na aktywności fizycznej. Wiele sportów wiąże się z ryzykiem powstawania poważnych urazów. Dobre ubezpieczenie zapewni wsparcie w takich sytuacjach i zapobiegnie pogłębianiu się nieleczonego urazu. Jeśli szukasz dobrej polisy w atrakcyjnej cenie, możesz skorzystać z takich stron jak https://www.polisaturystyczna.pl/. Pozwalają one na porównywanie konkretnych ofert, co zdecydowanie ułatwia wybór najkorzystniejszego rozwiązania.

Dodatkowe ubezpieczenie bagażu i mienia

Wypadki podczas podróży mogą spotkać nie tylko nas, lecz także nasz bagaż lub pojazd, którym się poruszamy. Wiele polis zapewnia wsparcie również w takich sytuacjach. Osoby, które podróżują samolotem wiedzą, że nierzadko dochodzi do uszkodzenia walizek podczas transportu, a nawet do całkowitego ich zagubienia.
Ubezpieczając bagaż na określoną kwotę, może liczyć na pieniężną rekompensatę w przypadku wystąpienia takiej sytuacji. Jeśli nasza walizka zostanie zagubiona i odnajdzie się, np. na innym lotnisku, ubezpieczyciel zwróci nam koszty, które musimy ponieść z tytułu zakupienia nowych rzeczy osobistych. Takie rozwiązanie pozwala na zminimalizowanie stresu, który towarzyszy takim sytuacjom.

Fot.: Artem Beliaikin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dzień dziecka w długi weekend czerwcowy – zrób prezent swojemu dziecku!
Dzień dziecka w długi weekend czerwcowy – zrób prezent swojemu dziecku!
Czym kierować się podczas wyboru hotelu, aby był to wymarzony prezent z okazji Dnia Dziecka? Podpowiadamy!
Przeciążenie mięśni – przyczyny, objawy, leczenie
Przeciążenie mięśni – przyczyny, objawy, leczenie
Jakie są przyczyny i objawy przeciążenia mięśni?
Jak często ćwiczyć? Anna Lewandowska odpowiada!
Jak często ćwiczyć? Anna Lewandowska odpowiada!
Szczególnie na początku przygody z regularnymi treningami często zadajemy sobie zasadnicze pytanie – jak często i jak długo powinnyśmy ćwiczyć, […]
Ostatnie wpisy