Polecamy
Sposób na aktywną rozrywkę i spalenie zbędnych kalorii. Dlaczego warto jeździć na rolkach?
Wasze hobby

Sposób na aktywną rozrywkę i spalenie zbędnych kalorii. Dlaczego warto jeździć na rolkach?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda na rolkach to doskonały sposób na relaks i aktywne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Co więcej, sport ten z powodzeniem mogą uprawiać kobiety w każdym wieku. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakup łyżworolek i rozpoczęcie swojej przygody z tą aktywnością fizyczną?

Zalety płynące z jazdy na łyżworolkach

Stanowi ona idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na efektywnej utracie tkanki tłuszczowej. Podczas godzinnej jazdy można spalić aż 700 kalorii. Optymalna częstotliwość tego typu treningu to 2-3 razy w tygodniu. Aby był on skuteczny, tętno utrzymywać powinno się na stałym poziomie wynoszącym około 60-70% tętna maksymalnego, czyli około 130 uderzeń na minutę. Musi być ono na tyle wysokie, aby czuć zmęczenie. Tętno nie może być jednak zbyt duże – może to bowiem zaburzyć efektywność procesu spalania tłuszczu.

Aktywność tego typu obciąża stawy w znacznie mniejszym stopniu, niż ma to miejsce podczas biegania. Wykonywany ruch jest płynny i nie wymaga nagłych zrywów. Co za tym idzie – kręgosłup i kolana nie są narażone na silne przeciążenia.

Sport ten zaliczany jest do aerobowych – wzmacnia serce i w pozytywny sposób wpływa na działania układu krążenia. Podczas jazdy na rolkach serce lepiej pompuje krew, w efektywny sposób dostarczając tlen do poszczególnych tkanek organizmu. Rezultatem jest wysoki poziom energii oraz mniejsze zmęczenie.

Podczas jazdy na łyżworolkach pracują wszystkie duże grupy mięśniowe, a w szczególności mięśnie nóg i pośladków. Czyni to z tego sportu idealne rozwiązanie dla wszystkich kobiet, którym zależy na wysmukleniu ud i łydek oraz ujędrnieniu pośladków. Jeżdżąc na rolkach wzmacniamy również mięśnie grzbietu oraz brzucha. W bezpośredni sposób przekłada się to na utrzymanie prawidłowej postawy ciała oraz dobrej kondycji kręgosłupa.

Jazda na rolkach przyczynia się do poprawy koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi. Konieczność utrzymania balansu sprawia, że poszczególne mięśnie ciała muszą nawzajem współpracować ze sobą. Wypracowane w ten sposób umiejętności mogą się okazać pomocne zarówno podczas uprawiania różnego rodzaju sportów, jak i w życiu codziennym.

Jeżdżąc na rolkach, skutecznie dotleniamy nasz organizm. Sprawia to, że trening tego typu jest znacznie zdrowszy od tego wykonywanego w zamkniętych pomieszczeniach. To także doskonały sposób na zwiedzenie ciekawych miejsc w okolicy.

Jest to bezpieczny sport, do uprawiania którego nie ma niemal żadnych przeciwwskazań. Na rolkach z powodzeniem jeździć mogą zarówno dzieci, jak i seniorzy. Aby mieć pewność, że nasza technika jazdy będzie w pełni bezpieczna i prawidłowa, warto wykupić kilka lekcji u profesjonalnego instruktora.

Rolki z powodzeniem służyć mogą jako środek transportu. Poruszać się na nich można zarówno po chodnikach, jak i asfaltowych drogach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na rolkach dojeżdżać do szkoły, na uczelnię czy do pracy.

Aby móc rozpocząć przygodę z tym sportem, nie ma konieczności zaopatrywania się w drogi sprzęt. Ceny łyżworolek zaczynają się już od około 100-200 złotych. Mnogość dostępnych modeli sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Do wyboru mamy między innymi rolki rekreacyjne oraz szybkościowe. Dzieciom dedykowane są z kolei modele regulowane oraz z wymiennymi płozami.

Jazda na łyżworolkach to znakomity sposób na poznanie nowych osób. Miłośnicy tego sportu bardzo często organizują wspólne wycieczki do różnego rodzaju ciekawych miejsc, maratony, dyskoteki czy nocne przejazdy po mieście.

Jeżdżenie na rolkach jest w stanie skutecznie zredukować poziom stresu. To sprawdzony patent na odprężenie się, zrelaksowanie i zapomnienie o codziennych problemach.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety i zastosowania nowoczesnych zamków elektronicznych w przestrzeniach biznesowych i prywatnych
Zalety i zastosowania nowoczesnych zamków elektronicznych w przestrzeniach biznesowych i prywatnych
Dowiedz się, jak nowoczesne zamki elektroniczne mogą poprawić bezpieczeństwo i wygodę zarówno w przestrzeniach biznesowych, jak i w domowym zaciszu.
Jak technologia termowizyjna pomaga w monitorowaniu stanu infrastruktury i budynków: Przegląd praktycznych zastosowań
Jak technologia termowizyjna pomaga w monitorowaniu stanu infrastruktury i budynków: Przegląd praktycznych zastosowań
Odkryj, jak technologia termowizyjna rewolucjonizuje monitorowanie i utrzymanie infrastruktury oraz budynków dzięki swoim unikatowym i praktycznym zastosowaniom.
Kiedy przydatna jest fizjoterapia?
Kiedy przydatna jest fizjoterapia?
Fizjoterapia jest doskonałym rozwiązaniem jeśli zmagasz się z problemami z układem ruchu. Dowiedz się, w jakich konkretnie przypadkach warto udać się do doświadczonego fizjoterapeuty.
Ostatnie wpisy