Polecamy
Fitness w ciąży nadal na topie. Dołącz do aktywnych gwiazd!
FitnessTrenuj z nami

Fitness w ciąży nadal na topie. Dołącz do aktywnych gwiazd!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciąża to ogromne wyzwanie dla każdej kobiety, które często wywraca do góry nogami całe dotychczasowe życie, nie oszczędzając również wielu aspektów związanych z regularnym uprawianiem sportu. Dotychczas wykonywane ćwiczenia trzeba bowiem zastąpić innymi, nieco mniej wymagającymi aktywnościami. Jak radzą sobie z utrzymaniem formy podczas połogu polskie gwiazdy?

Chociaż aktywność fizyczna i bycie w ciąży pozornie nie idą ze sobą w parze, to nie brakuje kobiet, które nawet w błogosławionym stanie nie odpuszczają treningów, co pozwala im na błyskawiczny powrót do optymalnej dyspozycji po porodzie. Należy jednak podejść do tematu odpowiedzialnie, bowiem w tym wyjątkowym okresie nie wszystkie ćwiczenia będą korzystne. Sprawdźmy zatem, jakie aktywności w ciąży promują wśród swoich fanek popularne persona ze świata fitnessu i tańca.

TVP Kobieta to stacja skrojona dla miłośniczek aktywnego trybu życia. Jedną z regularnie występujących na jej antenie trenerek jest Ida Nowakowska, która przygotowała specjalny zestaw ćwiczeń dla kobiet w ciąży z wykorzystaniem kilku elementów tanecznych. W swoim treningu popularna tancerka kładzie nacisk przede wszystkim na rozciąganie, utrzymanie prawidłowej postawy ciała, a także wzmocnienie istotnych podczas ciąży i porodu mięśni. Przyszłe mamy zdecydowanie powinny zapoznać się z proponowanym przez Idę programem, który zapewni komfortowe przetrwanie tego niełatwego czasu.

O aktywności fizycznej podczas ciąży nie zapomina również inna tancerka – Agnieszka Kaczorowska, a także trenerka fitness Agnieszka Kot. Obie panie są bardzo aktywne w mediach społecznościowych i regularnie zachęcają swoje obserwatorki do wspólnych treningów. Jeśli do tej pory czerpałaś satysfakcję z codziennych ćwiczeń, ciąża nie jest powodem, aby rezygnować z tej przyjemności!

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią matę do jogi?
Jak wybrać odpowiednią matę do jogi?
Maty do jogi są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach, grubościach i materiałach, co może sprawić, że wybór może być przytłaczający.
Jak wybrać idealny odnowiony laptop do biura?
Jak wybrać idealny odnowiony laptop do biura?
Odkryj, jak dokonać właściwego wyboru odnowionego laptopa do biura, znaleźć urządzenie, które spełni Twoje potrzeby i zapewnienie efektywnej pracy.
Jakie witaminy powinna suplementować młoda mama?
Jakie witaminy powinna suplementować młoda mama?
Przyszłe mamy powinny zwrócić szczególną uwagę na suplementację witamin i minerałów w czasie ciąży. Dowiedz się , jakie składniki są potrzebne organizmowi w tym wyjątkowym czasie!
Ostatnie wpisy