Polecamy
Fitness w ciąży nadal na topie. Dołącz do aktywnych gwiazd!
FitnessTrenuj z nami

Fitness w ciąży nadal na topie. Dołącz do aktywnych gwiazd!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciąża to ogromne wyzwanie dla każdej kobiety, które często wywraca do góry nogami całe dotychczasowe życie, nie oszczędzając również wielu aspektów związanych z regularnym uprawianiem sportu. Dotychczas wykonywane ćwiczenia trzeba bowiem zastąpić innymi, nieco mniej wymagającymi aktywnościami. Jak radzą sobie z utrzymaniem formy podczas połogu polskie gwiazdy?

Chociaż aktywność fizyczna i bycie w ciąży pozornie nie idą ze sobą w parze, to nie brakuje kobiet, które nawet w błogosławionym stanie nie odpuszczają treningów, co pozwala im na błyskawiczny powrót do optymalnej dyspozycji po porodzie. Należy jednak podejść do tematu odpowiedzialnie, bowiem w tym wyjątkowym okresie nie wszystkie ćwiczenia będą korzystne. Sprawdźmy zatem, jakie aktywności w ciąży promują wśród swoich fanek popularne persona ze świata fitnessu i tańca.

TVP Kobieta to stacja skrojona dla miłośniczek aktywnego trybu życia. Jedną z regularnie występujących na jej antenie trenerek jest Ida Nowakowska, która przygotowała specjalny zestaw ćwiczeń dla kobiet w ciąży z wykorzystaniem kilku elementów tanecznych. W swoim treningu popularna tancerka kładzie nacisk przede wszystkim na rozciąganie, utrzymanie prawidłowej postawy ciała, a także wzmocnienie istotnych podczas ciąży i porodu mięśni. Przyszłe mamy zdecydowanie powinny zapoznać się z proponowanym przez Idę programem, który zapewni komfortowe przetrwanie tego niełatwego czasu.

O aktywności fizycznej podczas ciąży nie zapomina również inna tancerka – Agnieszka Kaczorowska, a także trenerka fitness Agnieszka Kot. Obie panie są bardzo aktywne w mediach społecznościowych i regularnie zachęcają swoje obserwatorki do wspólnych treningów. Jeśli do tej pory czerpałaś satysfakcję z codziennych ćwiczeń, ciąża nie jest powodem, aby rezygnować z tej przyjemności!

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny tort dla dziecka?
Jak wybrać idealny tort dla dziecka?
Znalezienie odpowiedniego tortu nie musi być trudne. Torty dla dzieci oferują szeroki wybór wzorów i smaków, które z pewnością zadowolą każdego małego solenizanta.
Spacer – trening dla ciała i duszy. Anna Lewandowska wylicza szereg korzyści!
Spacer – trening dla ciała i duszy. Anna Lewandowska wylicza szereg korzyści!
W kontekście zdrowego stylu życia najczęściej podkreśla się rolę zbilansowanego jadłospisu, który w połączeniu z intensywnymi ćwiczeniami na siłowni ma […]
Trening brzucha na stojąco w 15 minut (Ola Żelazo)
Trening brzucha na stojąco w 15 minut (Ola Żelazo)
Jeżeli myślisz, że brzuszki oraz skręty tułowia w siadzie to jedyne skuteczne metody na osiągnięcie płaskiego brzucha, to jesteś w […]
Ostatnie wpisy