Polecamy
Co Twojemu ciału może dać gra w tenisa?
Sport i promocja

Co Twojemu ciału może dać gra w tenisa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Gra w tenisa wielu kojarzy się z eleganckimi klubami i ich niedostępnością dla zwykłych ludzi, jak bardzo jest to mylne wyobrażenie. Tenis to piękny sport pozwalający na odpoczynek psychiczny i trening fizyczny. Jakie korzyści można czerpać z aktywnej gry na korcie?

Poprawa zdrowia i kondycji

Tenis jest sportem dla całego ciała, wpływa dzięki temu na nasze zdrowie. Wraz z regularnym wysiłkiem fizycznym poprawi się nie tylko kondycja, ale także praca wielu narządów będzie efektywniejsza. Podczas jednego wyjścia na kort i aktywnym uczestnictwie w grze tętno znacznie wzrasta, a jednocześnie spalamy kalorie, tłuszcz oraz wydalamy przez gruczoły potowe wszelkie toksyny kumulujące się w organizmie. Aby jednak nie odczuć negatywnych skutków gry czy skurczów, warto wcześniej wykonać kilka ćwiczeń na rozgrzewkę. Wśród benefitów gry w tenisa znaleźć można również poprawę równowagi, postawy czy wzmocnienie mięśni nóg oraz mięśni rdzenia kręgowego. 

Czy tenis zwiększa pewność siebie?

Gra w tenisa to czas na relaks i zdobywanie nowych umiejętności. Pierwsze próby mogą wyglądać nieco zniechęcająco, a sam wysiłek być męczący i nieprzyjemny, jednak z czasem się to zmienia i nowo nabyte sprawności pozwolą na poprawę jakości gry. Stres nie jest tu potrzebny, więc możemy się odciąć od pracy oraz czekających w domu obowiązków. Gdy poznamy i zrozumiemy swoje ciało, a także pozbędziemy się ograniczeń w głowie, gra stanie się odskocznią od rzeczywistości, która otwiera nas na prawdziwe ja. Dzięki temu z czasem można poczuć moc, jaka rośnie w człowieku w trakcie gry. Stajemy się wtedy pewni swoich decyzji i podejmowanych kroków, a porażka nie jest nam straszna.

Nowi ludzie i nowe doświadczenia

Tenis to gra z reguły towarzyska. Jednocześnie na jednym korcie może grać od dwóch do czterech osób, ale skład nie zawsze musi być taki sam. Dzięki temu możemy poznać nowych, ciekawych ludzi. Takie znajomości z czasem prowadzą do przyjaźni. Rozwijanie relacji z osobami, które także próbują swoich sił w tenisie, daje pole do rozmów na tematy z tym związane, a co najważniejsze, odcinamy się dzięki temu od codziennego stresu i problemów w pracy. Aktywni i pozytywnie nastawieni znajomi mogą także przyczynić się do poprawy samooceny czy pewności siebie. Z czasem będziecie się razem dopingować i wspierać, a także dzielić doświadczeniami z kortu, tym samym wspólnie ucząc się gry i ją ciągle doskonaląc.

Jak przygotować się na kort?

Zanim wybierzemy się na kort tenisowy, powinniśmy się dobrze do tego przygotować. Istotny jest nie tylko trening, ale także sprzęt, który usprawni naukę. Niezbędna będzie rakieta tenisowa o lekkiej budowie, dzięki temu nie nadwyrężymy barków ani ramion. Warto zadbać także o buty do tenisa o dużej przyczepności do podłoża oraz dobrą amortyzacją. Ciekawym akcesorium na kort są kosze na piłki tenisowe, pozwolą one na sprawną grę bez konieczności szukania kolejnych wybitych piłek. Wystarczy, że sięgniemy po kolejną z zestawu i możemy kontynuować.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Detoks zbożowy – skuteczna kuracja oczyszczająca organizm w 10 dni
Detoks zbożowy – skuteczna kuracja oczyszczająca organizm w 10 dni
Autor bestsellerowych poradników „Dieta bez pszenicy” oraz „Kuchnia bez pszenicy” powrócił z nowym projektem całkowicie wykluczającym z diety spożycie produktów zbożowych!
Jak skutecznie nauczyć się obsługi Excela poprzez kursy online
Jak skutecznie nauczyć się obsługi Excela poprzez kursy online
Zdobądź umiejętności Excela i opanuj jego funkcje dzięki kursom online. Nasz artykuł wskazuje, jak skutecznie nauczyć się obsługi tego narzędzia i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.
Czym się kierować podczas zakupu rakiet tenisowych?
Czym się kierować podczas zakupu rakiet tenisowych?
Zastanawiasz się, jaki sprzęt będzie najbardziej odpowiadać Twoim potrzebom? Dowiedz się, na jakie parametry koniecznie zwrócić uwagę przy zakupie pierwszej rakiety tenisowej!
Ostatnie wpisy