Polecamy
Jak znaleźć motywację do uprawiania sportu wiosną?
Psyche

Jak znaleźć motywację do uprawiania sportu wiosną?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiosna to najlepsza pora roku na to, aby zacząć uprawiać sport. Ale co zrobić, gdy brakuje chęci do pracy nad swoją sylwetką? Skorzystaj z kilku sprawdzonych porad!

Aby zacząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną, nie musisz od razu zapisywać się na siłownię. Zacznij od zajęć, które sprawiają Ci przyjemność i nie są zbyt trudne. Pamiętaj, że sport powinien dawać nie tylko efekty, ale też przyjemność. Zakup rower trekkingowy i wybierz się na długą przejażdżkę, możesz również jeździć na rolkach po parku lub też skakać w domu na skakance – najważniejsze jest to, byś czerpała radość z trenowania!

Postaw sobie cel

Rzecz banalna, aczkolwiek często zapomina się o tym, aby go ustalić. Zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy: zrzuceniu kilogramów, wyrzeźbieniu sylwetki, a może poprawieniu kondycji? Dzięki temu chętniej podejdziesz do ćwiczeń. Jeżeli chcesz schudnąć, ustal z dietetykiem, jaka ilość tkanki tłuszczowej oraz waga będzie dla Ciebie odpowiednia. Zapisz ją, umieść w widocznym miejscu tak, abyś codziennie mogła widzieć swój cel. Możesz też zobrazować sobie to, jak będziesz wyglądać po regularnych treningach.

Stwórz plan działania

Jeżeli należysz do tak zwanych „zadaniowców”, takie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Rozpisz sobie plan treningowy na najbliższe tygodnie i konsekwentnie go realizuj. Dobrym dodatkiem może być system nagród. Gdy w danym tygodniu będziesz ćwiczyła zgodnie z założeniami, kup sobie bilet do kina, książkę, na której Ci zależy, czy w jakikolwiek inny sposób zrekompensuj sobie trudy treningu.

Zakup odpowiednie akcesoria

Dla niektórych osób najlepszą motywacją do ćwiczeń jest po prostu posiadanie sprzętu sportowego. W sklepie 4yourhealth znajdziesz szeroki wybór. Co ważne, takie akcesoria nie muszą wcale dużo kosztować i możesz z powodzeniem korzystać z nich w domu. Na początek wybierz matę, kilka hantli i gumę do ćwiczeń – będziesz mogła krok po kroku rozwijać kolejne partie mięśni, bez ich przeciążania i poczucia zniechęcenia, gdy coś nie będzie Ci wychodzić.

Obserwuj efekty ćwiczeń

Nic nie działa na motywację tak mocno, jak świadomość, że wykonywane ćwiczenia przynoszą zamierzone rezultaty. Pamiętaj, że nie zawsze musi to być utrata wagi, dlatego poza spisywaniem tego, ile w danym dniu ważysz, mierz obwód ud, biustu, bioder – regularne pomiary pozwolą Ci sprawdzić, czy faktycznie ubywa Ci tkanki tłuszczowej, a przybywa mięśni.

Ćwicz z przyjaciółką lub partnerem

Znalezienie chęci do uprawiania sportu w pojedynkę nie jest najłatwiejsze. Warto więc namówić bliską osobę do tego, aby razem z Tobą zaczęła dbać o swoją kondycję. Będzie to też świetna okazja do spędzenia wspólnie czasu oraz wzajemnej motywacji w chwilach, gdy trening stanie się uciążliwy. Możecie połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać się na wspólne bieganie lub do parku trampolin, takiego jak jumpplanet, gdzie poprzez zabawę wzmocnicie ciało i spalicie kalorie.

Zajęcia z trenerem personalnym

Jeśli czujesz, że sama nie będziesz umiała znaleźć czasu i chęci na uprawianie sportu, najlepszym rozwiązaniem będzie współpraca z trenerem personalnym. Stworzy on dla Ciebie plan treningowy i będzie czuwał nad tym, abyś regularnie i właściwie wykonywała ćwiczenia. Zajęcia z nim nie pozwolą już na wymyślanie wymówek czy odwlekanie treningu na później.

Ćwiczenie w grupach na siłowni

Kolejnym sposobem jest zapisanie się np. na fitness prowadzony w grupach. Widok osób ćwiczących oraz uwagi od trenera z pewnością będą dla Ciebie odpowiednią motywacją do treningu. Taka forma aktywności jest też świetnym sposobem na urozmaicenie ćwiczeń we własnym zakresie.

Motywacja w sporcie jest niezwykle ważna do tego, aby móc osiągnąć zamierzone efekty. Pamiętaj, aby nie zrażać się na początku oraz w trakcie treningów. Piękna sylwetka i zdrowe ciało wymagają wysiłku, ale miej na uwadze to, aby do ćwiczeń podchodzić rozsądnie i dobrać je do swoich możliwości fizycznych, dzięki czemu unikniesz rozczarowania oraz rozgoryczenia.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Crossfit a kobieca sylwetka – czy jest się czego obawiać?
Crossfit a kobieca sylwetka – czy jest się czego obawiać?
Powszechnie przyjęło się, że sport łączący w sobie ćwiczenia gimnastyczne, wydolnościowe oraz podnoszenie ciężarów to domena mężczyzn. Jednak podczas treningu świetnie radzą sobie również kobiety!
Strój na WF – na co zwracać uwagę?
Strój na WF – na co zwracać uwagę?
Na co zwrócić uwagę wybierając strój na WF dla dziecka?
Jak wykorzystać atrakcje interaktywne do ożywienia twojej imprezy?
Jak wykorzystać atrakcje interaktywne do ożywienia twojej imprezy?
Dowiedz się, jak atrakcje interaktywne mogą dodać energii i emocji twojej imprezie, angażując gości w innowacyjne i zapadające w pamięć doświadczenia.
Ostatnie wpisy