Polecamy
Sprzęt do pilatesu – z jakimi akcesoriami warto wykonywać ćwiczenia?
PilatesTrenuj z nami

Sprzęt do pilatesu – z jakimi akcesoriami warto wykonywać ćwiczenia?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pilates jest systemem ćwiczeń fizycznych, które mają na celu uelastycznić i rozciągnąć poszczególne mięśnie naszego ciała. Tego typu trening znacząco ułatwiają akcesoria i sprzęt do pilatesu. Poznaj najpopularniejsze z nich!

Pilates stanowi połączenie jogi, baletu oraz ćwiczeń izometrycznych. Skutecznie rzeźbi sylwetkę, wzmacnia kręgosłup, poprawia postawę i pozwala uzyskać świadomość własnego ciała. To aktywność w pełni bezpieczna, którą bez obaw wykonywać mogą kobiety w ciąży czy osoby po kontuzjach. Jakiego rodzaju akcesoria mogą się okazać pomocne podczas treningu pilatesu?

Praktyczne akcesoria do pilatesu

Bez jakich akcesoriów sportowych nie obędzie się żadna miłośniczka pilatesu? Jednym z nich jest specjalna gumowa piłka, która ma za zadanie odciążyć kręgosłup oraz urozmaicić trening. Może się ona również okazać bardzo pomocna podczas wykonywania ćwiczeń na mięśnie klatki piersiowej oraz brzucha.

Piłka Piltes Soft Ball to idealny sposób na urozmaicenie ćwiczeń pilatesu na macie. 🤸‍♂️ Piłkę układa się między nogami,…

Opublikowany przez Sissel Polska Środa, 17 czerwca 2020

Wałki i pasy

Drugi przydatny sprzęt do pilatesu to wałek. Skutecznie wspomaga on stabilizację i koordynację oraz rozszerza zakres ćwiczeń. Dobrze sprawdza się zarówno do treningu, jak i rehabilitacji.

W czasie treningu pilatesu bardzo przydatne mogą okazać się również rozmaite pasy oraz taśmy. Wzmacniają one mięśnie podczas wykonywania ćwiczeń rozciągających i mogą pełnić funkcję obciążenia.

Pilates power ring

Bardzo ciekawym sprzętem do pilatesu jest również pilates power ring (inaczej obręcz). Dobrze sprawdza się ona u osób zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. To znakomita propozycja dla wszystkich kobiet, którym znudziły się tradycyjne treningi, dlatego szukają urozmaicenia. Główną zaletą takiej obręczy jest to, że w krótkim czasie przynosi ona satysfakcjonujące efekty.

Jak wygląda pilates power ring? Jest to niewielkich rozmiarów, stosunkowo cienkie koło składające się z ramy z włókna szklanego, 2 obustronnych pianek oraz uchwytów pokrytych pianką. Obręczy używać można zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Pilates power ring został stworzony po to, aby w jak największym stopniu zaangażować całe ciało i wzmocnić efekty treningu.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat obręczy do pilatesu? Skutecznie rozwija ona mięśnie, kondycję oraz wytrzymałość, urozmaicając poszczególne ćwiczenia – w pozycji stojącej, leżącej, siłowe, izometryczne bądź oporowe. Pilates power ring jest na tyle wytrzymały, że bez obaw napierać można na niego ręką czy nogą. Na skutek tego lekko się ugina, pozwalając pracować nad rozwojem mięśni.

Jak należy używać obręczy pilates power ring?

Pilates power ring pozwala na ćwiczenie przy pomocy zarówno rąk, jak i nóg. Koło można trzymać w dłoniach (wykonując wymachy i wstrząsy), ściskać między kolanami albo kostkami. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby używać go do wykonywania ruchów napierających, pchających lub ciągnących. Pozwala to na kompleksową pracę nad sprawnością całego ciała.

Każde z ćwiczeń może być tu wykonywane w kilku wariantach: prostym, średnim oraz trudnym. Jako że pilates power ring ma kształt koła, pozwala to włożyć w niego rękę lub nogę i realizować najbardziej skomplikowane treningi. Bardzo dobrze sprawdza się także podczas wykonywania ćwiczeń poprawiających równowagę oraz stabilizujących. To znakomite rozwiązanie dla osób powracających do sportu po dłuższej przerwie, np. operacji.

Jakiego rodzaju ćwiczenia można wykonywać z pilates power ring?

Jedno z nich polega na tym, że siadamy na macie z lekko zgiętymi nogami, unosimy obręcz przed siebie i lekko ją zaciskamy, kierując na siebie dłonie, rolujemy kręgosłup kręg po kręgu i stopniowo opuszczamy się na matę. Wracamy do pozycji wyjściowej.

Inne ćwiczenie z pomocą obręczy do pilatesu wygląda w sposób następujący: siadamy na macie i odchylamy się do tyłu w taki sposób, by stopy dotykały maty. Unosimy pilates power ring nad głowę i skręcamy nim w lewą stronę. Docieramy do maksymalnego zakresu, opuszczamy je w bok, po czym unosimy nad głowę. Wykonujemy powtórzenie na drugą stronę.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aqua zumba – taneczne szaleństwo w wodzie
Aqua zumba – taneczne szaleństwo w wodzie
Szukasz treningu, który nie obciąża stawów i nie jest zbyt forsowny? Chcesz się dobrze bawić podczas ćwiczeń? Wypróbuj aqua zumbę!
Na czym polega dieta sokowa?
Na czym polega dieta sokowa?
Dieta i regularne oczyszczanie organizmu to droga do wymarzonej sylwetki. Opowiadamy, czym jest dieta sokowa i dlaczego warto z niej skorzystać!
Modelowanie ciała z pomocą medycyny estetycznej
Modelowanie ciała z pomocą medycyny estetycznej
Modelowanie ciała jest popularną procedurą medycyny estetycznej, której celem jest poprawa wyglądu i kształtu sylwetki.
Ostatnie wpisy