Polecamy
Wyścig z czasem, czyli jak schudnąć do Sylwestra
Trenuj z nami

Wyścig z czasem, czyli jak schudnąć do Sylwestra

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, gdzie i z kim spędzamy noc sylwestrową, każdorazowo zależy nam na tym, by witając Nowy Rok zaprezentować się z jak najlepszej strony i móc oczarować wszystkich nienaganną sylwetką. Pech chciał, że Sylwester wypada niespełna tydzień po Świętach, kiedy to niezmiernie łatwo o nadprogramowe kilogramy. Ten problem co roku dotyka wiele z nas, dlatego pomiędzy świąteczną rozpustą a huczną zabawą warto postawić na aktywność fizyczną!

Jak ćwiczyć przed Sylwestrem?

Jeśli chodzi o skuteczność ćwiczeń, wyklarowały się trzy szkoły. Jedni są zdania, że w kontekście odchudzania bezkonkurencyjny jest trening cardio, drudzy przekonują, że nic nie zastąpi właściwie wykonywanych ćwiczeń z obciążeniem. Znaczna część ekspertów skłania się jednak ku trzeciej opcji, a mianowicie połączeniu tych dwóch rodzajów aktywności w kompleksowy trening.

Spokojnie – ćwiczenia siłowe wcale nie są równoznaczne z natychmiastowym nabyciem „sylwetki kulturysty”, stanowiącej jeden z kobiecych koszmarów. Nie każdemu jest po drodze z dźwiganiem sztangi, w związku z czym dużo przyjemniejsze (a w efekcie bardziej skuteczne) mogą być aktywności bez użycia ciężarów.

Skakanka i rower – przepis na smukłą sylwetkę

Po Świętach Bożego Narodzenia chodzi nam zwłaszcza o spalenie zbędnych kalorii oraz wyszczuplenie talii i bioder, by jak najkorzystniej wypaść podczas sylwestrowego party. W tym celu najlepiej sięgnąć po doskonale znany z czasów dzieciństwa przyrząd, a więc skakankę. Ze skrupulatnych obliczeń wynika, że na przestrzeni godziny, przy intensywności sięgającej 120 podskoków na godzinę, będziemy w stanie spalić nawet od 667 do 990 kalorii! Tak korzystna statystyka z pewnością daje do myślenia i stawia skakankę na pierwszym miejscu listy najbardziej efektywnych ćwiczeń.

Pożądane efekty przeniosą też często spotykane w treningach interwałowych sprinty. Szacuje się, że podczas takiej aktywności spalimy od 639 do 946 kalorii na godzinę. Sprinty w połączeniu z lżejszymi ćwiczeniami niosą również inne korzyści, jak chociażby poprawa wytrzymałości układu sercowo-naczyniowego.

Bardzo skuteczna okazuje się także jazda na rowerze tradycyjnym lub stacjonarnym. Po takiej formie wysiłku będziemy lżejsi o 568 do nawet 841 kalorii, a regularne treningi kolarskie – poza redukcją tkanki tłuszczowej – zaowocują mocnymi kolanami oraz ścięgnami, a przy okazji dostarczą mnóstwo satysfakcji!

Świąteczne potrawy już zjedzone czy zostało jeszcze kilka kawałków serniczka? 😉🥧 Każdy z nas w ostatnich dniach z…

Opublikowany przez Galen Rehabilitacja Piątek, 27 grudnia 2019

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Balet dla dorosłych – jak to wygląda w praktyce?
Balet dla dorosłych – jak to wygląda w praktyce?
Marzysz o tym, aby poznać tajniki baletu, jednak myślisz, że takie zajęcia organizowane są wyłącznie dla dzieci? Sprawdź, co możesz zyskać uczestnicząc w kursie baletowym dla dorosłych!
5 popularnych mitów dotyczących treningu tabata
5 popularnych mitów dotyczących treningu tabata
Tabata jest trwającym kilka minut treningiem, który łączy w sobie ćwiczenia aerobowe oraz interwałowe. W ostatnim czasie mocno zyskał na popularności, ale równocześnie narosło wokół niego wiele mitów. Obalamy je wszystkie!
Jak wybrać odpowiednie tabletki z peptydami dla swoich potrzeb?
Jak wybrać odpowiednie tabletki z peptydami dla swoich potrzeb?
Odkryj kluczowe kryteria selekcji w trakcie wyboru tabletek z peptydami. Dowiedz się, jakie peptydy są najlepsze dla Twojego ciała i jak mogą wpłynąć na Twoje zdrowie i samopoczucie.
Ostatnie wpisy