Polecamy
Wykorzystaj słoneczną pogodę i ćwicz na świeżym powietrzu!
Trenuj z nami

Wykorzystaj słoneczną pogodę i ćwicz na świeżym powietrzu!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Piękna pogoda, którą możemy cieszyć się w ostatnich tygodniach zdecydowanie sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Jeszcze lepiej, jeśli połączymy wychodzenie na zewnątrz z aktywnością fizyczną – wszak efektywny trening w okolicznościach przyrody jest tym, co miłośniczki sportu lubią najbardziej! Jakie ćwiczenia można wykonywać na łonie natury?

Nie od dziś wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu niesie za sobą mnóstwo korzyści – nie tylko dla naszego zdrowia czy sylwetki, lecz również ogólnego samopoczucia i nastroju. Rozmaite badania dowodzą, że dzięki tego rodzaju aktywnościom korzystnie wpłyniemy na układ oddechowy i krążeniowy, a także pokaźnie dotlenimy organizm. Dlatego istnieje duża szansa, że podczas wiosenno-letniego okresu to właśnie zielony park stanie się naszym ulubionym miejscem do ćwiczeń. Otwarta przestrzeń sprawdzi się niezależnie od celu, który przyświeca naszym treningom za sprawą niezwykle szerokiego możliwości. Oto kilka z nich:

1. Skakanie na skakance

Dla wielu z nas skakanie na skakance stanowi przede wszystkim ulubioną zabawę z czasów dzieciństwa, ale jest to również aktywność nieoceniona w kontekście wzmacniania mięśni dolnej części ciała i poprawy kondycji. Jeśli więc zależy nam na tym, by połączyć przyjemne z pożytecznym, to skakanka będzie doskonałym wyborem!

2. Przysiady

Kolejne popularne ćwiczenie wzmacniające mięśni dolnych partii, które chwalą sobie tysiące kobiet. Przysiady zapewnią poprawę stabilności oraz mobilności całego ciała. Wbrew pozorom jest to aktywność stosunkowo wymagająca technicznie, w związku z czym przed przystąpieniem do działania warto nieco poszerzyć własną wiedzę w tym zakresie.

3. Deska (plank)

Deska to jedno z najpowszechniej stosowanych ćwiczeń na mięśnie brzucha, do którego będziemy potrzebować wyłącznie odrobiny wolnego miejsca. Tu znów kluczową rolę odgrywa technika – poprawnie wykonywany plank z pewnością pomoże nam zbudować mocne mięśnie brzucha, które okażą się z kolei przydatne podczas wielu innych ćwiczeń.

4. Podciąganie

W plenerowym zestawie treningowym nie można oczywiście pominąć podciągania. Zewnętrzne siłownie są już niemal w każdym mieście, wobec czego nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem drążka. Wśród zalet podciągania wymienia się przede wszystkim wzmocnienie mięśni pleców i ramion oraz znaczącą poprawę wytrzymałości.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najskuteczniejsze ćwiczenia na jędrny biust – do wykonania na siłowni i w domu!
Najskuteczniejsze ćwiczenia na jędrny biust – do wykonania na siłowni i w domu!
Zadbaj o wygląd swoich piersi i zrealizuj prosty trening w domu lub na siłowni!
Domowy trening na silne ramiona z butelkami lub hantlami (Kasia Dziurska)
Domowy trening na silne ramiona z butelkami lub hantlami (Kasia Dziurska)
Kobiece ramiona to jedna z najbardziej problematycznych partii mięśniowych. Co zrobić, aby nasze ręce oraz barki były jednocześnie smukłe, proporcjonalne […]
Sprzęt do pilatesu – z jakimi akcesoriami warto wykonywać ćwiczenia?
Sprzęt do pilatesu – z jakimi akcesoriami warto wykonywać ćwiczenia?
Jak urozmaicić sobie trening pilatesu? Pomogą w tym akcesoria, takie jak między innymi specjalna obręcz power ring albo gumowa piłka.
Tagi
Ostatnie wpisy