Polecamy
5 najlepszych kanałów na YouTube do trenowania jogi i pilatesu w domu
JogaPilatesTrenuj z nami

5 najlepszych kanałów na YouTube do trenowania jogi i pilatesu w domu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aby móc ćwiczyć jogę, nie trzeba wychodzić z domu. Na YouTubie znaleźć można całe mnóstwo kanałów zawierających różnego rodzaju treningi tego typu. W dzisiejszym wpisie prezentujemy 5 najciekawszych.

PortalYogi

To internetowe studio oferujące dostęp do setek treningów jogi i medytacji na każdym poziomie zaawansowania. Wszystkie dostępne tu sesje zostały opracowane przez certyfikowanych, starannie wyselekcjonowanych, doświadczonych nauczycieli jogi. Każda osoba korzystająca z serwisu otrzymuje dostęp do zamkniętej grupy wsparcia, gdzie uzyskać można odpowiedzi na wszystkie pytania związane z jogą. PortalYogi to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób szukających pomocy w indywidualnej praktyce.

Użytkownik może tu dowolnie zmieniać style jogi oraz tempo praktyki, w zależności od indywidualnych upodobań lub potrzeb. Może on zarówno doskonalić znane sobie asany, jak i uczyć się nowych. Na miłośników jogi czekają tu treningi jogi Iyengara, vinyasa, kundalini, ashtanga, yin, hatha, fit, power, a także pilatesu oraz medytacji. Dostępne są specjalne sesje dla kobiet w ciąży, sportowców oraz dzieci. Łącznie dostępnych jest ponad 300 sesji trwających od 5 minut do 90 minut. Bardzo ciekawą propozycją są także różnego rodzaju jogowe wyzwania, czyli specjalnie opracowane programy, w których nauczyciele prowadzą przez praktykę krok po kroku. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie – od osób początkujących po zaawansowane, którym zależy na przykład na opanowaniu umiejętności robienia szpagatu.

Agata Ucińska

Agata Ucińska prowadzi na YouTubie swój kanał o tej samej nazwie. Jest ona również autorką bloga Poczuj się lepiej, gdzie porusza zagadnienia związane z jogą oraz świadomym stylem życia. Agata szkoliła się w indyjskiej szkole Trimurti Yoga. Ukończyła podyplomowe studia na kierunku Relaksacja i joga na warszawskim AWF.

Uczestniczyła również w trzech edycjach Strala Intensive Training pod czujnym okiem Michaela Taylora oraz Tary Stiles. Agata specjalizuje się w jodze strali, która polega na płynnym przechodzeniu pomiędzy poszczególnymi asanami. Ruch jest tutaj zsynchronizowany z oddechem. Na kanale na YouTubie Agaty znaleźć można kilkadziesiąt różnych praktyk, takich jak joga dla początkujących, joga na szczęśliwy kręgosłup czy joga przed serialem.

Basia Tworek

Basia Tworek jest nauczycielką jogi i psychologiem. Jej pasją jest szukanie połączeń między tym, czego o emocjach i ciele uczą joga i neuropsychologia. Jak podkreśla, pomaga ona odkrywać indywidualną jogową ścieżkę. Jest autorką kanału na YouTubie BasiaTworek.pl. Prowadzi również bloga oraz podcast JOGAPDEJT. Dodatkowo Basia tworzy autorskie programy online do trenowania jogi w domu i organizuje jogowe warsztaty – zarówno stacjonarne, jak i wyjazdowe. Na jej kanale YouTube znaleźć można praktyki, takie jak joga na lepszy humor, joga na dolne plecy czy joga na dobranoc.

Tara Styles

Tara Styles prowadzi jeden z najpopularniejszych kanałów na YouTubie na temat jogi. Subskrybuje ją ponad 330 000 użytkowników. Tara jest twórczynią strala jogi, która skupia się na rozluźnieniu ciała i odzyskaniu kontaktu ze sobą. Na jej kanale znaleźć można dziesiątki ćwiczeń pomagających wsłuchać się w swoje ciało. Dostępne są tu filmiki o różnej długości, stopniach zaawansowania i tematyce. Sprzyjać mogą zarówno odprężeniu się, jak i spaleniu zbędnych kalorii.

Yoga with Adriene

Kolejny niezwykle popularny kanał na YouTubie na temat jogi. Yoga with Adriene subskrybuje bowiem ponad 2 000 000 użytkowników. Poszczególne filmiki różnią się od siebie stopniem zaawansowania i długością. Skupiają się one na zróżnicowanych problemach zdrowotnych. Każdy miłośnik jogi znajdzie tu coś dla siebie.

Zdj. główne: Louise Vildmark/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co leczy hematolog?
Co leczy hematolog?
Co dokładnie leczy hematolog i kiedy należy się do niego zgłosić? Podpowiadamy!
Tajemnice popularności bestsellerów – co sprawia, że niektóre książki stają się hitem?
Tajemnice popularności bestsellerów – co sprawia, że niektóre książki stają się hitem?
Wykryj, jakie czynniki sprawiają, że pewne tytuły literackie zdobywają szczyty popularności. Zrozum związki między marketingiem, treścią i doborem tematów, które przyciągają zainteresowanie czytelników.
Jak wybrać idealny odnowiony laptop do biura?
Jak wybrać idealny odnowiony laptop do biura?
Odkryj, jak dokonać właściwego wyboru odnowionego laptopa do biura, znaleźć urządzenie, które spełni Twoje potrzeby i zapewnienie efektywnej pracy.
Ostatnie wpisy