Polecamy
Praca i pasja w jednym! Jak zostać instruktorką zumby?
Zumba

Praca i pasja w jednym! Jak zostać instruktorką zumby?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zaliczenie kursu, zdobycie kwalifikacji, doświadczenia oraz odpowiednie poczucie rytmu to podstawowe wymagania do wykonywania zawodu instruktora zumby.

Zajęcia zumby stały się jednym z najpopularniejszych trendów w branży fitness na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nie dziwi więc wzrost zainteresowania nie tylko uczestnictwem w treningu, ale także prowadzeniem go. Decydując się na rozpoczęcie kursu i zdobycie niezbędnych kwalifikacji, warto zebrać potrzebne doświadczenie i samemu uczestniczyć w kilku różnych typach zajęć zumby. Przydadzą się także rozwinięte umiejętności miękkie, dobry kontakt z ludźmi, radosne nastawienie do pracy i pomysł na realizację siebie poprzez zumbę. Oferta kursów stacjonarnych i internetowych, zapewniająca licencję instruktora fitness jest bardzo szeroka, dlatego przed rozpoczęciem szkolenia należy dokładnie przejrzeć wszystkie ogłoszenia, zapoznać się z opiniami uczestników i poczytać ogólne recenzje.

Kurs instruktora zumby

Standardowe szkolenie na instruktora zumby powinno trwać około 2 dni. W ofercie różnych szkół można znaleźć kursy zajmujące jedynie kilka godzin, jednak w tym czasie nie da się swobodnie przyswoić całej wiedzy potrzebnej do nauki tańca innych osób. W ramach szkolenia uczestnik powinien otrzymać kompleksową wiedzę z zakresu techniki wykonywania ćwiczeń, historii sportu, sposobów realizacji treningu, przykładowych układów oraz umiejętności wykorzystywania profesjonalnych sportowych przyrządów podczas zajęć zumby.

Istotnym aspektem kursu jest też postać osoby prowadzącej. Warto zapoznać się z kwalifikacjami instruktora, po to, aby czerpać naukę od profesjonalnego nauczyciela zumby, a nie tradycyjnego prowadzącego fitness, którego wiedza o zumbie jest znacznie mniejsza. Dwudniowy kurs kończy się egzaminem kwalifikacyjnym oraz uzyskaniem tytułu Licencjonowanego Instruktora Zumby. Koszt szkoleń instruktorskich waha się od kilkuset złotych do nawet 1500 złotych. Wybierając konkretny kurs, warto zwrócić uwagę na dostępność materiałów szkoleniowych, możliwość indywidualnej konsultacji czy warunki techniczne panujące na sali treningowej.

Zumba Instructor Network

Po zakończeniu licencjonowanego kursu instruktor zumby ma możliwość zarejestrowania się na specjalnej stronie gromadzącej trenerów z całego świata. Dzięki wykupieniu miesięcznego członkostwa uzyskuje się dostęp do profesjonalnych układów tanecznych oraz specjalnie ułożonych playlist muzycznych, zmieniających się każdego miesiąca. Dodatkowo licencja wykupiona w ZIN po 6 miesiącach aktywności zostaje przyznana na stałe.

Certyfikat przynależności do Zumba Instructor Network to jedno z narzędzi do podnoszenia kwalifikacji prestiżu instruktora, nie tylko w krajowym środowisku fitness, ale także podczas międzynarodowych wydarzeń. Platforma umożliwia także kontakt z innymi zarejestrowanymi użytkownikami, co pozwala na poszerzenie znajomości, wymianę doświadczeń i możliwości zagranicznej współpracy.

Dodatkowa zaleta ZIN-u to także wsparcie marketingowe, które można uzyskać na popularnej stronie. Każdy z instruktorów tworzy swój spersonalizowany profil, plakaty reklamowe oraz kampanie marketingowe, które są publikowane na platformie. Sam autor ma także możliwość tworzenia materiałów reklamowych z logo platformy, której renoma podnosi prestiż i rozpoznawalność wśród potencjalnych klientów.

Dance. Lead. Inspire. Our♀️instructor squad does it ALL. Get a sneak peak of #ZIN92 leading lady @ecemozcanzes who is truly a woman making MOVES!

#ZIN92 #womenmakingmoves

Opublikowany przez Zumba Instructor Network – ZIN Środa, 31 marca 2021

Własne zajęcia zumby

Po zakończeniu kursu i uzyskaniu niezbędnych kwalifikacji instruktor może rozpocząć prowadzenie zajęć zumby. Absolwent szkolenia ma możliwość zatrudnienia się w szkole fitness i tam prowadzić zajęcia jako jeden z licznych pracowników lub samodzielnie rozpocząć swoją działalność gospodarczą i stworzyć sportową placówkę od podstaw. W przypadku nieco mniejszego budżetu istnieje także opcja wynajęcia niewielkiej sali gimnastycznej z lustrami i profesjonalnym nagłośnieniem, w której będzie można rozpocząć swoją karierę instruktorską. Koszt najmu tego typu obiektu powinien zamknąć się w kilkuset złotych, więc przy regularnym prowadzeniu zajęć zumby dla kilkunastoosobowej grupy powinien się szybko zwrócić. Zakładając, że za wynajem sali instruktor zapłaci miesięcznie około 400 złotych, a 30-dniowy karnet dla jednego uczestnika będzie kosztować około 100 złotych, to można z łatwością obliczyć, że przy około 15-osobowej grupie koszty zwracają się kilkukrotnie.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Patrycja 30.01.2023

    Witam. Chciałabym się zapytać o szkolenie na instruktora zumby. Jak to wyglada cenowo i jaki jest czas trwania szkolenia? Z góry dziękuje za odpowiedz

Rekomendowane
Szybki trening dla zabieganych z Martą Hennig (Codziennie Fit)
Szybki trening dla zabieganych z Martą Hennig (Codziennie Fit)
Zdarza się, że w natłoku naszych codziennych obowiązków nie potrafimy znaleźć odpowiedniego momentu na aktywność fizyczną. W takiej sytuacji warto […]
Jak ćwiczyć silną wolę, aby zrealizować plany treningowe?
Jak ćwiczyć silną wolę, aby zrealizować plany treningowe?
Często podejmujesz wyzwania, z których szybko rezygnujesz? Najwyższy czas, aby popracować nad silną wolą. Podpowiadamy, jak to zrobić!
Jakie akcesoria są niezbędne podczas wiosłowania na desce SUP?
Jakie akcesoria są niezbędne podczas wiosłowania na desce SUP?
W tym artykule przedstawiamy zestaw niezbędnych elementów, które powinny znaleźć się w ekwipunku każdego miłośnika wiosłowania na desce SUP.
Ostatnie wpisy