Polecamy
Skuteczna recepta na szczupłą twarz? Wypróbuj tych ćwiczeń!
Trenuj z nami

Skuteczna recepta na szczupłą twarz? Wypróbuj tych ćwiczeń!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wydatna buzia nie jest oczywiście żadnym powodem do wstydu, ale dla niejednej kobiety stanowi problem spędzający sen z powiek. Jeśli pomimo wypracowanej za sprawą ciężkich treningów szczupłej sylwetki dalej nie możesz schudnąć na twarzy, to mamy dla Ciebie kilka bardzo prostych sposobów, jak skutecznie temu zaradzić!

Przyczyn nadmiernie okrągłej twarzy jest kilka – wśród najczęściej wymienianych przez ekspertów prym wiodą m.in. uwarunkowania genetyczne albo otyłość. Jednak obrzmiała buzia może być równie dobrze spowodowana opuchlizną, która zazwyczaj wynika z niewłaściwej diety oraz zatrzymywania wody w organizmie. W związku z tym osobom zmagającym się z podobnym problemem zaleca się wykonanie prostego eksperymentu. Na jakiś czas zrezygnujmy ze spożywania alkoholu, a produkty z dużą zawartością soli i cukru zamieńmy na owoce i warzywa. Warto pożegnać się również z czerwonym mięsem oraz bogatymi w tłuszcze daniami fast food. Po kilku tygodniach przestrzegania prozdrowotnych nawyków żywieniowych na własnej skórze będziemy mogły ocenić uzyskane efekty.

Odpowiednie jedzenie to dopiero jedna strona medalu. Drugą stanowi nieodłączna część odchudzania w każdym wydaniu, a więc aktywność fizyczna. Jeśli obszarem naszych zainteresowań jest szczupła twarz, to należy zacząć od… pozostałych części naszego ciała. Podczas procesu odchudzania tracimy bowiem tkankę tłuszczową, która odkłada się także na buzi, dlatego nic nie da większej gwarancji sukcesu niż regularne ćwiczenia. Treningi nie muszą być w stu procentach profesjonalne – każda kobieta może wybrać sobie dyscyplinę, w której czuje się najlepiej. Świetnie w tej roli sprawdzą się chociażby popularne aktywności, takie jak pływanie, bieganie, jazda na rowerze, czy nawet dłuższe spacery.

Z myślą o bardziej zapalonych sportsmankach powstał natomiast specjalny zestaw na mięśnie twarzy złożony z trzech krótkich ćwiczeń. Pierwsza seria to przesuwanie nabranego powietrza z jednego policzka do drugiego, podczas drugiej należy głośno artykułować samogłoski, zaś trzecią stanowi nic innego jak doskonale znany wszystkim „dziubek”. Dzięki regularnemu wykonywaniu takich treningów ujędrnimy skórę, wygładzimy zmarszczki, zmniejszymy opuchliznę pod oczami, podniesiemy opadające policzków, a podwójny podbródek odejdzie w zapomnienie!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego prowadzi przewlekły brak dobrej jakości snu
Do czego prowadzi przewlekły brak dobrej jakości snu
W jakim celu warto zadbać o długi i dobry wypoczynek?
Odkryj moc psychobiotyków i ich wpływ na zdrowie umysłowe
Odkryj moc psychobiotyków i ich wpływ na zdrowie umysłowe
Odkryj moc psychobiotyków dla Twojego zdrowia emocjonalnego i fizycznego. Przekonaj się, jak wpływają na równowagę psychiczną i zdrowie ogólne.
Jak dobrze ubrać się na trening? Poradnik dla aktywnych
Jak dobrze ubrać się na trening? Poradnik dla aktywnych
W tym artykule omówimy, jak dobrze ubrać się na trening, aby cieszyć się pełnym komfortem i osiągnąć jak najlepsze rezultaty.
Ostatnie wpisy