Polecamy
Wystarczy 5 minut dziennie – badania potwierdziły korzystny wpływ na zdrowie treningu tabata!
TabataTrenuj z nami

Wystarczy 5 minut dziennie – badania potwierdziły korzystny wpływ na zdrowie treningu tabata!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wartościowy trening nie zawsze musi być czasochłonny, czego najlepszym dowodem jest coraz bardziej popularna tabata. Najnowsze badania potwierdziły, że to właśnie tego rodzaju aktywność jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów na redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawę ogólnej kondycji organizmu. Skuteczność tabaty doceniają również znane persona ze świata fitnessu, w tym Kasia Bigos.

Tabata zalicza się do najbardziej intensywnych treningów, jakie dotychczas opracowano. Na dobry początek wybieramy zestaw ćwiczeń, a następnie zaczynamy trening w następującym rytmie – 20 sekund pracy na najwyższych obrotach, na które przypada 10 sekund odpoczynku. Ćwicząc w ten sposób nawet pięć minut nie tylko będziemy mieć poczucie dobrze wykonanego zadania, lecz również uzyskamy pożądane efekty!

Zadziwiająca skuteczność pięciominutowej tabaty została udokumentowana badaniami przeprowadzonymi niedawno przez Towarzystwo Fizjologiczne. W eskperymencie wzięli udział ochotnicy, którzy zobowiązali się do wykonywania określonych ćwiczeń na przestrzeni dwunastu tygodni. Według opublikowanych na łamach portalu „Fit and Well” rezultatów, regularne zażywanie tabaty poprawia poziom cukru we krwi, ilość tłuszczu w wątrobie, a także wydolność układu krążenia u dorosłych z cukrzycą typu 2. Co więcej, okazało się, że wyniki uczestników badania były bardzo zbliżone do tych osiąganych przez osoby wykonujące tradycyjne treningi aerobowe, takie jak jazda na rowerze czy bieganie.

Do praktykowania tabaty za pośrednictwem portalu hellozdrowie.pl zachęca również popularna trenerka fitness Kasia Bigos. Sportsmenka zapewnia, że do skutecznego przeprowadzenia tego typu treningu tak naprawdę potrzebujemy nie więcej niż czterech minut i poleca wykonywanie ćwiczeń 3-4 razy w tygodniu. Dzięki tabacie poprawimy wydolność organizmu oraz metabolizm, zbudujemy świetną kondycję, a przy okazji spalimy mnóstwo tkanki tłuszczowej! Kasia Bigos nie ma wątpliwości – to jedna z najskuteczniejszych metod treningowych!

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mezoterapia osoczem: Rewitalizacja Twojej skóry
Mezoterapia osoczem: Rewitalizacja Twojej skóry
Poznaj moc mezoterapii osoczem - rewitalizujący zabieg, który przywraca Twojej skórze blask i młodość.
Zalety i zastosowania nowoczesnych zamków elektronicznych w przestrzeniach biznesowych i prywatnych
Zalety i zastosowania nowoczesnych zamków elektronicznych w przestrzeniach biznesowych i prywatnych
Dowiedz się, jak nowoczesne zamki elektroniczne mogą poprawić bezpieczeństwo i wygodę zarówno w przestrzeniach biznesowych, jak i w domowym zaciszu.
Suplementacja w kolarstwie – co warto stosować, a czego unikać?
Suplementacja w kolarstwie – co warto stosować, a czego unikać?
Suplementacja jest bardzo istotna w praktycznie każdej dziedzinie sportu, a zwłaszcza w kolarstwie.
Ostatnie wpisy