Polecamy
Joga, pilates, zumba – co wybrać?
JogaPilatesTrenuj z namiZumba

Joga, pilates, zumba – co wybrać?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w codziennym życiu. Nie możesz się zdecydować czy wybrać zajęcia jogi, pilates czy zumbę? Podpowiadamy!

Ruch to zdrowie!

Małe dzieci doskonale wiedzą, jak ważny jest ruch. Nie potrafią usiedzieć spokojnie na miejscu – biegają, bawią się i cieszą życiem. Wraz z wiekiem u wielu osób zanika pierwotna potrzeba ruchu i chęć nieustannej aktywności. Złe przyzwyczajenia sprawiają, że odkładamy pasję do sportu i ruchu na świeżym powietrzu w kąt, a naszym nowym środowiskiem stają się cztery ściany domu. To ciche przyzwolenie na rozwój wielu chorób o podłożu cywilizacyjnym. Otyłość, dolegliwości związane z układem krwionośnym, a często też i depresja, to w pewnym sensie wynik siedzącego trybu życia.

Pamiętaj, że na ruch i zdrowy styl życia nigdy nie jest za późno. Kluby czy studia fitness to nie przybytki przeznaczone wyłącznie dla młodych osób – wręcz przeciwnie, w coraz większej liczbie takich klubów są organizowane specjalne zajęcia dla osób starszych, uwzględniające ich potrzeby. Wszystko po to, aby starzejące się społeczeństwo mogło wreszcie zadbać o dobrą formę i kondycję fizyczną.

Szeroka oferta klubów fitness

Wystarczy wejść na pierwszą lepszą stronę internetową dowolnego klubu fitness, aby przekonać się o tym, jak bardzo szeroka jest oferta skierowana do pasjonatów sportu – i tych dużych i tych małych. Zajęcia jogi, pilates czy zumba, to tylko niektóre z oferowanych zajęć. Na które z nich się zdecydować?

Zumba – poczuj tę moc!

Od kilku lat zumba zdobywa coraz szersze rzesze zwolenników aktywnej i niezwykle energetycznej formy ruchu. Idealna propozycja dla osób uwielbiających trening przy muzyce. Powstała z połączenia latino, salsy i reggetonu. Można w niej znaleźć również elementy aerobiku. Pozwala na wszechstronny rozwój, a przy tym zapewnia doskonałą zabawę. Nie sposób wyjść z posępnym nastrojem po skończonym treningu.

Regularnie trenując zumbę można liczyć na ciekawe efekty – nie tylko spalisz nadmiar tkanki tłuszczowej czy wzmocnisz mięśnie odpowiadające za prawidłową sylwetkę ciała, lecz także poznasz wielu prawdziwych pasjonatów tej formy ruchu, a z niektórymi z nich nawiążesz trwałe przyjaźnie.

Nie miałaś okazji bawić się jeszcze z nami podczas ZUMBY? 😮😁

Wytańcz sobie szczupłą sylwetkę!!! 💃🕺💃💃

💥 CZYM JEST…

Opublikowany przez Akademia Ruchu Synteza Wtorek, 19 maja 2020

Pilates – trening przepełniony spokojem

Jeżeli masz nieco mniej zwariowaną naturę i podczas treningu poszukujesz wyciszenia i w ten sposób odpoczywasz od codziennych problemów, to postaw na pilates. Jest to trening idealnie nadający się do relaksu. Swoją popularność zdobył stosunkowo niedawno. Można się w nim dopatrzyć wpływu zarówno baletu, tai-chi jak i pozycji gimnastycznych. Kluczem do sukcesu jest umiejętność odpowiedniego oddychania, a także uważność – ćwiczenia powinny być wykonywane powoli, z dużym naciskiem na odpowiednią technikę.

Pilates to trening niezwykle uniwersalny, polecany osobom w różnym wieku. Radość w nim znajdzie każdy, komu zależy na treningu angażującym wiele grup mięśniowych. To, że trening pilatesu jest spokojny, wcale nie oznacza, że nie można się podczas niego zmęczyć. Wręcz przeciwnie – każda jednostka treningowa wymaga zaangażowania wielu grup mięśniowych, w tym także mięśni głębokich. Regularne treningi przełożą się na lepszą kondycję oraz pomogą wzmocnić mięśnie szkieletowe.

