Polecamy
Wyścig z czasem, czyli jak schudnąć do Sylwestra
Trenuj z nami

Wyścig z czasem, czyli jak schudnąć do Sylwestra

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, gdzie i z kim spędzamy noc sylwestrową, każdorazowo zależy nam na tym, by witając Nowy Rok zaprezentować się z jak najlepszej strony i móc oczarować wszystkich nienaganną sylwetką. Pech chciał, że Sylwester wypada niespełna tydzień po Świętach, kiedy to niezmiernie łatwo o nadprogramowe kilogramy. Ten problem co roku dotyka wiele z nas, dlatego pomiędzy świąteczną rozpustą a huczną zabawą warto postawić na aktywność fizyczną!

Jak ćwiczyć przed Sylwestrem?

Jeśli chodzi o skuteczność ćwiczeń, wyklarowały się trzy szkoły. Jedni są zdania, że w kontekście odchudzania bezkonkurencyjny jest trening cardio, drudzy przekonują, że nic nie zastąpi właściwie wykonywanych ćwiczeń z obciążeniem. Znaczna część ekspertów skłania się jednak ku trzeciej opcji, a mianowicie połączeniu tych dwóch rodzajów aktywności w kompleksowy trening.

Spokojnie – ćwiczenia siłowe wcale nie są równoznaczne z natychmiastowym nabyciem „sylwetki kulturysty”, stanowiącej jeden z kobiecych koszmarów. Nie każdemu jest po drodze z dźwiganiem sztangi, w związku z czym dużo przyjemniejsze (a w efekcie bardziej skuteczne) mogą być aktywności bez użycia ciężarów.

Skakanka i rower – przepis na smukłą sylwetkę

Po Świętach Bożego Narodzenia chodzi nam zwłaszcza o spalenie zbędnych kalorii oraz wyszczuplenie talii i bioder, by jak najkorzystniej wypaść podczas sylwestrowego party. W tym celu najlepiej sięgnąć po doskonale znany z czasów dzieciństwa przyrząd, a więc skakankę. Ze skrupulatnych obliczeń wynika, że na przestrzeni godziny, przy intensywności sięgającej 120 podskoków na godzinę, będziemy w stanie spalić nawet od 667 do 990 kalorii! Tak korzystna statystyka z pewnością daje do myślenia i stawia skakankę na pierwszym miejscu listy najbardziej efektywnych ćwiczeń.

Pożądane efekty przeniosą też często spotykane w treningach interwałowych sprinty. Szacuje się, że podczas takiej aktywności spalimy od 639 do 946 kalorii na godzinę. Sprinty w połączeniu z lżejszymi ćwiczeniami niosą również inne korzyści, jak chociażby poprawa wytrzymałości układu sercowo-naczyniowego.

Bardzo skuteczna okazuje się także jazda na rowerze tradycyjnym lub stacjonarnym. Po takiej formie wysiłku będziemy lżejsi o 568 do nawet 841 kalorii, a regularne treningi kolarskie – poza redukcją tkanki tłuszczowej – zaowocują mocnymi kolanami oraz ścięgnami, a przy okazji dostarczą mnóstwo satysfakcji!

Świąteczne potrawy już zjedzone czy zostało jeszcze kilka kawałków serniczka? 😉🥧 Każdy z nas w ostatnich dniach z…

Opublikowany przez Galen Rehabilitacja Piątek, 27 grudnia 2019

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co może obejmować ubezpieczenie turystyczne?
Co może obejmować ubezpieczenie turystyczne?
Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie turystyczne i dlaczego warto się na nie zdecydować?
Beach Body – trening całego ciała bez powtarzania (Paula Piotrzkowska)
Beach Body – trening całego ciała bez powtarzania (Paula Piotrzkowska)
Wczesna wiosna to doskonały okres, aby wypracować idealną figurę na plażę. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na szybkie wymodelowanie sylwetki jest […]
Turbo trening interwałowy na stojąco z Moniką Kołakowską (Nowa Ja w 30 dni)
Turbo trening interwałowy na stojąco z Moniką Kołakowską (Nowa Ja w 30 dni)
„Nowa ja w 30 dni” to opracowany przez popularną trenerkę Monikę Kołakowską zestaw intensywnych treningów, dzięki którym można spalić każdorazowo […]
Ostatnie wpisy