Polecamy
Gumy do ćwiczeń – trenuj w domowym zaciszu
Sportowa modaSprzęt i akcesoria

Gumy do ćwiczeń – trenuj w domowym zaciszu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

I TY możesz ćwiczyć jak profesjonalista. Tak, na dodatek bez opuszczania domowego zacisza. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Solidny sprzęt sportowy, w tym guma do ćwiczeń, jest w zasięgu ręki. Na dobry początek uzbrój się w motywację i zobacz, w jaki sposób mogą one wesprzeć Twoje zdrowie, sprawność fizyczną i wydolność.

Co różni gumy oporowe?

Co czeka Cię, gdy w Twoje ręce trafią gumy oporowe? Z pewnością niemałe zaskoczenie. Nie daj się zwieść atrakcyjnym kolorom, to nie zabawka, ale szeroko używany sprzęt sportowy. Element różnorakich odcieni owszem, ma swój niezaprzeczalny walor estetyczny, ale wprowadzono go przede wszystkim dla rozróżnienia oporu poszczególnych „gum”. I tak, w najpopularniejszym zestawie proponowanym przez sklep Hurtel znajdziesz:

  • taśmę różową – o oporze 8-14,5 kg
  • taśmę szarą – o oporze 13,5-22,5 kg
  • taśmę czarną – o oporze 20,5-31,5 kg

Taśmy do ćwiczeń – jaki materiał wybrać?

Choć przyjemne w dotyku taśmy z tkaniny przebojem wdarły się do domowych i profesjonalnych siłowni, to nie możemy zapominać o innych materiałach wykończenia. Gumy z tworzywa sztucznego dają ćwiczącemu możliwość treningu z następującym obciążeniem.

  • żółta taśma – opór 1,3 – 2,7 kg
  • czerwona taśma – opór 4,5 – 5,5 kg
  • niebieska taśma – opór 6,8 – 9 kg

Trening wytrzymałościowy bez opuszczania domu

Wiesz już czym różnią się taśmy oporowe, czas na meritum. Jak ich używać? Ze względu na prostotę zastosowania i niewielkie wymiary, nadają się one również dla mniej wprawionych osób, także ćwiczących głównie w „czterech ścianach”. Ich zadaniem jest przede wszystkim zmuszenie mięśni do jeszcze bardziej intensywnej pracy, a co za tym idzie: sprawienie, by Twój domowy trening był bardziej wydajny – bez względu na partię ciała. Możesz zamocować je np. na klamce, a drugi koniec owinąć wokół kostki. Teraz wystarczy, że będziesz unosić nogę, przeciwstawiając się oporowi wybranej taśmy. Nie dysponujesz specjalistycznym wyposażeniem? Masz go przecież na wyciągnięcie ręki! Do treningu fitness potrzebujesz jedynie drzwi i klamki.

To świetna propozycja i dla profesjonalistów, i dla początkujących – grunt to dobór gumy o odpowiednim oporze, by móc regulować trudność wybranego treningu. Pomysłów i możliwości jest co niemiara!

Zdjęcia: materiały od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kawior – rodzaje, właściwości i zastosowanie
Kawior – rodzaje, właściwości i zastosowanie
Kawior należy do grona produktów spożywczych uważanych za luksusowe, pomimo że obecnie jest znacznie lepiej dostępny niż kiedyś.
Jak prawidłowo dobrać kondensatory do swojego projektu elektronicznego?
Jak prawidłowo dobrać kondensatory do swojego projektu elektronicznego?
Przekonaj się, jak perfekcyjnie dobrana kondensacja może usprawnić działanie Twojego projektu elektronicznego. Poznaj kluczowe czynniki, które wpływają na wybór odpowiednich kondensatorów.
Taneczne ćwiczenia z Katią Pryce – sposób na płaski brzuch i dobrą zabawę!
Taneczne ćwiczenia z Katią Pryce – sposób na płaski brzuch i dobrą zabawę!
Jeśli poszukiwanie efektywnego sposobu na spalenie zbędnych kalorii spędza nam sen z powiek, warto skierować uwagę ku najnowszej propozycji popularnego […]
Ostatnie wpisy