Polecamy
Sztuka przetrwania to już nie tylko domena mężczyzn. Jak wyglądają kobiece wyjazdy survivalowe?
Wasze hobby

Sztuka przetrwania to już nie tylko domena mężczyzn. Jak wyglądają kobiece wyjazdy survivalowe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chociaż można się oczywiście z tym stwierdzeniem kłócić, to jednak różnego rodzaju wyjazdy survivalowe w dalszym ciągu są postrzegane jako domena mężczyzn. Jak się okazuje, sztuka przetrwania nie jest obca również płci pięknej, której przedstawicielki coraz chętniej biorą udział w wymagających wyprawach.

Survival – sztuka również dla kobiet!

W ostatnich latach różnica pomiędzy liczbą mężczyzn, a kobiet na wyjazdach survivalowych zaczęła się coraz bardziej zacierać. Dość powiedzieć, że na ten moment udział płci pięknej w szkoleniach z zakresu technik przetrwania szacuje się na… około 30 procent. Trzeba przyznać, że jest to liczba, która zdecydowanie może robić wrażenie – tym bardziej, że ta tendencja zdaje się nieustannie wzrastać. Popularne przez lata przekonanie, jakoby survival stanowił sztukę przede wszystkim dla mężczyzn można zatem śmiało włożyć  między bajki.

Czego nauczysz się w szkole przetrwania?

Wyjazdy survivalowe dla kobiet mają na celu przygotowanie uczestniczek do radzenia sobie w sytuacjach skrajnych w działalności outdoorowej. Panie po zakończonym szkoleniu w teorii są gotowe, żeby zmierzyć się z zaskakującymi i niekomfortowymi wydarzeniami, które mogą czyhać na nie w życiu codziennym. Mowa przede wszystkim o podejmowaniu dobrych wyborów w niebezpiecznych sytuacjach takich jak wypadek drogowy, zacięcie w windzie, a nawet… konieczność spędzenia nocy w górach w trakcie zamieci śnieżnej

Na wyjeździe survivalowym z pewnością nie zabraknie również nauki technik przetrwania, jak choćby pozyskiwanie ognia pomimo niekorzystnych warunków, wybór miejsca do pozyskania wody, przygotowanie wody do spożycia, przygotowanie schronienia czy metody sygnalizacji ratunkowej w dzień i w nocy. W dużym skrócie – takie szkolenie wyposaży Cię w wiedzę oraz umiejętności, dzięki którym poradzisz sobie w najtrudniejszych warunkach i odnajdziesz zupełnie nową pewność siebie.

Survival – nie tylko nauka!

Wyjazd survivalowy to wbrew pozorom nie tylko ciężka praca i nauka, ale również doskonały sposób na ucieczkę od miejskiego zgiełku oraz wyciszenie się na łonie natury. Podczas weekendowego szkolenia będziesz mogła nareszcie zapomnieć o wysokich budynkach czy dźwięku wiecznie pędzących samochodów – cisza i spokój to aspekty survivalu, które doceni każda zapracowana na co dzień osoba. Warto zaznaczyć, że wyjazdy odbywają się o każdej porze roku, niezależnie od warunków atmosferycznych, wobec czego można śmiało wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie czas w roku.

Survival – jak się przygotować?

Wydawać by się mogło, że przed wyjazdem survivalowym czekają Cię ogromne zakupy, na które wydasz prawdziwy majątek. Nic bardziej mylnego! Organizatorzy szkoleń w zakresie sztuki przetrwania zazwyczaj zapewniają całe niezbędne wyposażenie, takie jak śpiwory, karimaty, kubki, krzesła czy sztućce. Do Ciebie należy więc jedynie zadbanie o właściwy i komfortowy ubiór – o tym, jakie rzeczy zabrać, z pewnością zostaniesz poinformowana przy okazji rejestracji na wyjazd.

zdj. główne: Joshua Sukoff/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mocna „słaba płeć” – o kobietach, które zmieniły oblicze światowych biegów
Mocna „słaba płeć” – o kobietach, które zmieniły oblicze światowych biegów
Słaba płeć? Nic bardziej mylnego – o dokonaniach sportowych tych kobiet może pomarzyć niejeden mężczyzna!
Jak technologia noktowizyjna zmienia doświadczenie polowania nocnego
Jak technologia noktowizyjna zmienia doświadczenie polowania nocnego
Dowiedz się, jak technologia noktowizyjna rewolucjonizuje polowanie nocne, podnosząc bezpieczeństwo i skuteczność. Zrozum, jak to wpływa na doświadczenie każdego łowcy.
Wybór właściwego sprzętu elektrycznego – praktyczne porady i wskazówki
Wybór właściwego sprzętu elektrycznego – praktyczne porady i wskazówki
Praktyczny poradnik dla instalatorów dotyczący wyboru odpowiednich produktów elektrycznych. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, jakie są różnice pomiędzy produktami i jakie rozwiązania będą najlepsze dla Twoich klientów.
Ostatnie wpisy