Polecamy
5 najlepszych kanałów na YouTube do trenowania jogi i pilatesu w domu
JogaPilatesTrenuj z nami

5 najlepszych kanałów na YouTube do trenowania jogi i pilatesu w domu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aby móc ćwiczyć jogę, nie trzeba wychodzić z domu. Na YouTubie znaleźć można całe mnóstwo kanałów zawierających różnego rodzaju treningi tego typu. W dzisiejszym wpisie prezentujemy 5 najciekawszych.

PortalYogi

To internetowe studio oferujące dostęp do setek treningów jogi i medytacji na każdym poziomie zaawansowania. Wszystkie dostępne tu sesje zostały opracowane przez certyfikowanych, starannie wyselekcjonowanych, doświadczonych nauczycieli jogi. Każda osoba korzystająca z serwisu otrzymuje dostęp do zamkniętej grupy wsparcia, gdzie uzyskać można odpowiedzi na wszystkie pytania związane z jogą. PortalYogi to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób szukających pomocy w indywidualnej praktyce.

Użytkownik może tu dowolnie zmieniać style jogi oraz tempo praktyki, w zależności od indywidualnych upodobań lub potrzeb. Może on zarówno doskonalić znane sobie asany, jak i uczyć się nowych. Na miłośników jogi czekają tu treningi jogi Iyengara, vinyasa, kundalini, ashtanga, yin, hatha, fit, power, a także pilatesu oraz medytacji. Dostępne są specjalne sesje dla kobiet w ciąży, sportowców oraz dzieci. Łącznie dostępnych jest ponad 300 sesji trwających od 5 minut do 90 minut. Bardzo ciekawą propozycją są także różnego rodzaju jogowe wyzwania, czyli specjalnie opracowane programy, w których nauczyciele prowadzą przez praktykę krok po kroku. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie – od osób początkujących po zaawansowane, którym zależy na przykład na opanowaniu umiejętności robienia szpagatu.

Agata Ucińska

Agata Ucińska prowadzi na YouTubie swój kanał o tej samej nazwie. Jest ona również autorką bloga Poczuj się lepiej, gdzie porusza zagadnienia związane z jogą oraz świadomym stylem życia. Agata szkoliła się w indyjskiej szkole Trimurti Yoga. Ukończyła podyplomowe studia na kierunku Relaksacja i joga na warszawskim AWF.

Uczestniczyła również w trzech edycjach Strala Intensive Training pod czujnym okiem Michaela Taylora oraz Tary Stiles. Agata specjalizuje się w jodze strali, która polega na płynnym przechodzeniu pomiędzy poszczególnymi asanami. Ruch jest tutaj zsynchronizowany z oddechem. Na kanale na YouTubie Agaty znaleźć można kilkadziesiąt różnych praktyk, takich jak joga dla początkujących, joga na szczęśliwy kręgosłup czy joga przed serialem.

Basia Tworek

Basia Tworek jest nauczycielką jogi i psychologiem. Jej pasją jest szukanie połączeń między tym, czego o emocjach i ciele uczą joga i neuropsychologia. Jak podkreśla, pomaga ona odkrywać indywidualną jogową ścieżkę. Jest autorką kanału na YouTubie BasiaTworek.pl. Prowadzi również bloga oraz podcast JOGAPDEJT. Dodatkowo Basia tworzy autorskie programy online do trenowania jogi w domu i organizuje jogowe warsztaty – zarówno stacjonarne, jak i wyjazdowe. Na jej kanale YouTube znaleźć można praktyki, takie jak joga na lepszy humor, joga na dolne plecy czy joga na dobranoc.

Tara Styles

Tara Styles prowadzi jeden z najpopularniejszych kanałów na YouTubie na temat jogi. Subskrybuje ją ponad 330 000 użytkowników. Tara jest twórczynią strala jogi, która skupia się na rozluźnieniu ciała i odzyskaniu kontaktu ze sobą. Na jej kanale znaleźć można dziesiątki ćwiczeń pomagających wsłuchać się w swoje ciało. Dostępne są tu filmiki o różnej długości, stopniach zaawansowania i tematyce. Sprzyjać mogą zarówno odprężeniu się, jak i spaleniu zbędnych kalorii.

Yoga with Adriene

Kolejny niezwykle popularny kanał na YouTubie na temat jogi. Yoga with Adriene subskrybuje bowiem ponad 2 000 000 użytkowników. Poszczególne filmiki różnią się od siebie stopniem zaawansowania i długością. Skupiają się one na zróżnicowanych problemach zdrowotnych. Każdy miłośnik jogi znajdzie tu coś dla siebie.

Zdj. główne: Louise Vildmark/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ćwiczenia fizyczne naturalnym wsparciem podczas depresji poporodowej
Ćwiczenia fizyczne naturalnym wsparciem podczas depresji poporodowej
Według badań już co 8 kobieta na świecie mierzy się z depresją poporodową! Sprawdź, co warto wiedzieć.
Najlepsze instruktorki pilates na YouTubie – z nimi domowy trening stanie się prawdziwą frajdą!
Najlepsze instruktorki pilates na YouTubie – z nimi domowy trening stanie się prawdziwą frajdą!
Poznaj trenerki, które pomogą Ci wciągnąć się w niesamowity świat pilatesu!
Czy można ćwiczyć w trakcie miesiączki?
Czy można ćwiczyć w trakcie miesiączki?
Dla niektórych kobiet miesiączka jest na tyle stresująca, że na kilka dni w miesiącu przerywają aktywność fizyczną. Czy ćwiczenia w trakcie menstruacji są wskazane?
Ostatnie wpisy