Polecamy
Kapsuły odchudzające Vacu – sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów bez diety
Sportowa modaSprzęt i akcesoria

Kapsuły odchudzające Vacu – sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów bez diety

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ćwiczysz i ćwiczysz, jednak efektów nie widać? Może pora wprowadzić innowacyjny trening w kapsule odchudzającej? Sprawdź, co to takiego oraz jak zaplanować jednostki treningowe. 

Czym różni się trening w kapsule od zwykłych ćwiczeń na maszynach?

Można powiedzieć, że te dwa rodzaje treningu są z jednej strony bardzo do siebie podobne, a z drugiej – zupełnie różne. Jeśli chociaż raz w życiu byłaś na tradycyjnej siłowni, to takie urządzenia jak bieżnia czy rowerek treningowy nie mają dla Ciebie tajemnic. Innowacyjność treningu, o którym mowa polega jednak na tym, że tego typu ćwiczenia wykonywać będziesz w specjalnej kapsule. Nie jest to jednak zwykła kapsuła. Wytwarzane jest w niej podciśnienie. Jaki ma to cel? Otóż trening w kapsule odchudzającej ma przyspieszyć osiągnięcie zamierzonych efektów treningowych.

Jakie zalety ma trening w kapsule?

Nie nastawiaj się na to, że schudniesz bez żadnego wysiłku. Takie cuda istnieją co najwyżej w reklamach. Odchudzanie jest procesem żmudnym i długotrwałym. Wymaga od Ciebie pełnego zaangażowania na różnych płaszczyznach, zarówno jeżeli chodzi o regularny trening, jak i modyfikację codziennych nawyków żywieniowych. 

Nie znaczy to jednak, że powinnaś zrezygnować z poszukiwania najbardziej efektywnej drogi, która doprowadzi Cię do osiągnięcia zamierzonych rezultatów. O treningu w kapsule odchudzającej możesz pomyśleć, gdy:

  • chcesz przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej,
  • zależy Ci na tym, aby ujędrnić skórę,
  • marzysz, by wreszcie pozbyć się cellulitu,
  • trenujesz, aby zredukować wagę,
  • ćwiczysz, aby wymodelować sylwetkę,
  • chcesz poprawić swoją kondycję. 

Przeciwwskazania do ćwiczeń w kapsule odchudzającej

Niestety, trening tego typu nie jest dla każdego. Jeżeli borykasz się z przewlekłym nadciśnieniem tętniczym, to zanim wejdziesz do kapsuły, koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem. Trening w kapsule odradzany jest również w przypadku chorób żył. Unikaj takiego wysiłku w czasie okresu.

Kolejne bezwzględne przeciwskazanie to ciąża. Po konsultację lekarską sięgnij nawet wówczas, gdy nie masz zdiagnozowanej żadnej choroby związanej z naczyniami krwionośnymi, jednak zauważasz, że od dłuższego czasu na Twoich nogach powstają w coraz większym zagęszczeniu popękane i poszerzone naczynie krwionośne. Intensywny trening w kapsule pod ciśnieniem może spotęgować takie problemy.

Co sprawia, że trening w kapsule korzystnie wpływa na odchudzanie?

Każda aktywność fizyczna to krok w stronę zdrowia. Same ćwiczenia jednak nie zawsze wystarczają. Jeżeli chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy, to nie wystarczy, że zaczniesz się ruszać. Musisz mieć na uwadze deficyt kaloryczny. Jeżeli zwiększysz wysiłek, to nie zwiększaj liczby przyjmowanych kalorii. 

Trening w kapsule to aktywności takie jak bieżnia czy steper. Znasz je doskonale. Dzięki kapsule wzrasta ich efektywność. Generowane podciśnienie sprawia, że Twoje nogi, biodra i pośladki są lepiej ukrwione, co z kolei sprzyja lepszej przemianie materii. Twój organizm szybciej spala tłuszcz, a efekty tego będziesz mogła wkrótce zaobserwować na wadze.

Co można osiągnąć dzięki regularnym treningom?

Cel zapewne masz jeden – poprawa wyglądu. Mniej kilogramów na wadze i mniej centymetrów w obwodzie bioder czy ud. Efekt wizualny to nie jedyna korzyść, jaką przyniosą Ci regularne treningi. Lepszy wygląd, a także stały zastrzyk endorfin wyzwalanych podczas każdej jednostki treningowej to także o wiele lepsze samopoczucie! Postaw na aktywność fizyczną i wypróbuj trening w nowoczesnej kapsule odchudzającej!

Zdj. główne: Fuu J/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym cechują się spodenki kompresyjne?
Czym cechują się spodenki kompresyjne?
Spodenki kompresyjne są chętnie wybierane przez sportowców różnego rodzaju. Kompresyjna odzież sprawdza się w celu przyspieszenia regeneracji, zwłaszcza między startami w zawodach sportowych. Po produkty sięgają nie tylko profesjonaliści, lecz także osoby początkujące.
Jak nowoczesne technologie wpływają na jakość usług medycznych w klinikach płodności?
Jak nowoczesne technologie wpływają na jakość usług medycznych w klinikach płodności?
Poznaj jak innowacyjne technologie rewolucjonizują jakość usług medycznych w klinikach płodności. Dowiedz się o wpływie nowoczesnych narzędzi na diagnostykę i terapie leczenia niepłodności.
Kapsułki do kawy – szybkość i wygoda w jednym
Kapsułki do kawy – szybkość i wygoda w jednym
Kapsułki do kawy to rozwiązanie dla osób ceniących sobie zarówno smak jak i wygodę. Szybko zyskały popularność dzięki prostocie obsługi i doskonałemu smakowi kawy, który można uzyskać bez konieczności mielenia ziaren czy regulowania ilości wody.
Ostatnie wpisy