Polecamy
Dieta Anny Lewandowskiej – co składa się na słynny Trójkąt Mocy?
DietaZdrowe odżywianie

Dieta Anny Lewandowskiej – co składa się na słynny Trójkąt Mocy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kultowy program przygotowany przez znaną trenerkę fitness zakłada spożywanie jedzenia funkcjonalnego, wpływającego jednocześnie na ciało, umysł i poziom libido. Oto najważniejsze zasady słynnego Trójkąta Mocy!

Główne założenia Trójkąta Mocy

Psychika i ciało stanowią jedność, w której powinna występować odpowiednia równowaga. Zbilansowana dieta ma za zadanie zmniejszyć poziom stresu, zredukować problemy zdrowotne, a także pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu. Podstawą do stworzenia prawidłowej diety jest oczywiście dobranie odpowiednich składników.

Anna Lewandowska zapewnia, że kluczem do jej zdrowego życia jest aktywność fizyczna, zbilansowana dieta oraz zdrowie psychiczne i motywacja. Wszystkie te aspekty składają się na trzy filary zdrowia, tworzące Trójkąt Mocy. Osiągnięcie równowagi między pracą a zdrowiem pozwala na osiągnięcie harmonii i znaczną poprawę samopoczucia.

Umysł

Zdrowie psychiczne pozwala na sprawną pracę intelektualną. Codzienny wysiłek umysłu, koncentracja i nieodpowiednia motywacja mogą negatywnie wpłynąć na kondycję psychiczną. Stresująca praca może być jednym z aspektów, które obniżają samopoczucie oraz istotnie wpływają na zdrowie.

Jak w swoim programie przekonuje Anna Lewandowska, psychika, tak jak i ciało, wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz czasu relaksu. Regularny okres odpoczynku powinien być stałym elementem codziennego harmonogramu. Jeśli w ciągu 24 godzin zabraknie czasu na efektywny odpoczynek, z pomocą może przyjść dieta. Prawidłowo dobrane produkty wspomagają pracę mózgu, redukują poziom hormonów odpowiedzialnych za stres oraz poprawiają pracę układu nerwowego.

W diecie wspierającej pracę umysłu powinna znaleźć się natka pietruszki, orzechy, łosoś, nasiona chia, jaja, awokado, komosa ryżowa czy woda kokosowa. Istotnym aspektem zdrowego umysłu jest też sen. Jego wymagana ilość, odpowiednia jakość i komfort pomogą zregenerować psychikę, uspokoić myśli i zmniejszyć odczuwane napięcie. W utrzymaniu dobrej kondycji psychiki mogą pomóc również kontakty społeczne.

Ciało

Drugim elementem budującym harmonię Trójkąta Mocy jest sprawność fizyczna i aktywność sportowa. Dbanie o ciało polega nie tylko na jego pielęgnacji, ale także na utrzymywaniu go w dobrej formie. Odpowiednio prowadzony tryb życia pomoże zwiększyć odporność przed chorobami i czynnikami zewnętrznymi, a także wzmocnić organizm. Aktywność fizyczna musi być dostosowana do indywidualnych umiejętności, jak również zaplanowanych przez osobę celów.

Zdrowe ciało to także prawidłowa dieta. Pożywienie może regulować pracę układu pokarmowego, wspomagać tworzenie się nowych komórek, zmniejszać ryzyko zachorowalności na groźne schorzenia i utrzymać prawidłową pracę organów wewnętrznych, na przykład wątroby czy serca.

W zdrowej diecie wzmacniającej organizm powinno się znaleźć białko, dostarczane z nabiału, mięsa i tofu, świeże warzywa i owoce, w szczególności ogórki, buraki, banany i warzywa strączkowe oraz olej kokosowy i ekstrakt z drożdży.

Libido

Ostatnim elementem Trójkąta Mocy Anny Lewandowskiej jest libido. Regularne dbanie o zaspokajanie potrzeb seksualnych poprawia nie tylko nastrój, ale także pozytywnie wpływa na pracę organizmu. Brak spełnienia w tej sferze życia generuje niepotrzebny stres i frustrację, która może odbić się na zdrowiu psychicznym i kondycji fizycznej.

W regulacji libido pomocna jest właściwa dieta. Posiłki przygotowane w ramach programu zakładają stosowanie produktów uważanych za afrodyzjaki, które zwiększają ukrwienie całego organizmu, poprawiają poziom testosteronu, łagodzą dolegliwości występujące w trakcie miesiączki i korzystnie wpływają na hormony płciowe.

Według badań, na funkcjonowanie libido mogą wpływać takie produkty jak granat, owoce morza, szparagi, jagody, borówki, aronia, żurawina, maliny, migdały, krewetki, kurkuma, łosoś, awokado, czosnek czy imbir. Na jakość libido wpływa także systematyczna aktywność fizyczna, efektywny odpoczynek i wysokiej jakości sen.

Na zdjęciu wyróżniającym: Anna Lewandowska; foto: Isa Foltin / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chcesz mieć ładny uśmiech? Poznaj proste sposoby
Chcesz mieć ładny uśmiech? Poznaj proste sposoby
Uśmiech jest jedną z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę, spotykając nową osobę.
Kobiece problemy? Pilates terapeutyczny pomoże je rozwiązać!
Kobiece problemy? Pilates terapeutyczny pomoże je rozwiązać!
Dowiedz się jak działa ta niezwykła odmiana pilatesu i skorzystaj ze specjalistycznej wiedzy trenerów, którzy pomogą Ci zmniejszyć kobiece dolegliwości!
Podwodny świat na wyciągnięcie rurki – jak zacząć przygodę ze snorkelingiem?
Podwodny świat na wyciągnięcie rurki – jak zacząć przygodę ze snorkelingiem?
Chcesz poznać piękny podwodny świat? Niesamowite atrakcje czekają na Ciebie tuż pod powierzchnią wody! Poznaj snorkeling – wyjątkowy sport idealny dla kobiet!
Ostatnie wpisy