Polecamy
Jakie ćwiczenia złagodzą bóle pleców?
Trenuj z nami

Jakie ćwiczenia złagodzą bóle pleców?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ból pleców to jedna z najczęstszych dolegliwości bólowych, która towarzyszy niemal każdej z nas, skutecznie utrudniając codzienne funkcjonowanie. Na szczęście nie jesteś skazana na wieczną katorgę i rezygnację z ulubionych zajęć na rzecz kolejnego popołudnia spędzonego w łóżku. To właśnie ruch uratuje Cię od dalszego cierpienia i pozwoli Ci cieszyć się życiem na nowo.

Mniej siedzenia, więcej chodzenia

Aktywność fizyczna to klucz do wzmocnienia mięśni kręgosłupa i uwolnienia się od przewlekłego bólu pleców. Jest szczególnie istotna, kiedy na co dzień prowadzisz siedzący tryb życia ze względu na pracę biurową albo spędzasz wiele godzin przed komputerem. Wbrew pozorom, najlepszym odpoczynkiem dla zmęczonego kręgosłupa nie będzie bezczynność, a zdrowa dawka ćwiczeń, które pomogą rozluźnić Twoje mięśnie i wesprą w walce z dyskomfortem. Dobrze pamiętać, żeby nie przemęczać organizmu, bo zakwasy szybko mogą zniechęcić Cię do dalszych ćwiczeń, co zdecydowanie wpłynie na jakość Twojego treningu. Na początku zacznij od półgodzinnych spacerów albo porannego rozciągania, a szybko pożegnasz się z wiecznym bólem pleców.

EMS – gwarancja sukcesu

Kiedy obawiasz się o przeciążenie organizmu ćwiczeniami, zapoznaj się z niekwestionowanymi zaletami treningu EMS. Przede wszystkim trening EMS przeprowadzony jest pod czujnym okiem certyfikowanego trenera personalnego, co oznacza dostosowanie ćwiczeń do Twoich możliwości i pewność, że nie nabawisz się kontuzji zbyt intensywną gimnastyką, jak często zdarza się w zaciszu Twojego domu. Najważniejsze pytanie, które zapewne nasuwa Ci się właśnie na myśl, to jak to właściwie wygląda?

Istota EMS opiera się na sprytnym wykorzystaniu elektrostymulacji. Dokładnie to oznacza ten skrót w języku angielskim, Electrical Muscle Stimulation, czyli dosłownie elektrostymulacja mięśni. Impulsy elektryczne przedostają się do głęboko położonych mięśni, co sprawia, że zauważalnie się wzmacniają. Dlatego ta metoda tak świetnie sprawdza się przy bólu pleców. Według badań z dolegliwościami bólowymi żegna się aż 88% osób, które decydują się na ten rodzaj treningu. Wszystko, dzięki zaktywizowaniu mięśni grzbietu oraz brzucha. Odciążenie ścięgien i stawów pozwala już po sześciu tygodniach pożegnać się z bólem pleców, co sprawi, że już więcej nie będziesz musiała sięgać po środki przeciwbólowe.

Ćwiczenia mięśni brzucha

Wbrew pozorom dużą ulgę przyniosą Ci nie tylko ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu, ale także te wzmacniające mięśnie brzucha. Wszystko, dlatego że zapewniają one lepsze poczucie równowagi oraz ułatwiają utrzymanie poprawnej postawy. To właśnie osłabienie mięśni brzucha jest jednym z najbardziej popularnych przyczyn, przez które męczysz się na co dzień z dolegliwościami ze strony kręgosłupa. Dobrze wiedzieć, że mowa nie tylko o osobach, które prowadzą siedzący tryb życia, ale także o tych, które uprawiają sporty, które nie angażują mięśni brzucha, jak bieganie. Przykładem ćwiczenia, które zaangażują te partie mięśni, jest szeroko znana deska. Polega na oparciu ciężaru ciała na przedramionach i palcach stów. Aby wykonać ćwiczenie poprawnie, musisz zadbać o to, żeby Twoje ciało ułożone było w prostej linii.

Dbaj o siebie

Pamiętaj, że ćwiczenia to tylko jeden z przystanków na drodze do życia bez dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa. Pomogą Ci ograniczyć ilość przyjmowanych leków przeciwbólowych oraz znacznie zwiększą komfort codziennego funkcjonowania, jednak niezwykle istotne jest, aby pamiętać przy tym o regularnych wizytach u fizjoterapeuty. Ważne jest także, aby ilość ruchu dostosować odpowiednio do możliwości Twojego organizmu. Jeśli przeciążysz swoje ciało, osiągniesz efekty odwrotne do zamierzonych.

Zdjęcie wyróżniające: MEON EMS

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak technologia IP PBX ułatwia komunikację w firmie
Jak technologia IP PBX ułatwia komunikację w firmie
Odkryj, jak technologia IP PBX może zrewolucjonizować komunikację w Twojej firmie, ułatwiając integrację systemów i poprawiając efektywność.
Czy nadmiar białka w diecie negatywnie odbija się na zdrowiu?
Czy nadmiar białka w diecie negatywnie odbija się na zdrowiu?
Białko – bardziej pomaga czy szkodzi sportowcowi? Sprawdź, jak w optymalny sposób zaplanować odżywianie przy regularnym treningu!
Fitness na łyżwach – kobiecy sposób na zimowy relaks
Fitness na łyżwach – kobiecy sposób na zimowy relaks
Godną polecenia alternatywą dla klasycznej jazdy na łyżwach są popularne w ostatnim czasie zajęcia z fitnessu na łyżwach. Sprawdź, jakie korzyści przynoszą!
Ostatnie wpisy