Polecamy
Jakie są najwygodniejsze buty dla kobiet?
Sportowa moda

Jakie są najwygodniejsze buty dla kobiet?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sandały turystyczne damskie powinny być niezwykle wytrzymałe oraz wygodne. Weekend oraz urlop w lecie chętnie spędzamy aktywnie – nie tylko na plaży. Dużym zainteresowaniem cieszą się: jazda na rowerze, piesze wędrówki, a także zwiedzanie najciekawszych miast w kraju oraz za granicą. Letnie buty mają najczęściej odsłonięte palce oraz stopy. Ich zadaniem jest zapewnienie komfortu podczas chodzenia oraz ochrona stopy. Jakie są najwygodniejsze buty dla kobiet na lato? Sprawdźmy!

Sandały turystyczne damskie z grubą, antypoślizgową podeszwą – idealne do pieszych wędrówek, jazdy na rowerze oraz innych aktywności fizycznych

Sandały turystyczne damskie przeznaczone do pieszych wędrówek muszą spełniać swoją funkcję, jaką jest zapewnienie komfortu oraz ochrona stopy. Jest to szczególnie ważne podczas pieszych wędrówek po lesie nad jeziorem, morzem czy też szklakiem górskim. Na ścieżkach poza miastem możemy natknąć się na dziury, suche gałęzie oraz drobne kamyki. Jeśli założymy nieodpowiednie obuwie, wspaniale zapowiadająca się wycieczka może przeistoczyć się w istny koszmar.

Jakie są najwygodniejsze buty dla kobiet na piesze wędrówki, a także na jazdę na rowerze oraz inną umiarkowaną aktywność sportową? Do uprawiania sportu najwygodniejsze są buty sportowe. Powinny one być lekkie oraz przewiewne. W niektórych przypadkach – zwłaszcza w upalne lato, warto wymienić buty sportowe na odpowiednie sandały.

Sandały turystyczne damskie powinny mieć stosunkowo grubą podeszwę, która zagwarantuje nam odpowiednią amortyzację. Dzięki temu nie będziemy odczuwali dyskomfortu podczas chodzenia po nierównej powierzchni. Powinna ona idealnie dopasowywać się do stopy. Ma to duży wpływ na sprawność stawiania kroków na nierównej lub pochyłej powierzchni. 

Jakie sandały turystyczne damskie będą najlepsze – z zapięciem czy na rzepy

Na rynku dostępne są sandały turystyczne damskie z zapięciem lub na rzepy. Jakie buty będą najlepsze? Dużo zależy od naszych preferencji. Zarówno zapięcia, jak i rzepy mają swoje wady oraz zalety. W obu przypadkach powinniśmy się upewnić, że zapięcia lub rzepy dobrze się zapinają. Odpięcie się sandałów podczas schodzenia ze stromego zbocza lub w trakcie chodzenia po dużych kamieniach (np. na skalistej plaży) może skończyć się upadkiem oraz konsekwencjami tj. skręceniem kostki czy też poważnymi złamaniami ręki lub nogi.

Niezwykle ważne jest, abyśmy za pomocą rzepa lub zapięcia mogli dopasować rozmiar buta do naszej stopy – zarówno szerokość, jak i długość. Sandały na lato zakładamy najczęściej bez skarpetki. Nasza stopa nie powinna w nich „latać”. Dlatego przy pomocy zapięcia powinniśmy skrócić lub wydłużyć odpowiednio paski sandałów. Ma to ogromne znaczenie dla naszego komfortu oraz bezpieczeństwa.

Sandały turystyczne damskie z antyalergiczną wyściółką skórzaną, bawełnianą lub inną – zapobiegającą ślizganiu się stopy

Ze względu na to, że w lecie większość z nas do sandałów nie ubiera skarpetek, należy zwrócić uwagę na wyściółkę. Buty na lato z wyściółką zapobiegającą się ślizganiu stopy w sandałach to must have. Powinna ona być także antyalergiczna oraz przyjemna dla skóry. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku sandały z wyściółką skórzaną lub z bawełny organicznej.

Czy do sandałów można ubierać skarpetki? Choć styl ten spotyka się z dużą dezaprobatą, wiele osób – głównie ze względów higienicznych, decyduje się na skarpetki do sandałów. Zabieg, który pomaga, nie jest zły. Podczas zakupu butów na lato warto zwrócić uwagę na wyściółkę w sandałach i wybrać takie, które pozwolą nam na zakładanie sandałów bez skarpetek. Będzie to godziło się z poczuciem estetyki innych osób. Jednocześnie sandały takie zapewnią nam znacznie większy komforty – bawełniane skarpetki w lecie do sandałów ze względów na wysoką temperaturę z pewnością nie są zbyt komfortowe.

Odpowiedni wybór butów na lato tj. sandały turystyczne damskie, klapki czy japonki ma wpływ na to, czy lato spędzimy aktywnie, przyjemnie oraz bezpiecznie. Nie ma nic gorszego podczas urlopu, jak niewygodne buty i pęcherze na stopach. Dlatego warto zdecydować się na sandały renomowanych marek, które zwracają uwagę na jakość swoich produktów.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aktywność na świeżym powietrzu zimą – o czym nie wolno zapomnieć?
Aktywność na świeżym powietrzu zimą – o czym nie wolno zapomnieć?
Sport zimą to wyzwanie dla osób, które cenią sobie ciepło i komfort podczas aktywności. Jedno nie wyklucza jednak drugiego. Sprawdź, o co należy zadbać, aby zagwarantować sobie 100% satysfakcję z treningu!
Jak zachęcić dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu?
Jak zachęcić dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu?
Wyjaśniamy, jak możesz skutecznie zachęcić swoją pociechę do spędzania czasu na świeżym powietrzu!
Modne legginsy do ćwiczeń – te modele są na topie!
Modne legginsy do ćwiczeń – te modele są na topie!
Sprawdź, jaki strój na trening wybrać, aby czuć się komfortowo. Modne legginsy to absolutna podstawa!
Ostatnie wpisy