Polecamy
Damski strój kąpielowy – czym się kierować wybierając strój na basen?
Sportowa modaSprzęt i akcesoria

Damski strój kąpielowy – czym się kierować wybierając strój na basen?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pływanie to popularny sport, który z powodzeniem uprawiać mogą osoby w każdym wieku. Przed wizytą na basenie należy oczywiście zaopatrzyć się w odpowiedni strój kąpielowy, który będzie nieco różnić się od tego noszonego podczas opalania na plaży. Czym kierować się przy jego wyborze?

Wybieramy idealny strój kąpielowy

Czym charakteryzują się stroje kąpielowe noszone na krytych basenach? Mocno przylegają do ciała, tworząc swego rodzaju drugą skórę. Idealny sportowy kostium kąpielowy powinien być wygodny oraz gwarantować możliwie jak największą swobodę ruchów. Najlepiej, aby był on wykonany z wysokiej jakości wytrzymałego materiału, który będzie odporny na działanie chloru oraz długotrwały kontakt z wodą. W przeciwnym wypadku może się on szybko przecierać.

Jeżeli chodzi o krój kostiumu kąpielowego, im jest jest prostszy, tym lepiej. Wybierając strój na pływalnię, zrezygnować powinno się z modeli z elementami ozdobnymi, takimi jak kokardki, wiązania czy bufki. Owszem, prezentują się one efektownie, aczkolwiek mogą krępować ruchy, obcierać i uwierać. Przed zakupem stroju kąpielowego na pływalnię, szczególną uwagę zwrócić należy również na ramiączka. Najlepiej, aby były one nieco grubsze i skrzyżowane na plecach. Nie trzeba się będzie wówczas obawiać o ich przypadkowe zsunięcie się podczas pływania.

Dostępne na sklepowych półkach kostiumy kąpielowe na basen różnić mogą się od siebie fasonem. Do wyboru mamy modele jedno- i dwuczęściowe. Pierwsze z nich cieszą się największą popularnością wśród amatorek pływania. Trudno się temu dziwić – są bardzo wygodne w noszeniu i nie zsuwają się. Często wybierają je panie noszące rozmiar plus size, co związane jest z tym, że skutecznie maskują one mankamenty sylwetki, takie jak fałdki na brzuchu czy boczki.

Kobiety, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie, postawić mogą na jednoczęściowy kostium z wycięciami na plecach podkreślającymi sylwetkę. A co, jeżeli chodzi o stroje dwuczęściowe? Wiele pań rezygnuje z ich zakupu z obawy, że nie zagwarantują one należytego komfortu w czasie pływania. Nie jest to jednak do końca prawda. Najważniejsze jest tutaj odpowiednie dopasowanie ich fasonu. Na pływalni nie sprawdzi się skąpe bikini. Zamiast tego, na sklepowych półkach należy rozglądać się za modelami składającymi się z góry z szerokimi ramiączkami, zbliżonej z wyglądu do sportowego stanika, oraz prostych, zabudowanych majtek.

Praktyczne akcesoria na basen

Strój kąpielowy to nie wszystko. Na pływalni nie obędziemy się bez różnego rodzaju pływackich akcesoriów. Do kategorii tej zalicza się między innymi czepek kąpielowy, który ma za zadanie chronić włosy i skórę głowy przed wodą. Co więcej, dzięki niemu głowa staje się bardziej opływowa, a włosy nie zasłaniają twarzy w czasie treningu.

Dostępne na sklepowych półkach czepki kąpielowe różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania. Pierwsze z dostępnych rozwiązań to modele silikonowe, które ściśle przylegają do głowy – są one rozciągliwe i chronią włosy przed zmoknięciem. Do czynienia możemy mieć także z czepkami materiałowymi, które są bardzo wygodne w zakładaniu i zdejmowaniu.

Czepek. W torbie profesjonalnego pływaka znajdziesz minimum 3 sztuki (nigdy nie wiadomo w jaki się dzisiaj „ubrać”). W…

Opublikowany przez Adriannę SWIM Wtorek, 28 lutego 2017

Żadna miłośniczka pływania nie obędzie się również bez okularów pływackich, które chronią oczy przed chlorowaną wodą i w pozytywny sposób wpływają na komfort pływania. Idealne akcesorium tego typu nie może zsuwać się, uciskać czy przeciekać. Okulary pływackie muszą być idealnie dopasowane do wielkości oraz kształtu głowy. Warto, aby posiadały silikonowe uszczelki zwiększające wytrzymałość produktu. Kolejny ich praktyczny element to regulacja, którą gwarantują plastikowe elementy znajdujące się na pasku. Na pływalnię warto zabrać ze sobą również klapki oraz zatyczki do uszu i nosa.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto suplementować cynk i selen?
Kiedy warto suplementować cynk i selen?
Pierwiastki te są szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym, gdy naturalnie obniża się odporność organizmu.
Zarządzanie odpadami medycznymi i farmaceutycznymi: kluczowe strategie i praktyki
Zarządzanie odpadami medycznymi i farmaceutycznymi: kluczowe strategie i praktyki
Zapraszamy do lektury artykułu o zarządzaniu odpadami medycznymi i farmaceutycznymi. Poznaj kluczowe strategie i praktyki, które pomogą Ci czerpać korzyści z rosnącego rynku zarządzania odpadami medycznymi i farmaceutycznymi.
Stosujesz antykoncepcję hormonalną? Sprawdź, czy nie potrzebujesz suplementacji!
Stosujesz antykoncepcję hormonalną? Sprawdź, czy nie potrzebujesz suplementacji!
Czy wiesz, jak powinna wyglądać suplementacja kobiety przyjmującej antykoncepcję hormonalną? Zobacz, na co należy zwrócić uwagę.
Ostatnie wpisy