Polecamy
Gumy do ćwiczeń – trenuj w domowym zaciszu
Sportowa modaSprzęt i akcesoria

Gumy do ćwiczeń – trenuj w domowym zaciszu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

I TY możesz ćwiczyć jak profesjonalista. Tak, na dodatek bez opuszczania domowego zacisza. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Solidny sprzęt sportowy, w tym guma do ćwiczeń, jest w zasięgu ręki. Na dobry początek uzbrój się w motywację i zobacz, w jaki sposób mogą one wesprzeć Twoje zdrowie, sprawność fizyczną i wydolność.

Co różni gumy oporowe?

Co czeka Cię, gdy w Twoje ręce trafią gumy oporowe? Z pewnością niemałe zaskoczenie. Nie daj się zwieść atrakcyjnym kolorom, to nie zabawka, ale szeroko używany sprzęt sportowy. Element różnorakich odcieni owszem, ma swój niezaprzeczalny walor estetyczny, ale wprowadzono go przede wszystkim dla rozróżnienia oporu poszczególnych „gum”. I tak, w najpopularniejszym zestawie proponowanym przez sklep Hurtel znajdziesz:

  • taśmę różową – o oporze 8-14,5 kg
  • taśmę szarą – o oporze 13,5-22,5 kg
  • taśmę czarną – o oporze 20,5-31,5 kg

Taśmy do ćwiczeń – jaki materiał wybrać?

Choć przyjemne w dotyku taśmy z tkaniny przebojem wdarły się do domowych i profesjonalnych siłowni, to nie możemy zapominać o innych materiałach wykończenia. Gumy z tworzywa sztucznego dają ćwiczącemu możliwość treningu z następującym obciążeniem.

  • żółta taśma – opór 1,3 – 2,7 kg
  • czerwona taśma – opór 4,5 – 5,5 kg
  • niebieska taśma – opór 6,8 – 9 kg

Trening wytrzymałościowy bez opuszczania domu

Wiesz już czym różnią się taśmy oporowe, czas na meritum. Jak ich używać? Ze względu na prostotę zastosowania i niewielkie wymiary, nadają się one również dla mniej wprawionych osób, także ćwiczących głównie w „czterech ścianach”. Ich zadaniem jest przede wszystkim zmuszenie mięśni do jeszcze bardziej intensywnej pracy, a co za tym idzie: sprawienie, by Twój domowy trening był bardziej wydajny – bez względu na partię ciała. Możesz zamocować je np. na klamce, a drugi koniec owinąć wokół kostki. Teraz wystarczy, że będziesz unosić nogę, przeciwstawiając się oporowi wybranej taśmy. Nie dysponujesz specjalistycznym wyposażeniem? Masz go przecież na wyciągnięcie ręki! Do treningu fitness potrzebujesz jedynie drzwi i klamki.

To świetna propozycja i dla profesjonalistów, i dla początkujących – grunt to dobór gumy o odpowiednim oporze, by móc regulować trudność wybranego treningu. Pomysłów i możliwości jest co niemiara!

Zdjęcia: materiały od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak nie popaść w treningową rutynę?
Jak nie popaść w treningową rutynę?
Zdarza Ci się, że odkładasz trening na kolejny dzień, bo męczy Cię rutyna ćwiczeń? Sprawdź, w jaki sposób jej uniknąć!
Zalety zbilansowanej diety
Zalety zbilansowanej diety
Zbilansowana dieta bezpośrednio wpływa na dobre samopoczucie oraz stan zdrowia. Poznaj więc, jakie jeszcze korzyści płyną z jej stosowania oraz dowiedz się, jak dokładnie powinna ona wyglądać.
10 najlepszych treningów tabata z Moniką Kołakowską
10 najlepszych treningów tabata z Moniką Kołakowską
Poznaj najbardziej efektywne zestawy ćwiczeń od popularnej trenerki!
Ostatnie wpisy