Pilates time 😊

Jakie są zalety Pilatesu? 🧘‍♀️🧘‍♂️😊
✳Pilates to fitness całego ciała
✳Pilates można dostosować do wielu poziomów i potrzeb – może to być również bardzo trudne! To nie są tylko „proste” ćwiczenia na macie.
✳Pilates buduje siłę bez efektu „bulk”
✳Pilates zwiększa elastyczność
✳Pilates rozwija siłę „core”
✳Pilates poprawia postawę
✳Pilates zwiększa energię
✳Pilates wspomaga odchudzanie i szczupły wygląd
✳Pilates zwiększa świadomość połączenia ciało – umysł

What are the benefits of Pilates method?🧘‍♀️🧘‍♂️😊

✳Pilates is whole-body fitness
✳Pilates is adaptable to many fitness levels and needs – it may also be very challenging! These are not just „simple” exercises on a mat.
✳Pilates creates strength without bulk
✳Pilates increases flexibility
✳Pilates develops core strength
✳Pilates improves posture
✳Pilates increases energy
✳Pilates promotes weight loss and lean appearance
✳Pilates increases awareness of body – mind connection

.
. #stretching #fitnessmotivation #pilatesgirl #pilates #fitness #expressyourself #pilatesbody #pilateslove #core #pilateslovers #stretchingexercises #yourself #fitspiration #happy #fitnessaddict #believeinyourself #fit #investinyourself #styrke #fitgirl #fitnessgirl #pilatesinstructor #happyfriday #glede #stretchingtime #trening #fitlife #fitnessjourney #challengeyourself

Opublikowany przez Healthy Motion – Twój zdrowy Ruch Czwartek, 11 czerwca 2020

Joga – znajdź kontakt z własnym wnętrzem

Joga to kolejna propozycja skierowana w stronę osób poszukujących spokojnego treningu, przy którym można się zmęczyć. Obserwator stojący z boku zapewne będzie przekonany, że trening jogi to nic męczącego – jest wręcz przeciwnie. Niektóre asany wymagają ogromnej sprawności i gibkości ciała. Do jogi można podchodzić wyłącznie jako aktywność fizyczną lub traktować temat bardziej kompleksowo, łącząc ruch z pewnym postrzeganiem świata. Chcesz się wyciszyć, wzmocnić mięśnie i poprawić samopoczucie? Zapisz się na zajęcia jogi! Gdy już nabierzesz odrobinę wprawy, będziesz mogła ćwiczyć samodzielnie we własnym domu.

Znasz niezwykłe efekty i zalety uprawiania jogi? 🧘‍♀️🧘‍♂️
Wpływa dobrze zarówno na ciało, jak i umysł.
Spróbuj, a poczujesz się znacznie lepiej!

Opublikowany przez Sensilab.pl Niedziela, 1 marca 2020

Co wybrać – jogę, pilates czy zumbę? Nie ma uniwersalnego sposobu na spełnienie w aktywności fizycznej. Każdy musi wybrać swoją drogę, pamiętając o tym, aby dobrać rodzaj sportu do swoich preferencji i możliwości organizmu.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak czyścić rower?
Jak czyścić rower?
Czysty rower, to sprawny rower. Jak jednak prawidłowo go wyczyścić? Podpowiadamy, jak krok po kroku umyć Twój jednoślad.
Na czym polega Ashtanga, czyli dynamiczna odmiana jogi?
Na czym polega Ashtanga, czyli dynamiczna odmiana jogi?
Nuda i joga to dla Ciebie synonimy? To znaczy, że jeszcze nie spotkałaś się z odmianą jogi Ashtanga. Poznaj zasady tego rodzaju treningu, a przekonasz się, że joga może być dynamiczna!
Dołącz do akcji #ZdrowaPolska i zmień swoje życie na lepsze!
Dołącz do akcji #ZdrowaPolska i zmień swoje życie na lepsze!
Nikt z nas nie lubi chorować, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie w przeciwdziałaniu wszelkim infekcjom czy […]
Ostatnie wpisy