Polecamy
Jakie efekty dają ćwiczenia pilates?
PilatesTrenuj z nami

Jakie efekty dają ćwiczenia pilates?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Fanki energicznej zumby na samą myśl o pilatesie z pewnością umierają z nudów, wszak ten rodzaj ćwiczeń ma opinię statycznego i spokojnego treningu. Nie daj się jednak zwieść pozorom – potrafi dać wycisk, a jego efekty są spektakularne!

Doskonały wstęp do regularnych treningów

Ze względu na spokojny charakter ćwiczeń, pilates jest idealną propozycją dla osób, które wcześniej nie trenowały regularnie. Jeżeli chcesz wpleść do codziennego harmonogramu dawkę aktywności fizycznej, zależy Ci na tym, aby wysmuklić sylwetkę oraz wzmocnić prawidłową postawę ciała, to pilates będzie doskonałym rozwiązaniem! Nie musisz mieć ponadprzeciętnej kondycji – to właśnie regularne treningu pilatesu pozwolą Ci ją wypracować.

Pilates – ćwiczenia dla każdego

Pilates nie wymaga specjalnych umiejętności. To spokojny trening, który łączy w sobie elementy rozciągania i uelastyczniania mięśni. Wzmocnisz swoją posturę, ale nie musisz przejmować się tym, że Twoje mięśnie nadmiernie się rozbudują. Jeżeli cierpisz na jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne, to koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Specjalista wyrazi opinię co do Twojego stanu zdrowia – jeżeli będzie to konieczne, to zleci badania. W większości przypadków nie ma jednak przeciwwskazań do treningu. Wyjątek mogą stanowić przypadki takie jak wrodzona łamliwość kości, ostre stany zapalne czy niedawne złamania kości. W niektórych sytuacjach pilates jest wręcz zalecany jako sposób rehabilitacji. Ćwiczenia wzmacniające pozwalają wrócić do formy po przebytej kontuzji.

Trening skupienia

Formuła treningu pozwoli Ci odpocząć – fizycznie może i się odrobinę zmęczysz, zwłaszcza jeżeli Twoje ciało nie jest mocne, lecz umysł będzie mógł oderwać się od codziennych trosk. Ćwiczenia wymagają maksymalnego skupienia, stąd tak częste porównania pilatesu do jogi. Regularna aktywność fizyczna, niezależnie od formy, jaką przyjmuje, skutkuje wzmożoną produkcją endorfin – hormonów szczęścia. Trening, nawet w najbardziej ponury dzień, doda Ci sił. Nie szukaj wymówek, tylko zacznij ćwiczyć! Efekty regularnego treningu zobaczysz bardzo szybko. Zanim zacznie się zmieniać Twoje ciało, odczujesz dużą poprawę samopoczucia.

Spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej

Może się wydawać, że pilates to trening spokojny, podczas którego niełatwo o zmęczenie. Jest zupełnie inaczej. Ćwiczenia statyczne doskonale angażują zwłaszcza mięśnie głębokie. Ich aktywacja i wzmacnianie to szansa na przyspieszenie procesu spalania materii w ciągu całego dnia. Każdy wysiłek fizyczny to dodatkowe spalone kalorie. Im więcej kalorii spalisz, tym efektywniej będziesz walczyć z niechcianą tkanką tłuszczową!

Dla jeszcze lepszych efektów statyczny pilates możesz wzmocnić treningiem cardio. Doskonałym pomysłem będzie jogging lub jazda na rowerze. Jeżeli nie czujesz się jeszcze na siłach, aby wykonać tak intensywny trening, to wybierz się na spacer na świeżym powietrzu.

Staranne modelowanie sylwetki

Pilates to przede wszystkim wzmacnianie mięśni. Ćwiczenia pomogą skutecznie wymodelować sylwetkę, a także korzystnie wpłyną na utrzymywanie prawidłowej postawy ciała. Jeżeli przyłożysz się do treningów, to spełnisz swoje marzenia o zgrabnych pośladkach i płaskim brzuchu. Lepsza stabilizacja ciała to kolejny efekt, na który możesz liczyć.

Zadbaj o swoje ciało i umysł!

Jak łatwo się zorientować, solidny trening przynosi wiele korzyści. Pilates pozwoli Ci się zrelaksować i oczyścić głowę z niepotrzebnych myśli. Wzmocnisz mięśnie, wymodelujesz sylwetkę, poprawisz koordynację ruchową, a przy tym schudniesz i pozbędziesz się cellulitu. Treningi pilatesu organizowane są na siłowniach i w klubach fitness. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy Twój stan zdrowia pozwala na regularny trening, to koniecznie skonsultuj się z lekarzem!

Pilates time 😊

Jakie są zalety Pilatesu? 🧘‍♀️🧘‍♂️😊
✳Pilates to fitness całego ciała
✳Pilates można dostosować do wielu poziomów i potrzeb – może to być również bardzo trudne! To nie są tylko „proste” ćwiczenia na macie.
✳Pilates buduje siłę bez efektu „bulk”
✳Pilates zwiększa elastyczność
✳Pilates rozwija siłę „core”
✳Pilates poprawia postawę
✳Pilates zwiększa energię
✳Pilates wspomaga odchudzanie i szczupły wygląd
✳Pilates zwiększa świadomość połączenia ciało – umysł

What are the benefits of Pilates method?🧘‍♀️🧘‍♂️😊

✳Pilates is whole-body fitness
✳Pilates is adaptable to many fitness levels and needs – it may also be very challenging! These are not just „simple” exercises on a mat.
✳Pilates creates strength without bulk
✳Pilates increases flexibility
✳Pilates develops core strength
✳Pilates improves posture
✳Pilates increases energy
✳Pilates promotes weight loss and lean appearance
✳Pilates increases awareness of body – mind connection

.
. #stretching #fitnessmotivation #pilatesgirl #pilates #fitness #expressyourself #pilatesbody #pilateslove #core #pilateslovers #stretchingexercises #yourself #fitspiration #happy #fitnessaddict #believeinyourself #fit #investinyourself #styrke #fitgirl #fitnessgirl #pilatesinstructor #happyfriday #glede #stretchingtime #trening #fitlife #fitnessjourney #challengeyourself

Opublikowany przez Healthy Motion – Twój zdrowy Ruch Czwartek, 11 czerwca 2020

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Joga hormonalna – na czym polega?
Joga hormonalna – na czym polega?
Dowiedz się, jakie korzyści płyną z uprawiania jogi hormonalnej i sprawdź, kto w szczególności powinien zainteresować tego typu zajęciami!
Integracja procesów biznesowych z administracją publiczną dzięki nowoczesnym technologiom cyfrowym
Integracja procesów biznesowych z administracją publiczną dzięki nowoczesnym technologiom cyfrowym
Odkryj, jak nowoczesne technologie cyfrowe mogą zmienić sposób prowadzenia biznesu i współpracy z administracją publiczną. Poznaj praktyki, które mogą sprawić, że Twój biznes będzie bardziej efektywny i zgodny z prawem.
Powrót do formy z treningiem bokserskim. Bądź jak Sandra Kubicka!
Powrót do formy z treningiem bokserskim. Bądź jak Sandra Kubicka!
Powrót do formy po kilkutygodniowym lenistwie to niełatwe wyzwanie, ale na szczęście istnieje mnóstwo sposobów, by odzyskać utraconą kondycję. Nieoceniony […]
Ostatnie wpisy