Polecamy
Jak nie przytyć w święta, czyli proste i przyjemne aktywności, które pomogą utrzymać formę w Wielkanoc
Trenuj z nami

Jak nie przytyć w święta, czyli proste i przyjemne aktywności, które pomogą utrzymać formę w Wielkanoc

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Naturalną rzeczą jest, że podczas różnego rodzaju uroczystości nasza treningowa rutyna zostaje nieco zakłócona i w związku z tym ulega pewnym modyfikacjom. Nie oznacza to jednak, że w trakcie zbliżających się Świąt Wielkanocnych należy kompletnie zrezygnować z jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Nie potrzeba bowiem wiele, aby nawet podczas wolnych dni tryskać energią i zapałem do działania, nie zaprzepaszczając jednocześnie siódmych potów wylanych do tej pory na treningach. Jakimi ćwiczeniami warto urozmaicić sobie Wielkanoc?

Święta Wielkanocne zdecydowanie należą do tych okresów w roku, w których bardzo łatwo o nabycie kilku nadprogramowych kilogramów, ale nie grozi nam to, jeśli będziemy wtedy pamiętać o choćby minimalnej dawce ruchu. Wybrany przez nas wysiłek fizyczny wcale nie musi być katorgą i przy dobrym planowaniu nie zajmie zbyt wiele cennego czasu. Skoro zapalczywie trenujemy na co dzień, to nie odpuszczajmy również w wolne dni!

Za oknami wiosna rozgościła się już niemal w pełnej krasie, a wraz z jej początkiem wracają do łask rozmaite aktywności na świeżym powietrzu. Mamy tutaj niezwykle szeroki wachlarz możliwości: krótka przebieżka, wyjście na rower albo rolki, czy nawet zwykły spacer w miłym towarzystwie – to tylko niektóre spośród wielu rozwiązań, które przysłużą się zarówno naszej formie, jak i dobremu samopoczuciu. Połączenie przyjemnego z pożytecznym to klucz do sukcesu, zatem wybierzmy po prostu ulubioną formę ruchu na łonie przyrody.

Za tydzień sobie podziękujesz, że w Święta się nie poddałaś💪

Postaw siebie w roli głównej😇

Przygotuj się mentalnie do…

Opublikowany przez Studio Figura Warszawa Wawer Piątek, 2 kwietnia 2021

Jeśli preferujemy natomiast bardziej klasyczny trening w zaciszu domowego ogniska, to również w tym zakresie mamy niemałe pole manewru. W ramach przerwy od świątecznego lenistwa doskonale sprawdzą się zwłaszcza te zestawy ćwiczeń, w których będziemy pracować z własną masą ciała, na przykład zyskujące coraz większą popularność wśród amatorek uprawiania sportu tabata oraz kalistenika. To bardzo proste – wystarczy wstać z samego rana, poświęcić nie więcej niż 30 minut na krótki trening w ulubionej wersji, a następnie wrócić do świętowania z bliskimi!

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Świąteczny trening bez tupania i skakania z Martą Hennig (Codziennie Fit)
Świąteczny trening bez tupania i skakania z Martą Hennig (Codziennie Fit)
Wiele z nas głowi się, jak szybko i skutecznie spalić świąteczne kalorie. Z pomocą przychodzi Marta Kruk z kanału Codziennie […]
Bokwa – intensywny trening taneczny z elementami kickboxingu
Bokwa – intensywny trening taneczny z elementami kickboxingu
Szukasz formy rekreacji, która będzie inna niż wszystkie? Nie możesz się zdecydować, czy wybrać taniec, czy boks? Sprawdź, czym jest bokwa!
Jak nie popaść w treningową rutynę?
Jak nie popaść w treningową rutynę?
Zdarza Ci się, że odkładasz trening na kolejny dzień, bo męczy Cię rutyna ćwiczeń? Sprawdź, w jaki sposób jej uniknąć!
Ostatnie wpisy