Polecamy
Pierwszy skok ze spadochronem. Co warto o nim wiedzieć?
Wasze hobby

Pierwszy skok ze spadochronem. Co warto o nim wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skoki spadochronowe to jedna z tych atrakcji, które budzą sporo emocji. Jedni marzą o takiej możliwości, innych przez skorzystaniem z niej powstrzymuje strach. W dzisiejszych czasach skoki spadochronowe są powszechnie dostępne – aby wziąć w nich udział, wystarczy znaleźć organizatora, uiścić opłatę oraz dowiedzieć się, jak przygotować się do pierwszego skoku. Często okazuje się także, że nie ma się czego bać, a skok ze spadochronem staje się jednym z tych niesamowitych przeżyć, które pamiętamy przez całe życie.

Pierwszy skok. Co należy o nim wiedzieć?

Skoki spadochronowe to jedna z najpopularniejszych współczesnych atrakcji z dreszczykiem emocji. Trudno porównać ją do jakiejkolwiek innej aktywności – skoki ze spadochronem zdecydowanie nie mają sobie równych i próżno szukać dla nich alternatywy. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na wzięcie w nich udziału. Niektórzy szczęśliwcy otrzymują swój pierwszy skok w prezencie dla uczczenia ważnej okazji. Bez względu na to, czy decyzja o skoku była w pełni nasza, czy też otrzymaliśmy taką możliwość od bliskiej osoby, warto dowiedzieć się, z czym już wkrótce będziemy mieli do czynienia.

Komercyjne skoki spadochronowe odbywają się w tandemie. W praktyce oznacza to, że w czasie skoku jesteśmy przypięci do instruktora, który odpowiada za nasze bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg skoku. Nie ma więc powodów do obaw, nie musimy także brać udziału w specjalistycznym kursie przygotowawczym. Skoki ze spadochronem w Bielsko-Białej w tandemie są przeznaczone dla wszystkich chętnych. Co ciekawe, mogą je odbywać także dzieci od 12. roku życia za pisemną zgodą rodziców.

Fot.: elements.envato.com / alexdov2

Decydując się na sok w tandemie, wszystko co potrzebne do jego zrealizowania otrzymujemy w cenie. Jedyne, co musimy zrobić we własnym zakresie, to pojawić się w umówionym miejscu i porze oraz odbyć kilkuminutowe szkolenie przygotowujące do skoku. Następnie pozostaje cieszyć się przeżyciami, które już na zawsze pozostaną w naszej pamięci!

Etapy skoku w tandemie krok po kroku

Przebieg całej atrakcji możemy podzielić na kilka etapów. Po wykupieniu skoku i pojawieniu się we wskazanym przez organizatora miejscu, spotykamy się z instruktorem. Jego zadaniem jest przeprowadzenie krótkiego szkolenia przygotowującego do skoku. Następnie wsiadamy na pokład samolotu, który wzniesie nas na odpowiednią wysokość – w tym momencie możemy podziwiać piękne widoki, które będą jeszcze wspanialsze na zewnątrz. Etap trzeci polega na przyjęciu odpowiedniej pozycji i opuszczeniu pokładu samolotu. Skoki najczęściej odbywają się z wysokości 4000 m.

Pierwszy etap po opuszczeniu pokładu samolotu to etap swobodnego spadania, gdyż spadochron jest otwierany dopiero na pułapie 1800 m. Po otwarciu spadochronu, przychodzi pora na podziwianie pięknych widoków – tę szczególnie atrakcyjne zapewniają skoki ze spadochronem w Bielsko-Białej, gdyż odbywają się w przepięknych okolicach Beskidu Śląskiego. Ostatni etap to natomiast lądowanie, które kończy przygodę ze skokiem, ale nie na zawsze! Większość osób, które odbyło swój pierwszy skok, prędzej czy później decyduje się bowiem na kolejny i kolejny… Jest to bowiem jedno z tych przeżyć, do których wraca się z prawdziwą przyjemnością!

Artykuł powstał we współpracy z zespołem Tandemy.pl organizującym skoki ze spadochronem Bielsko-Biała.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Beach Body – trening całego ciała bez powtarzania (Paula Piotrzkowska)
Beach Body – trening całego ciała bez powtarzania (Paula Piotrzkowska)
Wczesna wiosna to doskonały okres, aby wypracować idealną figurę na plażę. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na szybkie wymodelowanie sylwetki jest […]
Damski strój do tenisa – czuj się wygodnie, wyglądaj modnie!
Damski strój do tenisa – czuj się wygodnie, wyglądaj modnie!
Prawidłowo dopasowany strój oraz odpowiednio dobrane obuwie pomoże poprawić komfort gry, ułatwi pracę organizmu w czasie wysiłku, ale także zwiększy pewność siebie na korcie!
Kobiety polskiego sportu — najbardziej wpływowe
Kobiety polskiego sportu — najbardziej wpływowe
Z kraju nad Wisłą pochodzi wiele uznanych na arenie międzynarodowej sportsmenek i nie tylko.
Ostatnie wpisy