Polecamy
Pomysły na ćwiczenia w outdoorze
Trenuj z nami

Pomysły na ćwiczenia w outdoorze

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Latem wiele aktywności, które do tej pory wykonywałaś w domu, możesz przenieść na zewnątrz. Uprawianie sportu w outdoorze ma naprawdę sporo korzyści – zapewnia Ci dostęp do świeżego powietrza, pozwala Twojej skórze na syntezę niezbędnej dla zachowania zdrowia witaminy D3, a także umożliwia mięśniom oka rozkurcz poprzez skupienie wzroku na punktach przestrzeni położonych dalej niż ekran komputera czy ściany pokoju.

Wybierz się na rolki albo rower

Do najpopularniejszych sportów uprawianych w outdoorze z pewnością należą jogging, a także jeżdżenie na rolkach lub rowerze. Te aktywności nie muszą być kojarzone wyłącznie z latem, ale właśnie w tym sezonie zdecydowanie rośnie ich popularność. Ładna pogoda sprzyja pokonywaniu długich tras i pozwala na prawdziwy relaks podczas uprawiania sportu. Jeśli nigdy nie uprawiałaś tych aktywności, koniecznie wypróbuj je jako sposób na spędzanie wolnego czasu. Rolki damskie nie są tak drogie jak rower, jeśli więc nie posiadasz żadnego z tych sprzętów, możesz zdecydować się właśnie na nie. W dużych miastach coraz częściej powstają ścieżki dla wrotkarzy równoległe do ścieżek rowerowych, jest też z pewnością wiele miejsc takich jak parki, w których możesz spróbować swoich sił. Pamiętaj, żeby na trasę zabrać ze sobą coś do picia i zadbać o nakrycie głowy oraz użycie kremu z filtrem – zwłaszcza w słoneczne dni.

Rozciągaj się i uprawiaj jogę

Ćwiczeniami, których z pewnością potrzebuje każda kobieta, jest stretching, czyli popularne rozciąganie. Pamiętaj, że nie wystarczy wykonanie serii pozycji rozciągających po treningu – warto zadbać o poświęcenie przynajmniej jednej godziny w tygodniu na typowy stretching ciała. Dzięki takiemu podejściu Twoje ciało będzie lepiej się regenerować, zyska również elastyczność i gibkość. Pomocne może okazać się również uprawianie jogi, które wzmocni Twój organizm, zwiększy siłę mięśni, wytrzymałość i równowagę, a także zapewni Ci odpowiednie rozciągnięcie. Wszystkie te ćwiczenia możesz wykonywać w outdoorze, czerpiąc dodatkowe korzyści z obecności słońca czy otaczającej Cię flory – jeśli dysponujesz własnym ogrodem lub tarasem, powinnaś spróbować wykonać trening właśnie tam. Przydadzą Ci się mata do ćwiczeń, koszulki do jogi, wygodne legginsy, a na wyższym poziomie zaawansowania – gumy do rozciągania. Pozwól swojemu ciału się odprężyć i daj sobie przestrzeń na kontakt z naturą!

Przenieś swój trening do ogrodu

Nawet, jeśli trenujesz konkretną dyscyplinę, na przykład jakiś sport zespołowy, pole dance albo crossfit, możesz przenieść swój trening na zewnątrz. Posiadasz swój ogród? To doskonale, z pewnością możesz uprawiać wybraną aktywność właśnie tam. A może mieszkasz w mieszkaniu i nie masz takiej możliwości? Skorzystaj z siłowni na świeżym powietrzu albo wybierz się do parku, w którym możesz rozłożyć koc i zrobić kilka serii ćwiczeń. Oczywiście, jeśli trenujesz ze specjalistycznym sprzętem – na przykład rurą do pole dance albo dużą ilością ketli o różnych ciężarach – może być Ci trudno zorganizować sobie trening na świeżym powietrzu. Zwłaszcza, że możesz również nie czuć się komfortowo, zakładając spodenki na pole dance przed szersza publiką. W takich sytuacjach polecamy chociaż szeroko otworzyć okna, by zapewnić sobie lepszy dostęp do światła słonecznego i świeżego powietrza.

Fot.: kike vega/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skompletować strój do fitnessu?
Jak skompletować strój do fitnessu?
Chcesz zacząć wiosenne treningi w domu, na siłowni czy na świeżym powietrzu? Zobacz z jakich elementów powinien składać się strój do fitnessu.
Trening całego ciała z gumą power band lub hantlami (Agata Zając i Anna Krzysztofik – Mama na siłowni)
Trening całego ciała z gumą power band lub hantlami (Agata Zając i Anna Krzysztofik – Mama na siłowni)
Ćwiczenia z gumami oporowymi typu power band czy małymi hantlami to doskonały sposób, aby utrzymać odpowiednią kondycję całego ciała. Podczas […]
Oznaki, że powinnaś wybrać się do ortodonty
Oznaki, że powinnaś wybrać się do ortodonty
Wczesne rozpoznanie sygnałów, które sugerują konieczność wizyty u specjalisty, jest ważne dla skuteczności leczenia.
Ostatnie wpisy