Polecamy
Jak nie przytyć w święta, czyli proste i przyjemne aktywności, które pomogą utrzymać formę w Wielkanoc
Trenuj z nami

Jak nie przytyć w święta, czyli proste i przyjemne aktywności, które pomogą utrzymać formę w Wielkanoc

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Naturalną rzeczą jest, że podczas różnego rodzaju uroczystości nasza treningowa rutyna zostaje nieco zakłócona i w związku z tym ulega pewnym modyfikacjom. Nie oznacza to jednak, że w trakcie zbliżających się Świąt Wielkanocnych należy kompletnie zrezygnować z jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Nie potrzeba bowiem wiele, aby nawet podczas wolnych dni tryskać energią i zapałem do działania, nie zaprzepaszczając jednocześnie siódmych potów wylanych do tej pory na treningach. Jakimi ćwiczeniami warto urozmaicić sobie Wielkanoc?

Święta Wielkanocne zdecydowanie należą do tych okresów w roku, w których bardzo łatwo o nabycie kilku nadprogramowych kilogramów, ale nie grozi nam to, jeśli będziemy wtedy pamiętać o choćby minimalnej dawce ruchu. Wybrany przez nas wysiłek fizyczny wcale nie musi być katorgą i przy dobrym planowaniu nie zajmie zbyt wiele cennego czasu. Skoro zapalczywie trenujemy na co dzień, to nie odpuszczajmy również w wolne dni!

Za oknami wiosna rozgościła się już niemal w pełnej krasie, a wraz z jej początkiem wracają do łask rozmaite aktywności na świeżym powietrzu. Mamy tutaj niezwykle szeroki wachlarz możliwości: krótka przebieżka, wyjście na rower albo rolki, czy nawet zwykły spacer w miłym towarzystwie – to tylko niektóre spośród wielu rozwiązań, które przysłużą się zarówno naszej formie, jak i dobremu samopoczuciu. Połączenie przyjemnego z pożytecznym to klucz do sukcesu, zatem wybierzmy po prostu ulubioną formę ruchu na łonie przyrody.

Za tydzień sobie podziękujesz, że w Święta się nie poddałaś💪

Postaw siebie w roli głównej😇

Przygotuj się mentalnie do…

Opublikowany przez Studio Figura Warszawa Wawer Piątek, 2 kwietnia 2021

Jeśli preferujemy natomiast bardziej klasyczny trening w zaciszu domowego ogniska, to również w tym zakresie mamy niemałe pole manewru. W ramach przerwy od świątecznego lenistwa doskonale sprawdzą się zwłaszcza te zestawy ćwiczeń, w których będziemy pracować z własną masą ciała, na przykład zyskujące coraz większą popularność wśród amatorek uprawiania sportu tabata oraz kalistenika. To bardzo proste – wystarczy wstać z samego rana, poświęcić nie więcej niż 30 minut na krótki trening w ulubionej wersji, a następnie wrócić do świętowania z bliskimi!

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zajęcia fitness jako idealne miejsce do poznania nowych ludzi i spędzenia aktywnie czasu
Zajęcia fitness jako idealne miejsce do poznania nowych ludzi i spędzenia aktywnie czasu
W tym artykule opiszemy, dlaczego zajęcia fitness są idealnym miejscem do poznawania nowych ludzi i spędzenia aktywnie czasu w grupie.
Metoda pilates – na czym polega ten rodzaj treningu i kto może go wykonywać?
Metoda pilates – na czym polega ten rodzaj treningu i kto może go wykonywać?
Chcesz mieć mocne mięśnie, a jednocześnie zależy Ci na smukłej sylwetce? Koniecznie zainteresuj się pilatesem - aktywnością fizyczną dla każdego!
Co jeść, aby obniżyć cholesterol? Wprowadź te produkty do swojego jadłospisu już dziś!
Co jeść, aby obniżyć cholesterol? Wprowadź te produkty do swojego jadłospisu już dziś!
Dzięki połączeniu zdrowego trybu życia, regularnej aktywności fizycznej i prawidłowej diety można w szybki i skuteczny sposób obniżyć poziom cholesterolu w organizmie.
Ostatnie wpisy