Polecamy
Co powinna zawierać dieta redukcyjna dla kobiet?
DietaZdrowe odżywianie

Co powinna zawierać dieta redukcyjna dla kobiet?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kobiety mają wyjątkowe potrzeby żywieniowe, które mogą być trudne do zaspokojenia przy redukcji kalorii, aby docelowo schudnąć. Upewnij się zatem, czy Twoja dieta obejmuje wszystkie najważniejsze elementy, aby zmniejszyć ryzyko braku korzystnych składników odżywczych.

Węglowodany

Jednym z problemów związanych z dietami niskowęglowodanowymi jest to, że ograniczają one preferowane źródła energii dla organizmu. Jeśli chcesz zmniejszyć ilość kalorii pochodzących z węglowodanów, skup się na zminimalizowaniu spożycia napojów słodzonych cukrem, alkoholi, słodyczy i innych produktów spożywczych z dodatkiem cukru. Jeśli zaś chcesz zmaksymalizować poziom energii, szukaj bogatych w składniki odżywcze źródeł węglowodanów, takich jak produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa, fasola oraz groch. A jeśli wolisz catering dietetyczny Sopot jest miastem, w którym znajdziesz specjalistów w tej dziedzinie.

Białko

Jednym z najbardziej satysfakcjonujących sposobów na zbilansowanie spożycia jest uwzględnienie chudego białka w każdym posiłku. Spróbuj niskotłuszczowych produktów mlecznych, chudego mięsa, drobiu, owoców morza, tofu, orzechów i fasoli. Dodanie białka do porannego posiłku może pomóc Ci zachować sytość do pory lunchu i ułatwić unikanie przekąsek zawierających tłuszcze stałe i dodane cukry.

Żelazo

Żelazo jest jednym z niewielu składników odżywczych, których kobiety w wieku od 14 do 50 lat potrzebują w większej ilości niż mężczyźni w tym samym wieku, aby zmniejszyć ryzyko niedokrwistości wynikające z jego niedoboru. Ten rodzaj dolegliwości może powodować zmęczenie, osłabienie i drażliwość, a także skutkować niską masą urodzeniową niemowląt u kobiet w ciąży.

Zwiększ spożycie dzięki doskonałym źródłom żelaza, takim jak chude czerwone mięso i wzbogacone w żelazo płatki zbożowe. Inne dobre źródła żelaza to drób, ryby, fasola i zielone warzywa liściaste. Kiedy polegasz na pokarmach roślinnych, spożywaj też źródła witaminy C, takie jak truskawki lub pomidory, wraz z pokarmem bogatym w żelazo, aby pomóc organizmowi wchłonąć ten cenny pierwiastek.

Wapń

Wapń nie tylko pomaga budować mocne kości i zęby. Uzyskanie wystarczającej ilości wapnia pomaga utrzymać silne serce i mięśnie oraz może pomóc zmniejszyć ryzyko nadciśnienia tętniczego i raka okrężnicy. Pokarmy bogate w wapń to między innymi niskotłuszczowe produkty mleczne, tofu z wapniem, zielone warzywa liściaste (w tym jarmuż, kapusta i brokuły) oraz 100% sok owocowy wzbogacony wapniem. Celuj w co najmniej 1000 miligramów dziennie, a nawet 1200 mg, jeśli masz 51 lat lub więcej.

Kwas foliowy

Każda kobieta od 14. roku życia potrzebuje 400 mikrogramów kwasu foliowego każdego dnia, chyba że jest w ciąży lub karmi piersią (stany te wymagają większej ilości tego związku). Kwas foliowy pomaga w utrzymaniu zdrowych krwinek czerwonych i jest niezbędny w zapobieganiu wadom wrodzonym cewy nerwowej. Uzyskaj kwas foliowy ze smacznych, bogatych w składniki odżywcze produktów, takich jak produkty pełnoziarniste, zielone warzywa liściaste, pomarańcze, jagody, orzechy, fasola lub produkty zbożowe wzbogacone kwasem foliowym.

Błonnik

Podobnie jak białka, błonnik również pomaga w szybkim uzyskaniu stanu sytości, zmniejszając apetyt i tym samym spożycie kalorii. Pokarmy bogate w błonnik mają jeszcze inne, dodatkowe zalety – wspomagają leczenie zaparć, pomagają w tworzeniu masy stolca i wygładzają ruchy jelit. Upewnij się jednak, czy nie przesadzasz ze spożyciem błonnika, ponieważ nadmierne jego przyjmowanie może powodować wzdęcia albo inne problemy z trawieniem.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Detoks Szambala – naturalny sposób na oczyszczenie organizmu, który praktykują gwiazdy
Detoks Szambala – naturalny sposób na oczyszczenie organizmu, który praktykują gwiazdy
Detoks Szambala jest trwającą 6 dni głodówką, która ma na celu oczyścić organizm z toksyn. Przeprowadzany jest on pod okiem specjalistów. Poznaj jego efekty!
Dołącz do akcji #ZdrowaPolska i zmień swoje życie na lepsze!
Dołącz do akcji #ZdrowaPolska i zmień swoje życie na lepsze!
Nikt z nas nie lubi chorować, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie w przeciwdziałaniu wszelkim infekcjom czy […]
Kapsuły odchudzające Vacu – sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów bez diety
Kapsuły odchudzające Vacu – sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów bez diety
Ćwiczenia w tradycyjnej formie nie przynoszą spodziewanych rezultatów? Wypróbuj trening podciśnieniowy!
Ostatnie wpisy