Polecamy
Balet dla dorosłych – jak to wygląda w praktyce?
Wasze hobby

Balet dla dorosłych – jak to wygląda w praktyce?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zajęcia baletowe ukierunkowane na dorosłego uczestnika to coraz częstsza oferta, jaką można znaleźć w szkołach tańca. Kto może ćwiczyć balet i czy są do tego potrzebne jakieś specjalne predyspozycje?

Nigdy nie jest za późno, aby realizować dziecięce marzenia!

Niejedna dziewczynka marzy o tym, aby wcielić się w postać primabaleriny występującej w sztuce baletowej. Wiele aspektów składa się jednak na to, że nie każdy ma możliwość realizacji swoich pasji. Na szczęście w obecnych czasach wiele zajęć, które kiedyś były trudno dostępne, teraz są na wyciągnięcie ręki. Jeżeli w dzieciństwie nie miałaś możliwości, aby uczestniczyć w zajęciach baletowych, najwyższy czas to nadrobić. Nie przejmuj się swoim wiekiem. Zajęcia są dla każdego! Owszem, raczej już nie masz co liczyć na to, że zdobędziesz wielką sławę w tej dziedzinie, jednak radości z treningu i rozwoju własnych umiejętności nikt Ci nie zabierze!

Zajęcia z baletu dla dorosłych – czego można się na nich nauczyć?

Zajęcia baletowe przeznaczone dla dorosłych uczestników mają bardzo ciekawy program. Kurs zaczyna się oczywiście od absolutnych podstaw. Dalszy rozwój w balecie nie jest możliwy, jeżeli nie zostanie opanowana prawidłowa postawa ciała. Jeżeli ten element zostanie dopracowany do perfekcji, to można zacząć myśleć o kolejnych etapach rozwoju. Pierwsze kroki na zajęciach baletowych mogą okazać się nie lada wyzwaniem. Jednak spokojnie, trenując regularnie i wkładając w każdy trening sporo zaangażowania, w końcu zaczniesz obserwować postępy. Zapamiętaj – w tańcu klasycznym olbrzymią rolę odgrywa powtarzalność konkretnych sekwencji. Taki trening może wydawać się nudny, a powtarzane w kółko uwagi trenera stają się męczące, jednak tylko poprzez konsekwencję można wypracować oczekiwane rezultaty.

Jak szybko można nauczyć się tańczyć?

Postępy w balecie są kwestią niezwykle indywidualną. To, czy nauka podstawowych kroków zajmie Ci kilka tygodni lub kilka miesięcy, będzie zależeć od wielu czynników. Wpływ na to może mieć chociażby to, czy kiedykolwiek wcześniej miałaś do czynienia z jakąś formą zajęć baletowych. Jeżeli tak, to będziesz na nieco uprzywilejowanej pozycji, ponieważ jest spora szansa na to, że zadziała pamięć mięśniowa i Twoje ciało przypomni sobie, jak powinno się zachowywać. Jeżeli to będą Twoje pierwsze kroki, to przygotuj się na to, że na rezultaty trochę poczekasz.

Jestem zielona w temacie – czy mogę zapisać się na zajęcia?

Wiele kobiet, chociaż marzy od dzieciństwa o tym, aby spróbować swoich sił w balecie, to nie zapisuje się na zajęcia. Dlaczego? Boją się, że nic nie umieją! Jeżeli Ty też należysz do tej grupy, to porzuć szybko wszelkie obawy. Kurs jest przeznaczony właśnie dla takich osób. Gdy zaczynasz naukę języka obcego, to początkowo nie umiesz się nawet w nim przedstawić. Stopniowo nabierasz kolejnych umiejętności, aby po pewnym czasie, móc w pełni swobodnie prowadzić konwersację na poziomie zaawansowanym. Podobnie jest z baletem – na początku nie będziesz wiedziała, jak skoordynować ze sobą ruchy nóg i rąk, jednak w końcu staną się one płynne.

‼4 NAJCZĘSTSZE OBAWY😱😱 PRZED ZAPISANIEM SIĘ NA ZAJĘCIA Z BALETU DLA DOROSŁYCH!‼

☝Moje doświadczenie, jako pedagoga…

Opublikowany przez Agata Listwan Czwartek, 8 sierpnia 2019

Gdzie można znaleźć ofertę kursu baletowego dla dorosłych?

Oferta zajęć baletowych przeznaczonych dla dorosłych dostępna jest w szkołach tańca o profilu klasycznym. Sprawdź, czy w Twojej okolicy znajduje się taka szkoła. Początek zajęć bardzo często pokrywa się z początkiem nowego semestru w szkołach, co oznacza, że dwa razy w ciągu roku masz szansę na to, aby zacząć największą przygodę swojego życia. Są też szkoły, które działają w innych cyklach i uruchamiają zajęcia baletowe wówczas, gdy zbierze się wystarczająca ilość chętnych. Szukaj, dzwoń i pytaj – aż w końcu znajdziesz kurs baletowy, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom. I pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na to, aby zdecydować się na realizację marzeń.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Detoks Szambala – naturalny sposób na oczyszczenie organizmu, który praktykują gwiazdy
Detoks Szambala – naturalny sposób na oczyszczenie organizmu, który praktykują gwiazdy
Detoks Szambala jest trwającą 6 dni głodówką, która ma na celu oczyścić organizm z toksyn. Przeprowadzany jest on pod okiem specjalistów. Poznaj jego efekty!
Jak Wybrać Piankę do Surfingu: Praktyczny Poradnik Wyboru
Jak Wybrać Piankę do Surfingu: Praktyczny Poradnik Wyboru
Surfowanie to niesamowita aktywność, która łączy pasję, ruch i bliskość z naturą.
Czy nadmiar białka w diecie negatywnie odbija się na zdrowiu?
Czy nadmiar białka w diecie negatywnie odbija się na zdrowiu?
Białko – bardziej pomaga czy szkodzi sportowcowi? Sprawdź, jak w optymalny sposób zaplanować odżywianie przy regularnym treningu!
Ostatnie wpisy