Polecamy
Walka z cieniem i własnymi słabościami – na czym polega aeroboxing?
FitnessTrenuj z nami

Walka z cieniem i własnymi słabościami – na czym polega aeroboxing?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowatorskie połączenie sztuk walki i aerobiku to jeden z najciekawszych trendów w świecie fitnessu, który skutecznie przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. 

Najważniejsze założenia aeroboxingu

Dyscyplina ta pojawiła się w Polsce ponad 20 lat temu, jednak długo musiała czekać na swoją popularność wśród zawodników. Trening aeroboxingu łączy w sobie elementy karate, taekwondo, boksu, kickboxingu oraz klasycznego aerobiku. Techniki wykorzystywane we wszystkich tych sportach pozwoliły na stworzenie serii ćwiczeń, które mają wzmacniać mięśnie, pomagać w poprawie kondycji, przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej oraz zwiększać wytrzymałość organizmu.

Co więcej, trening aeroboxingu wykorzystuje sztuki walki nie tylko w kwestii ćwiczeń fizycznych, ale ma także bardziej praktyczną stronę. Podczas zajęć można nauczyć się podstawowych zasad i metod ataku, uników oraz obrony w niektórych sportach walki. Treningi aeroboxingu charakteryzują się dużą intensywnością i szybkim tempem, dlatego pierwsze zajęcia warto rozpocząć na podstawowym poziomie. 

Jak wyglądają zajęcia aeroboxingu? 

Standardowy trening tego sportu trwa około 60 minut. Ćwiczenia o wysokiej intensywności są wykonywane naprzemiennie z elementami mniej wymagającymi. Właściwy trening trwa około 40 minut i zakończony jest 10-minutowym rozciąganiem mięśni całego ciała. Podczas grupowych zajęć zawodnicy mają szansę zrealizować całą jednostkę treningową dopasowaną do poziomu umiejętności wszystkich uczestników. Przygotowane ćwiczenia wykonuje się w rytm głośnej muzyki, tak jak podczas zajęć aerobiku.

Charakterystycznym dla aeroboxingu elementem treningu jest tzw. walka z cieniem, czyli zadawanie ciosów w powietrze. Dzięki wykorzystaniu technik zapożyczonych ze sztuk walki uczestnicy treningu mogą nauczyć się podstaw sportów walki, a także poprawić umiejętności samoobrony. Wysoka intensywność treningu, szybkie tempo czy duży wysiłek fizyczny w stosunkowo krótkim czasie to elementy, które składają się na skuteczność treningów aeroboxingu. 

Dlaczego warto trenować aeroboxing? 

Ćwiczenia realizowane podczas treningu aeroboxingu mają wpływ na cały organizm i wszystkie partie mięśniowe. Elementy zaczerpnięte ze sztuk walki pozwalają nie tylko na zbudowanie siły fizycznej, ale także poprawę szybkości, koordynacji ruchowej, sprawności oraz wydolności oddechowej. Intensywność treningu, jego tempo to także świetny sposób na wzmocnienie mięśni całego ciała oraz zwiększenie wydajności organizmu podczas długiej aktywności fizycznej.

Trening aeroboxingu pomaga także w wymodelowaniu sylwetki, ujędrnieniu całego ciała oraz szybkim spaleniu tkanki tłuszczowej. Szacuje się, że kilkudziesięciominutowy zestaw ćwiczeń w ramach tego sportu pozwala spalić od 600 kalorii do nawet 800 kalorii. Trening aeroboxingu to także świetny sposób na wzmocnienie mięśni kręgosłupa i jedna ze sportowych okazji do poprawy postawy ciała. W zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy, jednak warto pamiętać, że jest to sport wymagający, dlatego lepiej przyjść na zajęcia z minimalnym doświadczeniem w sporcie i nie najgorszą sprawnością fizyczną.

Zdj. główne: Lorenzo Fattò Offidani/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korony zębowe jako metoda na braki uzębienia
Korony zębowe jako metoda na braki uzębienia
Korony zębowe to popularna metoda leczenia ubytków i braków w uzębieniu. Polega na pokryciu zęba lub implantu pełną „koroną”, która odbudowuje kształt i funkcję utraconego zęba.
Kobiety polskiego sportu — najbardziej wpływowe
Kobiety polskiego sportu — najbardziej wpływowe
Z kraju nad Wisłą pochodzi wiele uznanych na arenie międzynarodowej sportsmenek i nie tylko.
Co spożywać przed treningiem?
Co spożywać przed treningiem?
Jak układać dietę przy regularnych treningach? Co jeść, żeby wspomagać rzeźbienie sylwetki i prawidłową pracę organizmu? Odpowiadamy na podstawowe pytania związane z posiłkami towarzyszącymi ćwiczeniom!
Ostatnie wpisy