Polecamy
Najlepsze instruktorki pilates na YouTubie – z nimi domowy trening stanie się prawdziwą frajdą!
PilatesTrenuj z nami

Najlepsze instruktorki pilates na YouTubie – z nimi domowy trening stanie się prawdziwą frajdą!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pilates zyskał dużą popularność w trakcie kolejnych lockdownów. Dzięki prostemu treningowi w domowych warunkach można w łatwy sposób utrzymać swoje ciało w doskonałej kondycji. Z czyich materiałów warto skorzystać? 

Ola Żelazo 

Materiały Oli mają na YouTubie dziesiątki tysięcy odtworzeń, a jej kanał obserwuje ponad 220 tysięcy użytkowników. W swoich filmikach Ola pokazuje ćwiczenia dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. Niektóre materiały są przeznaczone nawet dla seniorów. W jej materiałach każdy znajdzie coś dla siebie. Treningi trwają zazwyczaj od 15 minut do około 40 minut. Dodatkowo wśród nagrań trenerki można również znaleźć ćwiczenia jogi czy wzmacniające kręgosłup. Ola jest energetyczną i radosną instruktorką, dlatego jej treningi dodają nie tylko dużo siły fizycznej, ale także rozrywki i radości. 

Kate Mackenzie

Kolejna propozycja niekoniecznie musi dotyczyć zawodniczek mówiących biegle po angielsku. Ćwiczenia amerykańskiej trenerki oparte są na jej kilkunastoletnim doświadczeniu, które pozwala jej na ułożenie planu treningowego dla każdego. Jej autorski kanał eFit30 nieco zatrzymał swoją działalność, gdyż ostatnie nagranie zostało opublikowane ponad rok temu.

Nie zmienia to jednak faktu, że do dyspozycji użytkowników pozostaje kilkadziesiąt różnych sesji treningowych, trwających standardowo około 30 minut. Kate wiele swoich filmów poświęca konkretnym partiom ciała, które za pomocą pilatesu można w szybki sposób rozluźnić i zmniejszyć uczucie bólu. Jedno z tego typu nagrań dotyczące bólu w dolnych partiach kręgosłupa na platformie YouTube ma niemal 350 tysięcy wyświetleń. Aktualną pracę trenerki można śledzić na jej profilu na Instagramie. 

Move with Nicole 

Jedną z bardziej popularnych twórczyń treningów pilates w sieci jest Nicole. Jej profil na YouTubie śledzi niemal 700 tysięcy osób. Instruktorka umieszcza na swoim kanale filmiki dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. Ciekawym rozwiązaniem jest także dopasowanie długości zestawu ćwiczeń.

Profesjonalna trenerka pilatesu tworzy nagrania, które pozwalają na realizację skróconego, kilkunastominutowego treningu lub pełnej, godzinnej sesji wzmacniającej mięśnie całego ciała. Pochodząca z Australii youtuberka ma za sobą karierę tancerki i gimnastyczki, co znacząco wpływa na sposób doboru ćwiczeń oraz ich realizację. Elementy ćwiczeń wykorzystywane w treningu gimnastycznym są także nieodłączną częścią kanału Move with Nicole. 

Iga Majewska 

Ostatnią trenerką pilatesu, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę, jest Iga Majewska. Instruktorka na co dzień pracuje w jednym z warszawskich studiów pilatesu, jednak okazjonalnie umieszcza autorskie zestawy ćwiczeń w internecie. Nagrania z jej udziałem można znaleźć na platformie YouTube, na przykład w ramach specjalnej współpracy z jednym ze znanych magazynów modowych.

Iga prowadzi także interesujący profil na Instagramie, gdzie zrzesza miłośników pilatesu. W swoich materiałach dzieli się nie tylko stworzonymi przez siebie treningami czy codziennym życiem, ale także przybliża filozofię, która stoi za tym sportem. 

Zdj. główne: Junseong Lee/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stosujesz antykoncepcję hormonalną? Sprawdź, czy nie potrzebujesz suplementacji!
Stosujesz antykoncepcję hormonalną? Sprawdź, czy nie potrzebujesz suplementacji!
Czy wiesz, jak powinna wyglądać suplementacja kobiety przyjmującej antykoncepcję hormonalną? Zobacz, na co należy zwrócić uwagę.
Bakteryjne a grzybicze zapalenie pochwy
Bakteryjne a grzybicze zapalenie pochwy
Jak je od siebie odróżnić? Które jest bardziej niebezpieczne i jakie leki trzeba wybrać, aby zwalczyć zapalenie? Dowiedz się więcej, żeby w razie problemu wiedzieć, jak zareagować.
Jak zachować zdrowy styl życia podczas epidemii?
Jak zachować zdrowy styl życia podczas epidemii?
Nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia jest odpowiednia dieta. Dowiedz się, co jeszcze warto robić dla swojego zdrowia i jak koronawirus wpływa na nasze funkcjonowanie.
Ostatnie wpisy