Polecamy
Muzyka do zumby – poznaj najlepsze utwory do tanecznego treningu!
Trenuj z namiZumba

Muzyka do zumby – poznaj najlepsze utwory do tanecznego treningu!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zumba to popularne zajęcia taneczne odbywające się w rytmie wesołej, skocznej, tanecznej muzyki. Jakiego rodzaju utwory muzyczne najlepiej sprawdzą się podczas takiego treningu?

Zumba – co to takiego?

Zumba jest tanecznym treningiem aerobowym, który stanowi połączenie aerobiku, ćwiczeń siłowych oraz kroków charakterystycznych dla tańców latynoamerykańskich. Układy prezentowane podczas takich zajęć nie są skomplikowane, co sprawia że z powodzeniem uczęszczać mogą na nie nawet te osoby, które dotychczas nie miały nic wspólnego z tańcem.

Zumba została wymyślona przez kolumbijskiego tancerza, choreografa i instruktora fitness Alberto „Beto” Pereza, który pewnego dnia zapomniał zabrać ze sobą na zajęcia kasety z muzyką i zdecydował się wtedy na improwizację kroków do utworów latino, które miał przy sobie. Trening na tyle spodobał się uczestniczkom, że Perez postanowił organizować go regularnie.

Dla kogo przeznaczona jest zumba? To dobre rozwiązanie dla każdego, bez względu na wiek. Zajęcia tego typu to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na wysmukleniu sylwetki. Jako że zumba jest formą treningu aerobowego, w efektywny sposób spala kalorie i wzmacnia serce. Na takie zajęcia z powodzeniem zapisać mogą się także wszystkie te osoby, które chcą zrelaksować się i poczuć się lepiej we własnym ciele. Prezentowane przez instruktora kroki są bardzo łatwe, co sprawia, że ich przyswojenie zajmuje zaledwie krótką chwilę. W przypadku ewentualnych pomyłek, nikt nie zwróci na nie uwagi. Znacznie ważniejsza niż szczegóły techniczne jest tutaj dobra zabawa.

Zumba i jej zalety

Dlaczego warto już dziś zapisać się na zajęcia z zumby? Stanowią one sprawdzony sposób na intensywne spalanie kalorii. W ciągu jednej godziny tańca może być to aż 450 kcal. Podczas treningu zumby nie sposób się nudzić, co znacząco mobilizuje do udziału w kolejnych spotkaniach. Każdy tańczy tutaj tak jak potrafi i nie jest oceniany przez innych uczestników. Odgrywa to szczególnie ważną rolę w przypadku osób początkujących.

Zumba jest doskonałą okazją do nauczenia się kroków latynoskich tańców, takich jak samba, salsa, czy cha-cha. Niekiedy instruktorzy zumby wprowadzają również elementy tańca brzucha czy hip-hopu. Tego typu trening niezwykle wszechstronnie modeluje całe ciało. W czasie tańca pracują niemalże wszystkie mięśnie. Ogromnym atutem zumby jest też to, że z powodzeniem trenować mogą ją osoby w każdym wieku, bez względu na kondycję.

ZUMBA ma same zalety 😅🤩
Dlaczego❓

💪 pozwala w przyjemny sposób zrzucić zbędne kilogramy
💪 poprawia kondycję i…

Opublikowany przez Szkoła Tańca Samba Środa, 23 stycznia 2019

Rodzaje zumby

Do czynienia możemy mieć z kilkoma różnymi rodzajami zumby. Jednym z nich jest zumba basic, czyli zajęcia dedykowane osobom o średniej sprawności fizycznej. To dobre rozwiązanie dla osób aktywnych, które jeżdżą na rowerze czy biegają. W klubach fitness spotkać można się również z zumbą toning. Są to zajęcia dla osób zaawansowanych, o dobrej kondycji. Od klasycznego treningu różnią się one tym, że układy taneczne są wykorzystane z użyciem ciężarków. Kolejny rodzaj zumby to zumba gold. Zajęcia te przeznaczone są dla osób starszych, tych, które od dawna nie ćwiczyły lub takich, które borykają się z problemami z kręgosłupem lub stawami.

Idealna muzyka do zumby – czyli jaka?

Muzyka stanowi nieodłączny element zumby. Trening tego typu bazuje bowiem na rytmie konkretnej piosenki. W czasie zajęć zumby najczęściej usłyszeć można wesołe, energiczne, skoczne utwory muzyczne. Najczęściej są one wykonywane przez hiszpańskojęzycznych artystów, lecz nie jest to regułą. Spora część piosenek do zumby to utwory po angielsku.

Co roku pojawiają się nowe utwory dobrze pasujące do tego typu tanecznego treningu. W sieci znaleźć można całe mnóstwo playlist zawierających piosenki utrzymane w tym klimacie. Jednymi z najpopularniejszych piosenek do zumby są: „Pégate” (Ricky Martin), „Sexy and I know it” (LMFAO), „Waka Waka” (Shakira), „Talk that talk” (Rihanna feat. Jay Z) oraz „Shake Senora” (Pitbull).

Zdjęcie wyróżniające: Victoria Borodinova / Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Twój lekarz Cię nie rozumie? Lepiej poszukaj innego
Twój lekarz Cię nie rozumie? Lepiej poszukaj innego
W obecnych czasach dostęp do informacji medycznych jest niezwykle łatwy, co wpływa na relacje między pacjentem a lekarzem.
Oczyszczająca kąpiel imbirowa – zimowy detoks z nutką ukojenia
Oczyszczająca kąpiel imbirowa – zimowy detoks z nutką ukojenia
Pochodząca ze starożytnych Chin tradycja kąpieli imbirowej zyskała uznanie także na Zachodzie. Dowiedz się, jak działa imbirowa kąpiel i w jaki sposób możesz ją samodzielnie przygotować!
Od biegania bolą stawy a rowerzyści mają ciągle wypadki — rozwiewamy sportowe mity
Od biegania bolą stawy a rowerzyści mają ciągle wypadki — rozwiewamy sportowe mity
Przyszedł w twoim życiu czas na sport? Nie ma okoliczności, w których byłaby to zła decyzja.
Ostatnie wpisy