Polecamy
Trening dla kobiet plus size nowym trendem w świecie fitness
FitnessTrenuj z nami

Trening dla kobiet plus size nowym trendem w świecie fitness

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Siłownia nie zawsze stanowi komfortową przystań dla osób, które nie posiadają sylwetki mieszczącej się we współczesnych kanonach piękna. Austriacka trenerka plus size postanowiła więc zapoczątkować nowy trend – otworzyła klub fitness skierowany do osób z nadwagą. Przedsięwzięcie okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż za jej przykładem poszły już inne instytucje. Kolejne tego typu inicjatywy udowadniają, że sport jest dziedziną absolutnie dla każdego, niezależnie od rozmiaru.

Trening plus size – ćwiczenia idealnie skrojone dla osób z nadwagą

Często można zauważyć, jak istotną rolę na tradycyjnych siłowniach odgrywa wygląd zewnętrzny. Zdarza się, że kluby fitness bardziej przypominają wybieg mody aniżeli miejsce do zażywania aktywności fizycznej. To sprawia, że osoby o sylwetce odbiegającej od przyjętych ideałów mogą poczuć się wykluczone. Sytuacji tej natychmiast postanowiła zaradzić popularna trenerka plus size z Austrii. W ten sposób narodził się pomysł na założenie klubu specjalnie dla ludzi z mniejszą lub większą nadwagą.

Elisabeth Axmann-Marcinkowski ze względu na swoje krągłości nieco różni się od wielu koleżanek po fachu. Nie oznacza to jednak, że znana trenerka nie prowadzi zdrowego stylu życia. Wprost przeciwnie – Elisabeth jest prawdziwą specjalistką w dziedzinie ćwiczeń i chętnie dzieli się wiedzą z innymi miłośniczkami aktywności fizycznej.

„Elly Magpie. Fitness for everybody” to przyjazne miejsce dla każdej osoby o pełniejszych kształtach, która chciałaby rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z regularnymi ćwiczeniami. W ofercie znajdziemy zarówno zumbę, jak i ćwiczenia siłowe. Co więcej, Elisabeth w planach treningowych uwzględnia wszelkie niedogodności, z którymi muszą mierzyć się na co dzień amatorki sportu z nadwagą. Dzięki temu wszystko odbywa się w całkowicie bezpieczny i skoordynowany sposób. Klub Elly Magpie od początku działalności cieszy się ogromnym zainteresowaniem – codziennie odwiedzają go setki gości!

Trening plus size zyskuje na popularności

Na całym świecie coraz częściej można znaleźć miejsca do treningów plus size. Dotyczy to również Polski – w sieci aż roi się od ćwiczeń, które powinni praktykować ludzie z nadwagą, aby osiągnąć najlepszą dla siebie formę. Aktywność fizyczną może przecież uprawiać każdy – wszystko zależy od poziomu naszej motywacji oraz samozaparcia w dążeniu do założonego celu.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy tabata to trening dla Ciebie? Odkryj korzyści i wyzwania tego intensywnego treningu interwałowego
Czy tabata to trening dla Ciebie? Odkryj korzyści i wyzwania tego intensywnego treningu interwałowego
Zastanawiasz się nad Tabatą? W naszym artykule dowiesz się w jaki sposób ten intensywny trening interwałowy wpłynie na Twoje ciało i umysł. Poznaj korzyści i wyzwania z nim związane.
Adrianna Palka: „To, co dzieje się na Instagramie, jest w wielu przypadkach totalnym zakrzywieniem rzeczywistości” (WYWIAD)
Adrianna Palka: „To, co dzieje się na Instagramie, jest w wielu przypadkach totalnym zakrzywieniem rzeczywistości” (WYWIAD)
Chociaż wywodzi się z lekkoatletyki, swoją drogę zawodową postanowiła związać z branżą fitness. Dzisiaj jest jedną z popularniejszych polskich trenerek […]
Czy monohydrat kreatyny jest szkodliwy?
Czy monohydrat kreatyny jest szkodliwy?
Sprawdź, jak działa monohydrat kreatyny i jakie dawkowanie jest bezpieczne dla organizmu ludzkiego.
Tagi
Ostatnie wpisy