Artykuł sponsorowany
Nie masz w sobie motywacji, aby zacząć regularnie trenować? Boisz się, że nie posiadasz wystarczającej wiedzy, by móc bezpiecznie uprawiać sport? Jeżeli tak, dobrym rozwiązaniem będą dla Ciebie ćwiczenia z trenerem personalnym.
Aktywność fizyczna pod okiem profesjonalnego trenera staje się coraz bardziej popularna. Instruktor może być znakomitą motywacją do regularnego trenowania. Przygotuje specjalny plan treningowy dopasowany do możliwości oraz oczekiwań ćwiczącego oraz stale monitoruje postępy i wdraża nowe ćwiczenia mające na celu rozwój fizyczny. Długość samego treningu jest różna, ale najczęściej trwa on od 30 do 90 minut.
Poza wspomnianą wyżej motywacją, trener personalny będzie czuwał nad tym, abyś prawidłowo wykonywała ćwiczenia i tym samym uniknęła kontuzji. Dlatego tak ważne jest, żebyś wybrała osobę z udokumentowanym doświadczeniem, która doskonale zna anatomię oraz fizjologię.
Taka forma treningu daje też możliwość różnorodnej aktywności. Trener powinien urozmaicać Ci zajęcia w taki sposób, aby każdorazowo budować inną partię mięśni. Podczas zajęć jest on skupiony tylko na Tobie i może od razu wprowadzać zmiany, jeżeli widzi, że dane ćwiczenie sprawia Ci ból lub nie jesteś w stanie wykonać czegoś tak, jak powinnaś.
Co ważne, z treningów personalnych mogą korzystać też osoby, które ćwiczą już od wielu lat i chciałaby udoskonalić swoją technikę. W ich przypadku współpraca ze specjalistą także może przynieść wiele korzyści. Zajęcia z trenerem dają ponadto możliwość szczegółowego omówienia konkretnych ćwiczeń, wskazując konkretnie ich cel. Ponadto odbywają się też specjalne zajęcia dla seniorów, kobiet w ciąży oraz tych, którzy chcą nie tyle schudnąć, co poprawić swoją postawę.
Kolejną zaletą jest efektywność. Ćwicząc z trenerem personalnym lepiej wykorzystujesz czas spędzony czy to na siłowni czy w klubie fitness, ponieważ jest on wypełniony zadaniami do wykonania. Nie masz możliwości całkowitego rozluźnienia się, które mogłoby spowodować spadek jakości treningu.
Są trenerzy, którzy zajmują się także dietetyką. Ustalają szczegółowy jadłospis, oparty na aktualnym stanie zdrowia ćwiczącego oraz celu, jaki chce się osiągnąć. Korzystając z takiego rozwiązania unikniesz np. efektu jojo i będziesz mogła liczyć na lepsze efekty samego treningu.
Na koniec warto wspomnieć, że możesz sama ustalić termin oraz czas trwania treningu. Często też trenerzy decydują się na zajęcia np. w plenerze (biegi po parku, trening na siłowni zewnętrznej), aby jeszcze bardziej urozmaicić ćwiczenia.
Istnieje szereg dyscyplin, które warto ćwiczyć z instruktorem. Jednym z nich jest trening personalny EMS. To nowoczesna forma aktywności, która ma na celu pobudzenie partii mięśni poprzez ich elektrostymulację. EMS polega na wykonywaniu ćwiczeń obciążających w specjalnym kombinezonie z elektrodami. Ta forma treningu skierowana jest do osób, którym zależy na szybkich efektach oraz tych, którzy nie mają czasu na dłuższą aktywność fizyczną. Jeśli interesuje Cię trening personalny EMS, Poznań to miasto, w którym znajdziesz wielu specjalistów zajmujących się prowadzeniem tego rodzaju zajęć.
Z trenerem personalnym warto uprawiać również:
• fitness,
• kulturystykę,
• jogę,
• pilates.
Mimo że trening z trenerem personalnym może być droższy niż np. zajęcia grupowe, warto w niego inwestować. Dzięki temu zyskujesz pewność, że prawidłowo wykonujesz ćwiczenia oraz masz motywację do stałego wzmacniania kondycji oraz utrzymania szczupłej sylwetki.
Zdjęcie wyróżniające: MEON EMS
Z trenerem robota idzie łatwiej i sie nie bładzi. Sama próbowałam wielokrotnie zaczac pracowac nad soba ale odpuszczałam. Trener przede wszystki dostosuje intensywnosc treningów i ich formę do kazdego indywidualnie. Mój zaczął od wysłania mnie na badania. Tak sie złożylo ze w diagnostyce zrobili promke na badania fit&active wiec pobrałam voucher w duzo nizszej cenie. Morfologia, mocz czy glukoza pokażą ewentualne niedobory, a on na tej podstawie zbuduje dla mnie diete spójna z planowana aktywnoscia sportowa