Polecamy
Jak nie przytyć w święta, czyli proste i przyjemne aktywności, które pomogą utrzymać formę w Wielkanoc
Trenuj z nami

Jak nie przytyć w święta, czyli proste i przyjemne aktywności, które pomogą utrzymać formę w Wielkanoc

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Naturalną rzeczą jest, że podczas różnego rodzaju uroczystości nasza treningowa rutyna zostaje nieco zakłócona i w związku z tym ulega pewnym modyfikacjom. Nie oznacza to jednak, że w trakcie zbliżających się Świąt Wielkanocnych należy kompletnie zrezygnować z jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Nie potrzeba bowiem wiele, aby nawet podczas wolnych dni tryskać energią i zapałem do działania, nie zaprzepaszczając jednocześnie siódmych potów wylanych do tej pory na treningach. Jakimi ćwiczeniami warto urozmaicić sobie Wielkanoc?

Święta Wielkanocne zdecydowanie należą do tych okresów w roku, w których bardzo łatwo o nabycie kilku nadprogramowych kilogramów, ale nie grozi nam to, jeśli będziemy wtedy pamiętać o choćby minimalnej dawce ruchu. Wybrany przez nas wysiłek fizyczny wcale nie musi być katorgą i przy dobrym planowaniu nie zajmie zbyt wiele cennego czasu. Skoro zapalczywie trenujemy na co dzień, to nie odpuszczajmy również w wolne dni!

Za oknami wiosna rozgościła się już niemal w pełnej krasie, a wraz z jej początkiem wracają do łask rozmaite aktywności na świeżym powietrzu. Mamy tutaj niezwykle szeroki wachlarz możliwości: krótka przebieżka, wyjście na rower albo rolki, czy nawet zwykły spacer w miłym towarzystwie – to tylko niektóre spośród wielu rozwiązań, które przysłużą się zarówno naszej formie, jak i dobremu samopoczuciu. Połączenie przyjemnego z pożytecznym to klucz do sukcesu, zatem wybierzmy po prostu ulubioną formę ruchu na łonie przyrody.

Za tydzień sobie podziękujesz, że w Święta się nie poddałaś💪

Postaw siebie w roli głównej😇

Przygotuj się mentalnie do…

Opublikowany przez Studio Figura Warszawa Wawer Piątek, 2 kwietnia 2021

Jeśli preferujemy natomiast bardziej klasyczny trening w zaciszu domowego ogniska, to również w tym zakresie mamy niemałe pole manewru. W ramach przerwy od świątecznego lenistwa doskonale sprawdzą się zwłaszcza te zestawy ćwiczeń, w których będziemy pracować z własną masą ciała, na przykład zyskujące coraz większą popularność wśród amatorek uprawiania sportu tabata oraz kalistenika. To bardzo proste – wystarczy wstać z samego rana, poświęcić nie więcej niż 30 minut na krótki trening w ulubionej wersji, a następnie wrócić do świętowania z bliskimi!

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zumba dla początkujących – zasady zajęć
Zumba dla początkujących – zasady zajęć
Świetna figura i rewelacyjne samopoczucie - sprawdź, jakie efekty przyniesie regularny trening zumby. Połączenie tańca i aerobiku to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu!
Damskie sprawy a bieganie – porady dla aktywnych biegowo kobiet
Damskie sprawy a bieganie – porady dla aktywnych biegowo kobiet
Bieganie podczas miesiączki? Czemu nie! Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na bóle menstruacyjne i inne nieprzyjemne objawy. Dowiedz się, dlaczego nie warto rezygnować z treningów podczas okresu.
Tajemnice popularności bestsellerów – co sprawia, że niektóre książki stają się hitem?
Tajemnice popularności bestsellerów – co sprawia, że niektóre książki stają się hitem?
Wykryj, jakie czynniki sprawiają, że pewne tytuły literackie zdobywają szczyty popularności. Zrozum związki między marketingiem, treścią i doborem tematów, które przyciągają zainteresowanie czytelników.
Ostatnie wpisy