Polecamy
Trening dolnych partii brzucha – jak to robią gwiazdy i trenerki fitness?
FitnessTrenuj z nami

Trening dolnych partii brzucha – jak to robią gwiazdy i trenerki fitness?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas układania planu treningowego zależy nam na tym, by był on jak najbardziej wartościowy. Ćwiczenia na dolne partie brzucha nie należą wprawdzie do najpopularniejszych, aczkolwiek stanowią nieodłączną część dobrego treningu. Jakie ich rodzaje proponują czołowe gwiazdy oraz trenerki fitness?

Trening brzucha zazwyczaj kojarzy się przede wszystkim z wykonywaniem brzuszków. Niestety, w przypadku dolnych partii mięśniowych to klasyczne ćwiczenie na niewiele się zdaje. Istnieje jednak mnóstwo innych sposobów, by je uaktywnić i to w dodatku bez konieczności zakupywania kosztownego sprzętu! Przydatne okażą się hantle, piłki gimnastyczna lub drążek, ale poza nimi do wykonania efektywnego treningu na dolne partie brzucha potrzebujemy wyłącznie odrobiny miejsca i motywacji. Sprawdźmy więc, jak z ćwiczeniami ABS radzą sobie znane postaci ze świata fitness.

Miłośniczki treningów z YouTube’a niewątpliwie powinny zajrzeć na oficjalny kanał prowadzony przez Monikę Kołakowską. Trenerka regularnie zamieszcza filmy przedstawiające treningi na brzuch oraz boczki, ćwiczenia modelujące pośladki czy różnorodne tabaty. Kanał Kołakowskiej to prawdziwa skarbnica wiedzy, jeśli chodzi o aktywność fizyczną – w sumie znajdziemy tam ponad 100 ćwiczeń!

W takim zestawieniu nie można pominąć najpopularniejszej polskiej trenerki fitness Ewy Chodakowskiej. Jej zdaniem najskuteczniejsze są zestawy składające się z krótkich, ale powtarzających się cyklicznie ćwiczeń, wykonywanych w zmiennym tempie i z dużą intensywnością, takich jak deska czy unoszenie bioder bokiem lub na plecach. Popularna „Choda” wychodzi z założenia, że mięśnie brzucha to podstawa, wobec czego powinno się poświęcić im szczególną uwagę.

Była piosenkarka Mel B proponuje z kolei autorskie, dziesięciominutowe treningi na poszczególne partie ciała, wśród których nie mogło zabraknąć brzucha. Ćwiczenia prezentowane przez byłą gwiazdę kultowego zespołu Spice Girls wzmacniają i rzeźbią mięśnie górnej oraz dolnej części brzucha, mięśnie skośne, poprzeczne, a także mięśnie dolnego odcinka pleców.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zadbaj o silne plecy i brzuch z Halle Berry!
Zadbaj o silne plecy i brzuch z Halle Berry!
Unikanie rutyny stanowi jeden z fundamentów efektywnych a jednocześnie przyjemnych sesji treningowych. Wie o tym Halle Berry, która stale poszukuje […]
Wyścig z czasem, czyli jak schudnąć do Sylwestra
Wyścig z czasem, czyli jak schudnąć do Sylwestra
Pożegnanie świątecznych kilogramów w niespełna tydzień? Brzmi jak nie lada wyzwanie.... Dzięki intensywnym treningom może jednak okazać się dziecinnie proste!
Jak dopasować legginsy do rodzaju treningu?
Jak dopasować legginsy do rodzaju treningu?
Szukasz idealnego stroju do ćwiczeń? Zobacz, jak dobrać idealne legginsy do rodzaju treningu.
Ostatnie wpisy